reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy i w jaki sposób poinformować rodzeństwo ?

Mojej Lottcie nic wprost nie oswiadczalismy ale mala jakos sie z naszych rozmow domyslila. Teraz wie, ze nie moze mi naciskac na wchodzic na brzuch bo tam jest "baby". Troche mnie zaskakuje jak ona to wszystko potrafi zrozumiec. Ona jest wielka fanka Hello Kitty. Ma rozne ksiazeczki i filmy o Hello Kitty i do tej pory nie zwracala uwagi, ze Hello Kitty ma siostre. Ostatnio ogladajac ksiazeczke spytala sie jak sie nazywa siostra Hello Kitty. Powiedzialam jej ze Mimmy. Od tego dnia nie mowi juz, do mego brzucha Baby tylko mowi ze tam jest Mimmy i daje jej caluska. Ostatnio powiedziala tez ze kocha Mimmy prawie tak jak mame i tate. Niestety pewnie duzym rozczarowaniem dla niej bedzie fakt, ze dziecko bez wzgledu na to czy chlopiec czy dziewczynka na pewno nie bedzie miala na imie Mimmy.
Inna rzecz, ktora mnie wzruszyla to jej rozmowa z babcia. Po powrocie z ostatniego badania pokazalam jej zdjecie USG dzidzi i dalam do porownania jej wlasne zdjecia z USG. Na jej wlasnych zdjeciach szczegolnie z koncowki 4D, dosyc dokladnie widac jej twarzyczke. Mala sie nad tym zastanawiala i chyba zaakceptowala ze ona tez kiedys byla w brzuszku u mamy i tez byla taka czarno-biala. Babcia mieszka w Polsce i rozmawiamy z nia przez skypa. Jak tylko zaczelam z nia rozmawiac to pokazalam jej najswiezsze zdjecie USG. Lotta popatrzyla sie na mnie i wybiegla z pokoju. Myslalam, ze moze jej smutno bylo, ale nie, ona przyniosla moja ksiazeczke ciazowa gdzie byly jej zdjecia USG i zaczela je babci pokazywac. Tlumaczyla mojej mamie, ze kiedys ona byla taka mala i byla w brzuchu u mamy, a teraz tam jest Mimmy. I prezentowala oba zdjecia. Strasznie slodkie to bylo :)
Mysle, ze dzieci potrafia naprawde duzo wiecej zrozumiec niz sami sobie z tego zdajemy sprawe. Wszystko tylko trzeba wprowadzac stopniowo. Lotta widziala mnie nieraz nago, wie jak sie nazywaja intymne czesci ciala u dziewczynki i u chlopca i wie, ze tylko "dziewczynki" nosza w brzuchu dzidzie. Ostatnio powiedziala mojej tesciowej, ze tata ma duzy brzuch ale nie ma w nim baby, bo chlopcy nie maja baby w brzuchu :) Mysle, ze zabiore ja do lekarza ale na sama koncowke, wtedy naprawde bedzie mozna duzo zobaczyc. Nie chce jej zabierac wiecej niz raz, poza tym dzieci nie umieja czekac, wiec pewnie jak zobaczy baby, bedzie chciala od razu zeby juz wyszlo. Lepiej wiec troche poczekac na ten moment :)
 
reklama
mojemu prawie dorosłemu synowi pokazałam po prostu test i 2 kreseczki :-):-)bardzo się ucieszył, bardzo Nas wspiera
śmiał się z Nas, że tak to jest zostawić rodziców na wakacje samych, pierwsze wakacje bez niego i taka niespodzianka:rofl2:
pomijając to, ile ja się nagadałam przed wakacjami, że ma uważać, zabezpieczać się itd itd:-D
 
Dziewczyny, oczywiscie ze nie chce synka na badaniu USG dopochwowo! ja nie z tych! nie pokazuje sie synkowi nago (ale to juz kazdego indywidualna sprawa, kwestia nie tu do dyskusji )
ja chcialam najpierw sama sie zbadac, pomierzyc dzidzie itd, a pozniej ubrana, poprosic do gabinetu meza z synkiem, aby mu pokazac
myslalam ze na USG okolo 11 tyg to juz bedzie widac dzidzie na USG przez brzuch, ale skoro nie to musimy zmienic plany poinformowania rodzenstwa ;)

Moja córa była z nami na usg dopochwowym. Lekarz zakrył co trzeba:-) i tyle.

ja nie wiem czy takie dzieci 5-7 letnie coś zobacza na usg, miałam fotke 3D z pierwszej ciąży gdzie idealnie było widac maluszka a siostrzenica lat 8 nic nie widziała i druga lat 6 tez 0, ponoć to kwestia perspektywy i postrzegania i dzieci tego nie umiają, trzeba się nauczyć, to jak z tymi plakatami u okulisty, czasem nawet ja nie wiem co ma zobaczyć :)


Moja córcia ma 5 lat i była mega zachwycona widokiem maluszka na monitorze:) Lekarz wszystko dokładnie jej pokazał i wytłumaczył.
 
moja córcia ma prawie 3 lata.. o dzidziusiu dowiedziała się po pierwszym usg (13tc) dostała zdjęcia, poopowiadaliśmy...
strasznie się cieszy, że będzie starszą siostrą... gada do brzucha, próbuje przez pępek dać dzidzi pić, jeść :-D

teraz pójdzie z nami na usg 3D w 21 tygodniu.
z moją położną uwzględniliśmy młodą w moim planie porodu. Jak tylko będzie zdrowa i nie będzie w przedszkolu panowała żadna zakaźna choroba będzie mogła być z nami w czasie porodu. oczywiście jeżeli dostanę epidural i będę się dobrze czuła, będzie z nami... na czas partych pójdzie z babcią na lody i gorącą czekoladę. Potem jak tylko będzie po "brudnej robocie" będzie mogła z dwie godzinki być z nami i przywitać się z młodszym bratem, albo siostrą
 
reklama
myślę że to bardzo indywidualna sprawa,trzeba brać pod uwagę wiek i charakter dziecka.moja córka lat 8 sama się upominała o rodzeństwo i wiedziałam że się ucieszy,ale problem w tym że raz że ciąża zagrożona,a dwa że to rodzeństwo przyrodnie,bo jestem po rozwodzie z ojcem córki.natomiast syn mojego partnera,lat 7,to tak to przyjął jakby mowa była że to ktoś tam z rodziny będzie miał dziecko i wcale nie porusza tematu jakby to dotyczyło bezpośrednio jego.
 
Do góry