reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

kiedy i od czego zacząć ustalenie ojcostwa i sprawy alimentacyjne

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez angola, 3 Wrzesień 2010.

 1. angola

  angola Początkująca w BB

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  ojciec dziecka które w sobie noszę zostawił mnie wiedząc że jestem z nim w ciąży, był to początek ciąży :-( a my nie byliśmy małżeństwem. najtrudniejszy okres w moim życiu..
  nie mam z nim kontaktu od kwietnia tego roku a w listopadzie rodzę Nasze wspólne dziecko. proszę o pomoc i poradę co dalej??? należy dziecko zameldować, do Urzędu Miasta i Gminy zanieść dwa dokumenty tożsamości, obojga rodziców, będą pytać gdzie drugi rodzić, co w tej sytuacji powiedzieć, jak najdelikatniej przejść przez to całe zamieszanie? mieszkam w małej miejscowości, a Wszyscy wiemy jak to jest..upokarzające. kiedy należy zgłosić tą sprawę do sądu? myślę że będzie chciał wymigać się od ojcostwa:( , a jeśli na przykład okaże się że wyjechał za granicę i ślad po nim zaginął?? co wtedy?
  jeszcze raz proszę Panią o pomoc..
   
 2. reklama
 3. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  W USC zarejestruje Pani dziecko sama. Powie Pani, że ojciec dziecka nie uznaje. Następnie musi Pani wnieść do sądu pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty (jeden pozew). Może Pani też wnioskować o zabezpieczenie alimentów to znaczy takie alimenty przejściowe by miała Pani za co utrzymać dziecko do czasu ustalenia ojcostwa. Jeśli nie będzie mozna ustalić miejsca pobytu ojca sąd ustanowi kuratora dla nieznanego z miejsca pobytu. To trochę trwa, ale wszystko jest wykonalne. Oczywiscie najłatwiej by było udowodnić ojcostwo poprzez badania DNA, ale jeśli ojciec dziecka nie podda się badaniom, będzie musiała Pani wskazać okolicznosci urpawdopodabniające fakt, że to dziecko tego pana.
   

Poleć forum