reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy miesiączka po porodzie ?

Już się wybierałam do lekarza ale bałam się że sobie pomyśli że jestem jakaś niedouczona czy coś...
Jeśli masz jakieś wątpliwości to od tego jest lekarz, żeby cię zbadał i powiedział czy wszystko jest dobrze - ty medycyny nie studiowałaś i nie masz obowiązku wiedzieć, jak to może być po cesarce;-).

Ja osobiscie mialam problemy z tym ale to przez polozne ktore nie zauwazyly ze lozysko po porodzie nie jest cale i czesc zostawily we mnie...:wściekła/y: Krwawilam po porodzie 9tyg i pewnie krwawilabym dalej gdyby nie to ze w ktorys dzien poprostu ze mnie chlusnelo (dostalam silnego krwotoku) i skonczylo sie na sali zabiegowej...
A co z kontrolą w 6 tygodniu po porodzie??

Dziewczyny krwawienie połogowe może trwać kilka dni lub kilka tygodni - ja miałam krwawienie na zmianę z plamieniem przez około 3tygodnie. Po tym miałam jeszcze zabarwioną krwią wydzielinę przez kolejne 3-4 tygodnie, po czym po 4 miesiącach od porodu dostałam pierwszą @.
Niestety bez obserwacji i bez mierzenia temperatury tak na prawdę nie jesteście w stanie powiedzieć czy krwawienie, to już miesiączka (przed którą była owulacja) czy tylko krwawienie śródcykliczne i owulacja może nadejść w każdej chwili. Tylko obserwacja daje wam 100% pewność, że wiecie czy krwawienie to miesiączka, czy to innego rodzaju krwawienie.
 
reklama
witam....szukajac podobnej sytuacji do mijej natknelam sie na to forum. jestem mamusia 3 miesiecznej Victorii. Co do porodu- kleszczowy;/ ale przejdzmy do miesiaczki,,,,moje krwawienia po porodzie trwaly 3-4 tygodnie, niedlugo pozniej bo zaledwie tydzien dostalam okres....w sumie nie roznil sie niczym od tych krwawien poporodowych, baaaaaaaaaaaaardzo obfity, balam sie ze jest cos nie tak, trwal okolo 2 tygodni , kilka dni przerwy, male plamienia i znowu.....;/ tak naprawde meczylam sie tak prawie miesiac, pozniej dostalam nastepna miesiaczke , rowno miesiac po....nadal tak samo,jak poprezdnio. Wiem ze przerwa od pierwszej do nastepnej miesiaczki powinna wynosic gdzies 3 tygodnie, ja mam teraz okres co dwa tygodnie;/ wczesniej trwal 3-4 dni max. Pomiedzy miesiaczkami, mam okropne bole brzucha raz lewy raz prawy jajnik, lekarz powiedzial ze to bole okolowulacyjne....nie wiem ile to jeszcze bedzie trwac, bo nie zanosi sie na poprawe....moze zapytam o tabletki, slyszalam ze w pewnym stopniu reguluja cykl, zobaczymy?
 
Wiem ze przerwa od pierwszej do nastepnej miesiaczki powinna wynosic gdzies 3 tygodnie, ja mam teraz okres co dwa tygodnie;/ wczesniej trwal 3-4 dni max. Pomiedzy miesiaczkami, mam okropne bole brzucha raz lewy raz prawy jajnik, lekarz powiedzial ze to bole okolowulacyjne....nie wiem ile to jeszcze bedzie trwac, bo nie zanosi sie na poprawe....moze zapytam o tabletki, slyszalam ze w pewnym stopniu reguluja cykl, zobaczymy?
O miesiączce możesz mówić jeśli była owulacja - jeśli nie prowadzisz obserwacji, to nie możesz wiedzieć na pewno czy krwawienie to miesiączka czy może to krwawienie śródcykliczne, które może wyglądać jak miesiączka - ale nią nie jest.
Na twoim miejscu udałabym się do innego lekarza, który potraktuje ci poważnie i zleci ci badania poziomu hormonów - bo tak często powtarzające się krwawienia nie są czymś normalnym.
A tabletki antykoncepcyjne bez badania przyczyny tak obfitych krwawień to bardzo zły pomysł - dostarczają one sztuczną dawkę hormonów, które mogą wywołać skutki uboczne przy nierozpoznanej chorobie.
 
