reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy i jakie kakao można dać dziecku?

ladygab

SZCZESLIWA MAMA
Dołączył(a)
5 Październik 2008
Postów
3 328
Miasto
Wrocław
Witam,

Moja już 13 m-czna córeczka, od jakiegoś czasu pije mleko krowie (okolo 12 m-ca, zrezygnowaliśmy z mleka modyfikowanego) butle z mlekiem dostaje rano, zaraz po przebudzeniu, jednak od pewnego czasu wypije pare łyków, bądź wcale nie tknie.

Zastanawiam się wiec, nad tym czy można już podać kakao?? Jeśli tak to jakie najlepiej?? Czy może lepiej zrezygnować z tej porcji mleka?? ( z mlecznych posiłków w ciągu dnia jest jogurt 150-300ml i kaszka bobovity ok 250ml)

Pozdrawiam
 
reklama
Raczej nie powinna Pani rezygnować z tej porcji mleka, bo kaszka i jogurt to za mało aby zaspokoić zapotrzebowanie na wapń. Dziecko w tym wieku potrzebuje ok. 800-1000 mg wapnia na dobę.
Taką samą ilość wapnia co w szklance mleka 250 ml (ok. 240 mg wapnia) znajdzie Pani w: kubeczku jogurtu miseczce budyniu szklance koktajlu (maślanki, kefiru), 2 małych trójkącikach serka topionego, 2 plasterkach żółtego sera, 25 dag twarożku (ok. 20 leniwych pierożków lub 4 naleśniki z serem), 2 szklankach brokułów.
Może Pani zrezygnować na jakiś czas a potem spróbować, być moze córce wróci ochota na mleczko.
Może tez Pani wprowadzać mleko w postaci budyniu domowego, albo zamiast czystego mleka dać dziecku mleczko z płatkami (kukurydziane, gryczane, jęczmienne, owsiane).
Kakao można wprowadzac po 1 roku życia jeśli dziecko nie ma alergii, ale nie powinno się go serwować codziennie, kakao jest źródłem szczawianów, nadmair produktów zawierajacych szczawiany może powodować kamicę szczawianową.
Jeśli dziecko zacznie jeść ser żółty ok. 1,5- 2 roku życia wtedy można zmniejeszyć ilość mleka, bo ser żółty jest bogaty w wapń.
 
Ostatnia edycja:
Dziękuje za odpowiedz,

Oczywiście pojawiają się w diecie produkty które Pani wymieniła, lecz nie są one stałym punktem "programu". Zamiast mleka wprowadzę na razie serek biały- za którym córka wręcz przepada. Mam jednak nadzieje ze uda sie powrócić do porannego mleka- jest to jedak duża wygoda.

Czy dobrze zrozumiałam z Pani wypowiedzi, że mogę już podać maślankę lub kefir??
 
Do góry