reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy doszło do zapłodnienia?

reklama
Miałam wtedy badanie ale czy to jest badanie prenatalne?
No jeżeli nie dostałaś żadnej kartki z wynikami gdzie są mierzone niektóre parametry, jest opis czy widać ręce, nogi, nerki itd do tego nie pobierali Ci krwi to nie miałaś badań prenatalnych.
Tu możesz sobie poczytać
 
Niestety nie i teraz się zestresowałam ponieważ nikt mi wcześniej o tych badaniach nie wspomniał wiec już teraz jest na to za pozno 🫣

Tu masz świadczenia gwarantowane USTAWĄ:

NFZ.JPG


To USG z 11-14tc powinno wyglądać mniej więcej tak:

test-pappa1-2.jpg


Przede wszystkim ocenia się na nim zespół downa.

A co do sugerowania się datą to ja nawet w książeczkach ciążowych mam miejsce na dwie daty i wygląda to tak:

20230928_085910.jpg
 
reklama
Niestety nie i teraz się zestresowałam ponieważ nikt mi wcześniej o tych badaniach nie wspomniał wiec już teraz jest na to za pozno 🫣
Szczerze mówiąc jak dla mnie dziwna sytuacja, bo to lekarz sam powinien powiedzieć Tobie kiedy masz wykonać to badanie. Lekarza skąd masz? Właśnie za jakieś 2 tygodnie jeżeli jesteś w 19 tc powinnaś mieć połówkowe, żebyś pamiętała o tym.
 
Do góry