reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy do ginekologa?(niskie beta hcg)

Elencza

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2020
Postów
5 295
Cześć dziewczyny.
Postanowiłam zapytać, czy od razu powinnam iść do lekarza, czy poczekać...
Ostatnia @ 21.04 (cykle 37-40 dni), dziś byłam na badaniu bety- wynik wyszedł niecałe 13...
Wiem, że należy powtórzyć za 48 lub 72h(i tak też zrobie), ale pytanie- czy do ginekologa iść od razu w poniedziałek (mam taki termin, w piątek zrobię betę) czy poczekać do tego 6 tygodnia, jeśli będzie rosło hcg?
Wiem,że na razie to marny wynik.. Dziewczyny pisały (za co serdecznie dziękuję), że mogło być dopiero zagniezdzenie, ale nie wiem czy ciąża może być tyle młodsza (biorąc pod uwagę datę @ to już 6 tydzień powinien lecieć..).
Poradzcie proszę.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Rozwiązanie
Ja byłam w wczoraj w takim szoku, że nawet nie zapytalam lekarki..
Jak to jest z taka ciąża biochemiczna, normalny @ wraca po miesiącu?
Wiecie kiedy bezpiecznie można znów starać się o dziecko.?
Na razie nie chce, bo będę się bać, ale siostra mnie pytała, ile musimy ewentualnie czekać.. wiecie coś na ten temat..?
Po ciąży biochemicznej zaszłam w ciążę w następnym cyklu. Nawet nie wiedziałam że miałam okres. Miałam się oczyścić, czekać na okres i sprawdzać betę czy spadla. Dziwnie się czułam i zrobiłam test. Wyszedl delikatny cień kreski. Nastepnego dnia wyraźniejszy. Poszłam na betę a tutaj prawie 200 gdzie mi się zdarzyła wyzerować. Oczyszczanie płynnie przeszło w okres. No i rośnie brzdąc. Fakt faktem jestem chorobliwie...
Poczekałabym. Przy pierwszej ciąży która okazała się być biochemiczna pierwsza beta wyszła mi 143 a następna 528. Poszłam do lekarza i nic nie bylo widać. A następnie 2 dni po wizycie zaczęłam krwawic. Nastawiłam się że w ciąży jestem i strasznie cierpiałam. Lepiej poczekać i nie nastawiac się na nic bo nigdy nic nie wiadomo.
 
reklama
Wiem, że mogę poronić albo że to ciąża biochemiczna- ale zakładając, że normalna zdrowa ciąża- co robić..?
Tu nie ma reguły, to że w pierwsza ciążę zaszła od razu i przeszłam bez jakichkolwiek dolegliwości nie oznacza, że kolejna będzie taka sama..
Ale chyba wolę mieć z tylu głowy, że to jednak zdrowa ciąża, nie denerwać się i nie stresować.
Nie nakręcam się - jak będzie drugi berbec- super, a jak nie, to też dobrze. Nie mam parcia.
W piątek i w poniedziałek pójdę na betę i jeśli będzie przyrost to daruję sobie na razie ginekologa.
Dziękuję serdecznie za wszystkie odpowiedzi!
 
Lekarz zawsze nawet jeśli nic nie będzie widać może coś poradzić dac tabletki gdy jest nawet takie zagrozenie poronienia

Skoro nic się złego nie dzieje, nie ma poronień w wywiadzie ani plamień to jakie tabletki? Po co? 😳
Duphaston to nie cukierki, owszem może pomoc w ciąży z niewydolnością ciałka żółtego ale ma swoje możliwe skutki uboczne.

Wynik autorki świadczy o bardzo wczesnej ciąży i tyle, nie ma w nim nic niepokojącego.
 
Tak zrobię!
Właśnie sprawdziłam, że przy synu do ginekologa poszłam przy becie ok 700, więc to pewnie akurat te 2 tygodnie będą. Nic mi nie dolega, nie biorę żadnych leków, poprzednia ciąża idealna, więc na razie czekam. Ale bez nadmiernej ekscytacji:)
Dziękuję dziewczyny!!
 
Przy długich cyklach jest jeszcze potem kwestia zaświadczenia do becikowego, niedawno tu był wątek, że jakaś dziewczyna pytała o to, bo wtedy wychodzi, że niby bardzo późno zgłosiłyśmy się do lekarza.
Także ja bym poszła jak najszybciej, jeśli za wizyty nie płacę (NFZ, jakieś ubezpieczenie), a jeśli płatne, to bym się wstrzymała, z prywatnym lekarzem chyba nie będzie potem problemu z druczkami.
 
Ale nawet przy zalizeniu,ze ciaze wylicza od daty @ (Choć w pierwszej ciąży miałam przesuniecie chyba 5 dni) to te 10 tygodni to chyba koniec czerwca, więc jak się zgłoszę za 2 tygodnie to będzie ok. Dzięki!
 
reklama
Do góry