reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy i od czego zacząć ustalenie ojcostwa i sprawy alimentacyjne

angola

Początkująca w BB
Dołączył(a)
2 Wrzesień 2010
Postów
27
ojciec dziecka które w sobie noszę zostawił mnie wiedząc że jestem z nim w ciąży, był to początek ciąży :-( a my nie byliśmy małżeństwem. najtrudniejszy okres w moim życiu..
nie mam z nim kontaktu od kwietnia tego roku a w listopadzie rodzę Nasze wspólne dziecko. proszę o pomoc i poradę co dalej??? należy dziecko zameldować, do Urzędu Miasta i Gminy zanieść dwa dokumenty tożsamości, obojga rodziców, będą pytać gdzie drugi rodzić, co w tej sytuacji powiedzieć, jak najdelikatniej przejść przez to całe zamieszanie? mieszkam w małej miejscowości, a Wszyscy wiemy jak to jest..upokarzające. kiedy należy zgłosić tą sprawę do sądu? myślę że będzie chciał wymigać się od ojcostwa:( , a jeśli na przykład okaże się że wyjechał za granicę i ślad po nim zaginął?? co wtedy?
jeszcze raz proszę Panią o pomoc..
 
reklama
należy dziecko zameldować, do Urzędu Miasta i Gminy zanieść dwa dokumenty tożsamości, obojga rodziców, będą pytać gdzie drugi rodzić, co w tej sytuacji powiedzieć, jak najdelikatniej przejść przez to całe zamieszanie?
W USC zarejestruje Pani dziecko sama. Powie Pani, że ojciec dziecka nie uznaje. Następnie musi Pani wnieść do sądu pozew o ustalenie ojcostwa i alimenty (jeden pozew). Może Pani też wnioskować o zabezpieczenie alimentów to znaczy takie alimenty przejściowe by miała Pani za co utrzymać dziecko do czasu ustalenia ojcostwa. Jeśli nie będzie mozna ustalić miejsca pobytu ojca sąd ustanowi kuratora dla nieznanego z miejsca pobytu. To trochę trwa, ale wszystko jest wykonalne. Oczywiscie najłatwiej by było udowodnić ojcostwo poprzez badania DNA, ale jeśli ojciec dziecka nie podda się badaniom, będzie musiała Pani wskazać okolicznosci urpawdopodabniające fakt, że to dziecko tego pana.
 
Do góry