reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy ćwicznia po CC

M

malenstwo20

Gość
nie wiem czy już ten temat był lub podobny. szukałam ale nie znalazłam.

po jakim czasie od cc można uprawiać sport??
biegi, brzuszki, rowerek, skłony, nożyce itp.??
Proszę o szybka odp,
macica mi się już zagoiła. rana już nie boi ładnie się goi i szybko. szwy w 7 dobie mi zdjeli.

jak nie wszystkie już można to jakie i w jakim natężeniu i by też skóra nie zwisała. jakie ćwiczenia polecacie??
 
reklama
nie wiem czy już ten temat był lub podobny. szukałam ale nie znalazłam.

po jakim czasie od cc można uprawiać sport??
biegi, brzuszki, rowerek, skłony, nożyce itp.??
Proszę o szybka odp,
macica mi się już zagoiła. rana już nie boi ładnie się goi i szybko. szwy w 7 dobie mi zdjeli.

jak nie wszystkie już można to jakie i w jakim natężeniu i by też skóra nie zwisała. jakie ćwiczenia polecacie??

Piszesz, że rana się ładnie goi... Ale Ty widzisz tylko to co jest na skórze a rana to kilka przeciętych warstw w brzuchu, które potrzebują dużo więcej czasu na zagojenie się. Z tego co pamiętam to po cc nawet 3 miesiące nie można wykonywać ćwiczeń na mięśnie brzucha, więc radzilabym Ci się wstrzymać na razie z ćwiczeniami.

Szwy zawsze są wyciągane między 7 a 10 dobą, więc to nie ma żadnego znaczenia. Pamiętaj jeszcze, że masz szwy wewnątrz ciała, które rozpuszczają się po ok 3 miesiącach

Pamiętaj, że CC to jest zawsze operacja
 
Ostatnia edycja:
Siłownia, brzuszki i inne podobne ćwiczenia nie wcześniej niż po 6 miesiącu od CC. Po trzecim miesiącu rowerek, pływanie i to delikatnie.
 
tak jak dziewczyny napisały, min 3 mce, siłownia po 6 mcach. Jak powstanie blizna bez strupków już to możesz zacząć nosić pas poporodowy. W środku masz szwy jeśli nie chcesz wylądować na stole operacyjnym to lepiej nie szarżuj, nie martw się brzuszek stracisz.
 
Mi polozna powiedziala, ze na basen mozna chodzic od razu po pologu. Cwiczenia najwczesniej po 3 miesiacu. Zaczynaj powoli i nie forsuj sie za bardzo, bo na poczatku rana bedzie Cie ciagnac :-)
A blizne badalas na usg?
 
usg blizny dopiero na koniec października mam. a pytanie zadałam by wiedzieć jakie ćwiczenia a zacząć dopiero w grudniu bym chciała.
 
U mnie minął ponad miesiac po cc, myślę, że za jakieś 2-3 tyg. zacznę chodzić na bieżnię, może też na jakieś taneczne zajęcia fitness. Do tej pory tylko spacerki, ale to nie jest forma ruchu, która mi odpowiada i która daje poczucie utraty kg, waga stoi w miejscu (oczywiście po samym porodzie spadło trochę kg).
 
A co z bieganiem?ja biegam regulrnie od roku ale ma w planach cesarke i martwi mnie dluga przerwa w bieganiu.kiedy mozna wrocic po cesarce do biegania?
 
reklama
Witam drogie Panie,
ponownie zwracam się z wielką prośbą o wypełnianie ankiet. Im więcej Pań się wypowie tym bardziej wiarygodne będą wyniki badań. Tematem ankiety jest efektywności edukacji przedporodowej. To bardzo ważny temat, ale niestety bardzo rzadko poruszany przez personel medyczny i stosunkowo niewiele jest danych na ten temat. W związku z tym bardzo proszę o pomoc i wypełnianie ankiet, ponieważ bardzo możliwe ze zdobyte dane pomogą dokonać bardzo ważnych zmian i ukazać braki w edukacji przedporodowej.

Ankieta - Ocena efektywności edukacji przedporodowej
 
Do góry