reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy krem na zmarszczki?

reklama
Najważniejsze, żeby obserwować potrzeby swojej skóry. Nie trzeba się bać kosmetyków przeciwzmarszczkowych nawet u młodziutkich dziewczyn w okolicach 20 lat. Zapobieganie i działanie przeciw zmarszczkom sprowadza się głównie do solidnego nawilżenia, ujędrnienia, pobudzania krążenia i walki z wolnymi rodnikami. A to nie zrobi nikomu krzywdy, o ile świadomie wybieramy kosmetyki bez silnych konserwantów i dbamy o całość pielęgnacji. Tylko w taki sposób spowolnimy starzenie się skóry.

Jakie substancje będą pomocne? Z doświadczenia z Buatikiem można wskazać wszystkie te wpływajace na krążenie (guarana), ekstrakty wzmacniające skórę (np. żeń-szeń syberyjski) no i słynny koenzym q10.
 
No jasne, że dużych zmarszczek nie da się zredukować samymi kremami, co nie znaczy, ze nie powinniśmy zwracać uwagi na to jakie składniki ma krem. Skład kremu ma duże znaczenie, Polecam Wam głównie kosmetyki, które mają w składzie algi. Algi oddziałują na nawilżenie komórek, wspomagają ich metabolizm. Inne dobre składniki to
reginol
koenzym q10
kwas hialuronowy
kolagen
Zawarte sa na przykład w tym kosmetyku korektor-zmarszczek.pl
Nie bójmy się równiez zajrzeć do etykiety kremu na zmarszczki, jedynie w taki sposób można sie dowiedzieć czy kosmetyk rzeczywiście ma dobry skład. Niekoniecznie te najdroższe kremy mają najlepsze składy.
 
Ostatnia edycja:
Albo po prostu zaakceptować fakt, że sie z wiekiem starzejemy :) nawet jak bardzo będziemy się starać stosować wszystkie kremy oraz zabiegi czas robi swoje :D :D :D
 
Czy będziecie w stanie polecić mi jakiś dobry krem z filtrem przeciwsłonecznym? Taki, który nie bieli twarzy i też nie będzie powodował pogorszenia stanu cery, wyprysków. Jeszcze ważne, aby się nie odznaczał i dobrze utrzymywał pod podkładem, nie wchodził w pory. Jeśli chodzi o cenę to nie ma znaczenia. Ostatnio kupiłam swój pierwszy krem z filtrem i to była porażka. Mam tak wybieloną twarz (nawet po nałożeniu podkładu) że wyglądam jak trup. Dodatkowo przez niego podkład się odznacza i ściera. Dlatego będę wdzięczna za wszelkie polecenia. Aktualnie najbardziej zastanawiam się nad tym kremem od Natura Siberica. Czy któraś z Ws go uzywała oraz moze napisać coś na jego temat? Czy warto? Link do: Wegański, pobudzający krem do twarzy na dzień z filtrem SPF 20 Blueberry Siberica
pol_pl_Weganski-pobudzajacy-krem-do-twarzy-na-dzien-z-filtrem-SPF-20-Blueberry-Siberica-1258_1.png
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny podpowiedzcie kiedy zaczełyscie uzywac kremu na zmarszczki i jakiego ? bo sie zastanawiam kiedy sie powinno....
Po 25 roku życia skóra nie produkuje już tak wydajnie kolagenu, ale to pewnie kwestia indywidualna. Ja mam nadal w miarę gładka skórę ( poza pionowa zmarszczka między brwiami 😂), a moja przyjaciółka jest serio pomarszczona i zaczęły się jej zmarszczki uwidaczniać już w wieku około 25 na całego.
 
Czy będziecie w stanie polecić mi jakiś dobry krem z filtrem przeciwsłonecznym? Taki, który nie bieli twarzy i też nie będzie powodował pogorszenia stanu cery, wyprysków. Jeszcze ważne, aby się nie odznaczał i dobrze utrzymywał pod podkładem, nie wchodził w pory. Jeśli chodzi o cenę to nie ma znaczenia. Ostatnio kupiłam swój pierwszy krem z filtrem i to była porażka. Mam tak wybieloną twarz (nawet po nałożeniu podkładu) że wyglądam jak trup. Dodatkowo przez niego podkład się odznacza i ściera. Dlatego będę wdzięczna za wszelkie polecenia. Aktualnie najbardziej zastanawiam się nad tym kremem od Natura Siberica. Czy któraś z Ws go uzywała oraz moze napisać coś na jego temat? Czy warto? Link do: Wegański, pobudzający krem do twarzy na dzień z filtrem SPF 20 Blueberry Siberica
pol_pl_Weganski-pobudzajacy-krem-do-twarzy-na-dzien-z-filtrem-SPF-20-Blueberry-Siberica-1258_1.png
 
Polecam kremy Origins albo Elemis- osobiście uwielbiam te marki! Nie zawalają porów, cudownie się wchłaniają i robią to co trzeba
 
Moim zdaniem nie ma co tak przykladać wagi do kremów. Składniki aktywne ma dostarczać serum. A krem mam po prostu mieć dobry i lekki skład i nawilżać.



Jeśli chodzi o zmarszczki to nie jest to takie proste ;) I często trzeba uciekać się do zabiegów. Sama robiłam botoks:




I nie żałuje bo tylko to pomogło u mne na zmarszczki na czole.
 
Ostatnia edycja:
reklama
U mnie pojawiły się pierwsze zmarszczki, więc chyba najwyższa pora , żeby zacząć coś stosować, co polecacie??
 
Do góry