witajcie:) ja po porodzie krwawiłam 5 tygodni. W 6 tygodniu poszłam do ginekologa i powiedział, że wszystko jest ok. Tego samego dnia kochałam się z mężem, a na drugi dzień rano patrzę a tu okres. Niby wszystko ok, tylko czemu ten okres trwał tylko 2 dni i do okresu był niepodobny, nie czerwony a jakby brązowy. Może to przez współżycie? Któraś z Was miała podobnie?
 
witajcie:) ja po porodzie krwawiłam 5 tygodni. W 6 tygodniu poszłam do ginekologa i powiedział, że wszystko jest ok. Tego samego dnia kochałam się z mężem, a na drugi dzień rano patrzę a tu okres. Niby wszystko ok, tylko czemu ten okres trwał tylko 2 dni i do okresu był niepodobny, nie czerwony a jakby brązowy. Może to przez współżycie? Któraś z Was miała podobnie?

To może być przez współżycie, ja miałam podobnie. W ogóle wkrótce po porodzie i połogud mogą być przeboje z okresem... :( Chwila mija, zanim się wszystko wyreguluje!
 
Witam!

Prawie rok temu urodziłam synka i od tego czasu moje miesiączki to katorga. Pierwszy okres dostałam po zakończeniu połogu, więc bardzo szybko. Na początku zdarzały się krwawienia między miesiączkami (przez pierwsze 4 miesiące). Od pewnego czasu dwa czy trzy dni przed okresem po każdej wizycie w toalecie na siusiu podcierając się mam na papierze krew jak przy okresie. Mocz też czasami zabarwiony jest już na czerwono. Bielizna jest czysta i oprócz sytuacji w toalecie krew nie pojawia się. Dopiero po 2 czy 3 dniach zaczyna się normalne krwawienie,które trwa ok. 6-7 dni. Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. Jest to uciążliwe,bo w praktyce przez 10 dni chodzę z podpaskami. Czy któraś z Was tak miała?
 
Jeśli chodzi o mnie to jestem niespełna 8 tygodni po porodzie. Mój połóg zakończył się bardzo szybko bo już w drugim tygodniu po porodzie nic ze mnie nie "leciało". A 3 dni temu dostałam pierwszy normalny okres. Nic przed nim na to nie wskazywało mimo ze przed ciążą moje miesiączki to był koszmar, ból nie do opisania, aż mdlałam. Więc mogę z całą pewnością stwierdzić że mój okres zmienił się na lepsze pod względem tego że nie boli, ale za to jest mega obfity... leje się jak z kranu. Chociaż dzisiaj w 4 dniu już jest lepiej.
 
Witam!

Prawie rok temu urodziłam synka i od tego czasu moje miesiączki to katorga. Pierwszy okres dostałam po zakończeniu połogu, więc bardzo szybko. Na początku zdarzały się krwawienia między miesiączkami (przez pierwsze 4 miesiące). Od pewnego czasu dwa czy trzy dni przed okresem po każdej wizycie w toalecie na siusiu podcierając się mam na papierze krew jak przy okresie. Mocz też czasami zabarwiony jest już na czerwono. Bielizna jest czysta i oprócz sytuacji w toalecie krew nie pojawia się. Dopiero po 2 czy 3 dniach zaczyna się normalne krwawienie,które trwa ok. 6-7 dni. Nigdy wcześniej nie miałam takich problemów. Jest to uciążliwe,bo w praktyce przez 10 dni chodzę z podpaskami. Czy któraś z Was tak miała?
Kochana ja mam identycznie, 2 tabletki z opakowania mam jeszcze a tu plamienie tak jakby przez jeden dzien, pobolewanie brzucha, dwa dni spokoj i pozniej normalny okres. Tylko ze jak przed porodem trwal do 7 dni tak teraz potrafi 12. Wiec strasznie dlugo, o tyle dobrze ze nie tak obfity
 
reklama
ja dostałam okres po 5miesiarcach, trwał 4 dni i 2 pierwsze dni lało sie jak z kranu,i był bolesny wiec nic sie nie zmieniło możee dlatego ze miałam cc.jedynie przed ciaza trwał okres 7 dni
 
Do góry