reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy do lekarza?

30 był test z bardzo słabo widoczną kreską. Kilka dni w tą czy w tą nie ma znaczenia
Owulacji na pewno nie miałam 1 maja tak jak powinno to wynikać z regularnych cykli.

Ale chociaz bete robilas, zeby te ciaze potwierdzic? Wiesz, test to tylko kawalek plastiku, ktory jest produkowany na ogromna skale. Czasem moze sie mylic.
Jestem po stracie i jak zaszlam w ciaze to jednak zrobilam te bete, zeby ciaze potwierdzic.
 
reklama
30 był test z bardzo słabo widoczną kreską. Kilka dni w tą czy w tą nie ma znaczenia
Owulacji na pewno nie miałam 1 maja tak jak powinno to wynikać z regularnych cykli.
Ja poszłam w 6 tygodniu do lekarza prywatnego żeby potwierdzić ciążę pozniej chodziłam na nfz ale w razie konieczności też do prywatnego
 
30 był test z bardzo słabo widoczną kreską. Kilka dni w tą czy w tą nie ma znaczenia
Owulacji na pewno nie miałam 1 maja tak jak powinno to wynikać z regularnych cykli.

No 7 dni różnicy w ciąży to raczej dość sporo, bo zamiast być w 7 tygodniu, jest się w 6 tygodniu, a to ma w pierwszych tygodniach ogromne znaczenie.

Bo o ile mniej bym się martwiła kasą - a bardziej tym, że do 10 tygodnia ciąży powinno się wykonać masę badań plus od 11 do 13+6 powinno się wykonać USG prenatalne. Jak pójdziesz do lekarza za późno no to raczej słabo
 
Ale chociaz bete robilas, zeby te ciaze potwierdzic? Wiesz, test to tylko kawalek plastiku, ktory jest produkowany na ogromna skale. Czasem moze sie mylic.
Jestem po stracie i jak zaszlam w ciaze to jednak zrobilam te bete, zeby ciaze potwierdzic.

Jeżeli autorka zrobiła jeden test z ledwo widoczną kreską to również może być to błąd testu, a nie ciąża :D
 
Hej. Mam zagwozdkę czy warto iść już do lekarza. Ostatnia miesiączka była 17 kwietnia ale mam bardzo długie i nieregularne cykle. Data zapłodnienia to 20 maj. Na NFZ mam wizytę dopiero 30 czerwca. Czy warto podejść do ginekologa prywatnie wcześniej? Miałam w planach prowadzić ciążę na NFZ, a co jakiś czas chodzić też prywatnie. Czy ktoś z Was tak robił?
Wg ostatniej miesiączki to już 9 tydzień, jednak jestem pewna, że ciąża jest krótsza. Jak liczyli wasze ciąże przy nieregularnych cyklach? Proszę o pomoc
Pierwszą ciążę prowadziłam wyłącznie prywatnie, drugą u dwóch lekarzy, prywatnie i na NFZ. Z tym, że do lekarza prywatnie chodziłam trochę rzadziej niż do tego na NFZ ale wizyty wychodziły mi tak co dwa czy trzy tygodnie. Na NFZ pierwsza wizytę zaproponowano mi dopiero w 10 tc bo nie było wcześniej wolnych terminów więc pierwszą wizytą odbyłam prywatnie. Nie wyobrażam sobie tyle czekać.
 
Dodatek to w ogóle 674zł netto na osobę w rodzinie, a za życiem to chyba nie jest dla każdego tylko jak dziecko będzie chore i zdecydujemy się je urodzić?
Niekoniecznie, jeżeli zdecydujesz się urodzić chore dziecko. Za życiem jest też na skrajne wcześniaki i na dzieci z powikłaniami okołoporodowymi. Generalnie warto jednak zadbać o to, żeby potem sobie w brodę nie pluć, że się zawaliło.
 
Ja nie wiedziałam kiedy dokładnie zaszlam w ciąże, poszłam jak z terminu ostatniej miesiączki wychodził ponad 8 tydzień, z myślą, ze chce iść na wizyte dopiero, jak bedzie już pewne, ze bedzie serduszko etc. (Wahałam się, czy nie zapisać się na 9 tc, ale jakoś to między swietami wychodziło).
W moim przypadku ciąża jest 2 tygodnie młodsza, wiec dobrze, ze chciałam pójść jak najpóźniej (ja zrobiłam tez bete).
 
No dlatego tak delikatnie chcialam dac do zrozumienia, ze test nie daje 100% pewnosci.

Nigdy nie zapomnę tego xD

Przechwytywanie.JPG


A.jpeg
 
reklama
Ale chociaz bete robilas, zeby te ciaze potwierdzic? Wiesz, test to tylko kawalek plastiku, ktory jest produkowany na ogromna skale. Czasem moze sie mylic.
Jestem po stracie i jak zaszlam w ciaze to jednak zrobilam te bete, zeby ciaze potwierdzic.
Myślę, że 7 testów z codziennie wyraźniejsza kreską się nie pomyli. Też jestem po stracie (puste jajo). Jednak dzieci już nie planowałam.
 
Do góry