reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy dziecko przestaje rosnąć?

zbuntowana

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
23 Lipiec 2014
Postów
105
Witajcie!
Mam pytanie czy to jest normalne że dziewczynka w wieku 12 lat przestała rosnąć? ( Chodzi mi o wzrost )
 
reklama
Ale skąd wiesz, że przestała rosnąć? Za jakiś czas będzie pewnie miała "skok" rozwojowy. Dzieci mają różne fazy wzrostu. Jak Cię coś niepokoi to najlepiej udać się do lekarza i zapytać :)
 
Ja bym radziła iść do lekarza. Mój młodszy brat tak miał, że przestał rosnąć w wieku 10 lat, lekarz przekierował go do Centrum Zdrowia Dziecka i zostały mu przyznane zastrzyki hormonu wzrostu, które musiał brać aż do 18 roku, dodatkowo brał jeszcze udział w turnusach rehabilitacyjnych po to by kręgosłup był prosty itd. Lepiej nie zwlekać, znajomych córka jest w podobnej sytuacji z tym że ma 15 lat a wzrost 120, nie zareagowali w pore, a teraz już jest za późno (tak usłyszeli od lekarzy). pzdr
 
Andżelika masz rację. Czytałam, że na rośnięcie mogą mieć wpływ: choroby, zaburzenia hormonalne spowodowane niedoborem hormonu wzrostu a nawet zła dieta i brak ruchu. Choć pewnie w mniejszym stopniu. Ale lekarz jest tutaj niezbędny.
 
Też tak mi się wydaję, że z czasem urośnie, a jeśli chcesz porady to idź do lekarza aby się upewnić...
 
Dosyć wcześnie przestałaś rosnąć,ale też mieć 164cm w wieku 13 lat u dziewczynki to sztuka. A co do autorki i problemu to wydaje mi się,że nie ma sensu panikować zbyt wcześnie,dziecko może niespodziewanie później wystrzelić w górę.
 
reklama
reklama
Do góry