reklama

Kiedy dziecko przestaje rosnąć?

Temat na forum 'Mamy nastolatków' rozpoczęty przez zbuntowana, 6 Marzec 2015.

1. zbuntowana

zbuntowana Fanka BB :)

Witajcie!
    Mam pytanie czy to jest normalne że dziewczynka w wieku 12 lat przestała rosnąć? ( Chodzi mi o wzrost )

2. MalaZosia

MalaZosia Mamusia Piotrusia :)

Ale skąd wiesz, że przestała rosnąć? Za jakiś czas będzie pewnie miała "skok" rozwojowy. Dzieci mają różne fazy wzrostu. Jak Cię coś niepokoi to najlepiej udać się do lekarza i zapytać :)

3. reklama
  4. andzelika87

andzelika87 Fanka BB :)

Ja bym radziła iść do lekarza. Mój młodszy brat tak miał, że przestał rosnąć w wieku 10 lat, lekarz przekierował go do Centrum Zdrowia Dziecka i zostały mu przyznane zastrzyki hormonu wzrostu, które musiał brać aż do 18 roku, dodatkowo brał jeszcze udział w turnusach rehabilitacyjnych po to by kręgosłup był prosty itd. Lepiej nie zwlekać, znajomych córka jest w podobnej sytuacji z tym że ma 15 lat a wzrost 120, nie zareagowali w pore, a teraz już jest za późno (tak usłyszeli od lekarzy). pzdr

5. MalaZosia

MalaZosia Mamusia Piotrusia :)

Andżelika masz rację. Czytałam, że na rośnięcie mogą mieć wpływ: choroby, zaburzenia hormonalne spowodowane niedoborem hormonu wzrostu a nawet zła dieta i brak ruchu. Choć pewnie w mniejszym stopniu. Ale lekarz jest tutaj niezbędny.

6. nutka30

nutka30 Aktywna w BB

Też tak mi się wydaję, że z czasem urośnie, a jeśli chcesz porady to idź do lekarza aby się upewnić...

7. weroobihe

weroobihe Zaciekawiona BB

Zazwyczaj w wieku 20lat.

8. BajkowyPokoik_pl

BajkowyPokoik_pl Zaangażowana w BB

Dosyć wcześnie przestałaś rosnąć,ale też mieć 164cm w wieku 13 lat u dziewczynki to sztuka. A co do autorki i problemu to wydaje mi się,że nie ma sensu panikować zbyt wcześnie,dziecko może niespodziewanie później wystrzelić w górę.

9. ocokaman

ocokaman Początkująca w BB

zbuntowana mam pytanie a ile dziecko ma wzrostu?

10. reklama
  11. rambodza

rambodza Początkująca w BB

mysle, ze moze miec pozniej skok rozwojowy ;) a jesli ci to przeszkadza to idz z nia do lekarza ;)

12. kusmir

kusmir Fanka BB :)

Dziecko przestaje rosnąć mniej więcej w wieku około 18 lat, ale tak naprawdę cięzko stwierdzić. Jeżeli ma się wątpliwości czy rozwija się prawidłowo, to warto pójść do lekarza i nie panikować od razu, że coś jest nie w porządku. Poza tym nie wszyscy muszą być super wysocy :)

Poleć forum