reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy można go położyć na brzuszku?

reklama
hm, pod Twoim bacznym okiem to chyba od urodzenia... Stosowałam się do reguły - sen na plecach, zabawa na brzuchu. Kładłam małą na brzuszku od urodzenia i dzięki temu bardzo szybko zaczęła podnosić główkę, a teraz pełza po całym pokoju :)
 
hm, pod Twoim bacznym okiem to chyba od urodzenia...
Ja postępowałam dokładnie tak samo. Maluszek musi sobie wzmacniać mięśnie karku i plecków, a kiedy będzie miał ku temu okazję jeśli nie na brzuszku:-) Kilka minut dziennie wystarczy , żeby szybciutko zauważyć postęp w trzymaniu główki. :tak::tak:
 
Dokładnie. U mnie na początku po prostu zasypiała na brzuchu (zwykle na moim w pozycji brzuch do brzucha) ale jak miała około miesiąca zaczęła spędzać w ten sposób swój czas "activities". To było prześmieszne bo na początku głównie stękała i śliniła się okropnie ale po jakimś czasie coraz bardziej podnosiła główkę i okazało się, że to jej ulubiona pozycja.

Ja pilnowałam tylko, żeby przewrócić ją na plecki lub wziąć na ręce jak zaczynała się niecierpliwić lub popłakiwać. Nie chciałam, żeby się zniechęciła i znielubiła leżenie na brzuchu.
 
Nam w szpitalu położna mówiła,że od pierwszych dni można kłaść malca na brzuszku i ja się do tego stosowałam:-):-):-)
 
mi synka nawet w szpitalu juz na chwilke ukladaly na brzuszku polozne i tak jest do dzis bawi sie na brzuszku ale do spania ukladam go na boku na brzuszku sie wypurka i wybeka hehehe

zdjcie041jn1.jpg
 
reklama
reklama
Do góry