reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy do szpitala po terminie porodu?

Dołączył(a)
27 Lipiec 2017
Postów
7
Witam, od wczoraj mam pewną zagwostkę. W związku z tym, że miałam nieregularne cykle to do zapłodnienia doszło 5 dni później. Ciąża rozwijała się wolniej, dopiero w 6 tygodniu był widoczny zarodek. W związku z tym lekarz kazał mi podawać datę ostatniej miesiączki późniejszą o te 5 dni przez co termin porodu wychodzi mi później niż ten z OM. Na początku nie stanowiło to dla mnie żadnego problemu, ale teraz kiedy termin porodu zbliża się wielkimi krokami zaczynam się zastanawiać od kiedy mam liczyć, że ciąża jest po terminie? Lekarz upiera się, że mam sugerować się późniejszą datą którą on wyliczył i 8 dni po tym dniu mam zgłosić się do szpitala jeżeli akcja się sama nie rozpocznie. Ale w stosunku do prawdziwego dnia ostatniej miesiączki to będzie aż 13 dni po terminie. Waszym zdaniem powinnam słuchać lekarza czy zgłosić się do szpitala 8 dni po tym wcześniejszym terminie? Słyszałam historie o tym, że takie przenoszone dzieci pływały w zielonych wodach i miały potem różne infekcje. Nie wiem co powinnam zrobić. Najgorsze jest też to, że w karcie ciąży lekarz zapisał datę wyliczoną przez niego, czy w szpitalu w razie czego będą brać pod uwagę moje tłumaczenia, że ostatnia miesiączka tak naprawdę była wcześniej? Pozdrawiam
 
reklama
To różnica jest niewielka.
Ja od 36tc miałam mieć USG i KTG raz na tydzień, a po 40tc - co dwa dni.

Ja potwierdzam opinię lekarza - powinnaś się sugerować tym drugim terminem.
 
Sugeruj się tym drugim terminem, czyli nie wg om, tylko wg usg. Zawsze termin z om się koryguje, jeśli różnica z im i pierwszych USG jest ok tygodnia i więcej
 
Sugeruj sie data z usg ..
Ja tez mialam wyliczana w z usg bo owu miałam w dniu okresu dopiero :p
I 6 tydzien to normalny czas na pojawienie sie zarodka...wiec zadna ciaza u Ciebie nie rozwijala sie wolniej..
Ja mialam 2 tyg mlodsza i sugerowalam sie data z usg.


Synek urodził sie w dniu terminu .
A pod koniec ciazy chodzi się co tydzień na ktg i wizytę więc lekarz widzi wszystko.
Nie ty jedna będziesz rodzic po terminie nie zawsze te wody sa zielone po terminie
.
 
reklama
reklama
Do góry