reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy do ginekologa? Który to tydzień ciąży?

Dołączył(a)
3 Styczeń 2020
Postów
1
Witam. Mam 21 lat. Niedawno, bo w sierpniu 2019 roku poroniłam samoistnie całkowicie między 6-9 tygodniem, teraz udało nam się ponownie (dwa testy różnych firm pozytywne) i nie wiem, czy mam iść już do lekarza na badanie, czy odczekać jeszcze z tym tydzień czy dwa? W tamtej ciąży krwawiłam, a teraz jest wszystko ok, nie krwawię, czuję się dobrze, pobolewają mnie piersi po bokach i mam białawy śluz z pochwy. Tylko ten stres z pytaniem, czy wszystko jest dobrze mnie dobija. Stąd moje pytanie czy lekarz byłby już w stanie coś stwierdzić? Czy umawiać się już? (Czas oczekiwania na wizytę ok tygodnia, prywatnie)
Pierwszy dzień okresu to 3 grudnia 2019, dzisiaj jest 3 stycznia 2020r., który to tydzień dokładnie i w którym tygodniu będzie widać już zarodek?
Proszę o odpowiedź i dziękuję.
Pozdrawiam,
Julia
 
reklama
Jeśli ostatni okres był 3 grudnia, to jesteś teraz w 4t3d, a to trochę za wcześnie na robienie USG. Czasami zarodek i serduszko widać już w 6, mi lekarz kazał czekać do 7. Zdarza się też, że ciąża jest troszkę młodsza jeśli owulacja była opóźniona. Umów się już do lekarza, musisz zrobić dużo badań na początku ciąży 🙂
 
Skoro nic niepokojącego się nie dzieje, to też bym poczekała jeszcze ze 2-3 tygodnie. Jak pójdziesz za wcześnie, to lekarz nic nie zobaczy i tylko się będziesz dodatkowo stresować. Ja np. byłam w 6+0 i serduszka jeszcze nie było, dopiero na kolejnej wizycie.
 
Przede wszystkim kochana to gratulacje ! Do lekarza najlepiej za 2-3 tygodnie ale jak chcesz szybciej z powodu wcześniejszego poronienia to możesz zadzwonić i się umówić na wizytę już teraz ale ciężko aby już było coś widać. Trzymam kciuki za Twoją ciążę ☺😉
 
Na początek gratulacje.
Do lekarza sugeruje udac sie jak.najszybciej.
Chociażby z powodu wcześniejszej utraty. Może zaleci np duphaston lub luteine dla wzmocnienia ciąży na początku -progesteron. To nie szkodzi a pomoc moze wiele.
Ja bralam od pierwszych dni na "wszelki wypadek". Teraz juz jestem w kolejce do rozpakowania 40tc.
 
Na początek gratulacje.
Do lekarza sugeruje udac sie jak.najszybciej.
Chociażby z powodu wcześniejszej utraty. Może zaleci np duphaston lub luteine dla wzmocnienia ciąży na początku -progesteron. To nie szkodzi a pomoc moze wiele.
Ja bralam od pierwszych dni na "wszelki wypadek". Teraz juz jestem w kolejce do rozpakowania 40tc.
Jeszcze w 2 paku 😂😂no wiesz, wypusc już to maleństwo ha ha powodzonka i szybkiego rozwiazania
 
reklama
Gratulacje :)
Ja miałam pierwszą wizytę w 6 tygodniu (bodajże 5+3) i był widoczny pęcherzyk z cieniem zarodka w środku. Co prawda było za wcześnie na serduszko, ale przynajmniej zobaczyłam, że ciąża jest na właściwym miejscu i pęcherzyk nie jest pusty. Tak więc ja polecam iść na wizytę najwcześniej za tydzień, a najpóźniej za 2.
Tak, jak piszą dziewczyny, dostaniesz na pewno skierowanie na sporo badań, więc nie ma sensu za długo zwlekać. Poza tym lekarz może przepisać jakieś leki podtrzymujące na wszelki wypadek.
Pamiętaj, żeby zażywać kwas foliowy, jeśli jeszcze tego nie robiłaś.
 
reklama
Ja udałabym się do lekarza jak najszybciej, tak jak już koleżanka wyżej napisała choćby ze względu na te wcześniejsze poronienia bo lekarz z dużym prawdopodobieństwem zaleci brać luteinę lub duphaston. Ja byłam na pierwszej wizycie w 5 tygodniu, był zarodek ale bez serduszka, a w 6 tygodniu już serduszko było.
 
Do góry