reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy moje dziecko usiądzie?

unreallove

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Luty 2018
Postów
31
Witam wszystkich :).
Powoli zaczynam się martwić, moja córka ma już skończone 7 miesięcy, za parę dni kończy 8 i jeszcze nie siada. Próbuje się podnosić, jednak gdy ją sadzam to leci do przodu i nie potrafi utrzymać równowagi, powinnam się martwić?
 
reklama
Rozwiązanie
Moja teściowa chciała roczną na nocnik sadzac bo jej dzieciaki to już siedziały. A co do siadania to moja miała 5 i już siedziała ale sama usiadła później.jak miala 7 msc to byłam na bilansie i pediatra wzięła ją za rączki A ona ustala.lekarka się śmiała że szybciej pójdzie na nogi niż usiądzie.A teraz spotkałam się że znajomą dziecko 11msc siedzi ale nie siada wyszła z usg i chirurg powiedział wszystko ok.widocznie ten typ tak ma.Takze głowa do góry i tak jak piszą dziewczyny każde dziecko jest inne
reklama
Kuba siadał sam jak miał 9 mcy, a Jasio jak miał 7, wstawał jak miał 8. Nie ma co sadzać dziecka na siłę jeśli nie siada samo, bo jak piszą dziewczyny wyżej, więcej z tego szkody jak pożytku. Tak samo z chodzeniem, ja podobno chodziłam jak miałam 9mcy, ale mój brat jak miał półtora roku, co dziecko, to inna historia.
 
Ja tez czekałam az moje dziecko siądzie i trochę samo sie sobą zajmie[emoji6] sprawnie zaczęła pełzać, ale siadać około 9 miesiąca. Tak świadomie i w pełni sprawnie. Dopiero pózniej zaczęła raczkować i od razu jak raczkowała to wstawała przy meblach i powolutku sie przesuwać. Kompletnie nie ma reguły, nie ma co przyspieszać. I absolutnie nie porównywać bo po co dziecko ma być szybsze od dziecka sąsiadki? Ważne ze sie dobrze rozwija[emoji6]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Nasza córka też a 8 miesięcy zaczęła siadać samodzielnie kupiliśmy jej koło Galt forum nauki siadania uwielbiala w nim przebywać a nauczyła się siadać i wstawać w łóżeczku przy szczeblach na równe 8 miesięcy samodzielnie wstała chwytając się szczebli a siedziała parę dni wcześniej więc daj jej ćwiczyć w formie zabawy a zobaczysz że sama będzie próbowała się podnieść nie ma na siłę co przyspieszać
 
@monika267 Kołem polecanym przez Ciebie można dziecku zrobić więcej szkody niż pożytku... Dziecko ma usiąść same! A nie być oparte jak poduszkami...
Ja jej w nim nie sadzalam ona opierała się na rączkach i kolankach to był czas kiedy już raczkowala i zaczynała z raczkowania siadać miała ok 8 miesięcy chodzikow też nie można a ludzie stosują do dziś a koło używane z głową anie przez godziny nikomu nie szkodzi sprawdzone u fizjoterapeuty więc nie siej paniki teraz dzieci są chowane pod kloszem i później zestresowane mamy przez inne wszechwiedzace mamy martwią się na zapas.mam dzieci odchowane z córką były problemy z napięciem od urodzenia przez ciężki poród i nie pytałam na forum dlaczego toczy tamto poszłam do fizjoterapeuty i w ciągu miesiąca córka prześcignela inne niemowlaki i sam fizjo powiedział że na parę minut możemy ją wkładać do koła żeby ćwiczyła rączki i nóżki nie sadzac bo tak nie napisałam tylko wkładać do koła a nauczyła się wstawać do siadu w łóżeczku koło jest do zabawy i lekkich ćwiczeń
 
Każda mama widzi co jest dobre dla jej dziecka więc to zależy od mamy czy czegoś spróbuje czy nie.Jesteście strasznie wrażliwe jak ktoś coś napiszę po swojemu a nie tak jak powinien wyluzujcie ja nie zmuszam do używania koła tylko napisałam że można spróbować każdy ma swój rozum
 
reklama
Każda mama widzi co jest dobre dla jej dziecka więc to zależy od mamy czy czegoś spróbuje czy nie.Jesteście strasznie wrażliwe jak ktoś coś napiszę po swojemu a nie tak jak powinien wyluzujcie ja nie zmuszam do używania koła tylko napisałam że można spróbować każdy ma swój rozum
No nie zgodze sie ze kazda mama wie co najlepsze
Bo większość z braku wiedzy robi krzywde.
Jak widze dziecko jak wisi w skoczku czy cos to slabo mi sie robi.
 
Do góry