reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy do ginekologa?(niskie beta hcg)

Elencza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2020
Postów
5 271
Cześć dziewczyny.
Postanowiłam zapytać, czy od razu powinnam iść do lekarza, czy poczekać...
Ostatnia @ 21.04 (cykle 37-40 dni), dziś byłam na badaniu bety- wynik wyszedł niecałe 13...
Wiem, że należy powtórzyć za 48 lub 72h(i tak też zrobie), ale pytanie- czy do ginekologa iść od razu w poniedziałek (mam taki termin, w piątek zrobię betę) czy poczekać do tego 6 tygodnia, jeśli będzie rosło hcg?
Wiem,że na razie to marny wynik.. Dziewczyny pisały (za co serdecznie dziękuję), że mogło być dopiero zagniezdzenie, ale nie wiem czy ciąża może być tyle młodsza (biorąc pod uwagę datę @ to już 6 tydzień powinien lecieć..).
Poradzcie proszę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Ja byłam w wczoraj w takim szoku, że nawet nie zapytalam lekarki..
Jak to jest z taka ciąża biochemiczna, normalny @ wraca po miesiącu?
Wiecie kiedy bezpiecznie można znów starać się o dziecko.?
Na razie nie chce, bo będę się bać, ale siostra mnie pytała, ile musimy ewentualnie czekać.. wiecie coś na ten temat..?
Po ciąży biochemicznej zaszłam w ciążę w następnym cyklu. Nawet nie wiedziałam że miałam okres. Miałam się oczyścić, czekać na okres i sprawdzać betę czy spadla. Dziwnie się czułam i zrobiłam test. Wyszedl delikatny cień kreski. Nastepnego dnia wyraźniejszy. Poszłam na betę a tutaj prawie 200 gdzie mi się zdarzyła wyzerować. Oczyszczanie płynnie przeszło w okres. No i rośnie brzdąc. Fakt faktem jestem chorobliwie...
Trudno powiedzieć, ja zrobiłam betę w dniu spodziewanej miesiączki - wyszło 17, ucieszyłam się, że ciąża - a za 2 dni przyszedł normalny okres. Jak masz wizytę zaplanowana to ja bym poszła do ginekologa - nawet jak nic nie zobaczy na usg bo beta za niska, to oceni macice i szyjkę, czy to na ciąże czy na nadchodzący okres. Przy takiej becie trzeba się spodziewać i tego i tego :)
 
Cześć dziewczyny.
Postanowiłam zapytać, czy od razu powinnam iść do lekarza, czy poczekać...
Ostatnia @ 21.04 (cykle 37-40 dni), dziś byłam na badaniu bety- wynik wyszedł nie całe 13...
Wiem, że należy powtórzyć za 48 lub 72h(i tak też zrobie), ale pytanie- czy do ginekologa iść od razu w poniedziałek (mam taki termin, w piątek zrobię betę) czy poczekać do tego 6 tygodnia, jeśli będzie rosło hcg?
Wiem,że na razie to marny wynik.. Dziewczyny pisały (za co serdecznie dziękuję), że mogło być dopiero zagniezdzenie, ale nie wiem czy ciąża może być tyle młodsza (biorąc pod uwagę datę @ to już 6 tydzień powinien lecieć..).
Poradzcie proszę.

jeśli masz cykle po 40 dni to to jak najbardziej normalny wynik, do lekarza nie ma sensu iść - nie ma prawa przy takiej becie nic być widać :)

dla pocieszenia - ja miałam pierwszą betę 2,38 :) na drugi dzień 6,13, dzień później chyba 13 właśnie.

Poczekaj i zrób w poniedziałek betę, pewnie będzie już kilkaset - i wtedy powtórz po 2 dniach, a do lekarza najszybciej przy becie 1000 (chociaż wtedy widać jajo a nie zarodek) - najlepiej idź za 2-3 tygodnie :)

Ja mam cykle 28 dni i dopiero w 6+3 było widać 3mm człowieka z serduszkiem, 3 dni wcześniej nie było nic poza jajem. Nie ma co iść za szybko i się stresować :)
 
U mnie ostatnia @ zaczęła się 26.04, betę robiłam wczoraj 31dc i miałam betę 417,5. Jutro idę powtórzyć żeby zobaczyć czy ładnie wzrasta 😊 tutaj często dziewczyny piszą że owu się przesuwają, samo zagnieżdżenie też nieraz rządzi się swoimi prawami. Powtórz po 48h i może to trochę rozwieje Twoje wątpliwości 😊 nie wiem czy ma sens umawiać się do lekarza. U mnie wczoraj podczas badania lekarz nie potrafił nic stwierdzić. Na usg nie było widać jeszcze nawet pęcherzyka 🥺 kolejna wizyta za 2 tygodnie
 
Jak to okres- nie poronienie?
Przecież okres niewiele ma do hcg..
Jak odebrałam wyniki to Pani powiedziała, że na bank ciąża, pytanie czy zdrowa...

Trudno powiedzieć, ja zrobiłam betę w dniu spodziewanej miesiączki - wyszło 17, ucieszyłam się, że ciąża - a za 2 dni przyszedł normalny okres. Jak masz wizytę zaplanowana to ja bym poszła do ginekologa - nawet jak nic nie zobaczy na usg bo beta za niska, to oceni macice i szyjkę, czy to na ciąże czy na nadchodzący okres. Przy takiej becie trzeba się spodziewać i tego i tego :)
 
reklama
Dziękuję za odpowiedzi!
Prawie 11mc temu rodzilam, @ wrócił dopiero w lutym. Więc teraz te ostatnie dwa cykle były dłuższe niż wcześniej (38 i 40), dziś 37dc, więc może dlatego tak nisko ta beta..
Poczekam czy odpowiednio rośnie i pójdę do ginekologa.
To teraz pytanie- iść w piątek czy dopiero w poniedziałek na bete?
 
reklama
o
Dziękuję za odpowiedzi!
Prawie 11mc temu rodzilam, @ wrócił dopiero w lutym. Więc teraz te ostatnie dwa cykle były dłuższe niż wcześniej (38 i 40), dziś 37dc, więc może dlatego tak nisko ta beta..
Poczekam czy odpowiednio rośnie i pójdę do ginekologa.
To teraz pytanie- iść w piątek czy dopiero w poniedziałek na bete?
Ja bym poszla w piatek bo bum nie wytrzymala
 
Do góry