reklama

kiedy można go położyć na brzuszku?

Temat na forum 'Rozwój i zabawy' rozpoczęty przez marcinmll, 14 Luty 2008.

1. marcinmll

marcinmll Początkująca w BB

:-)Hej.
    Mam pytanie: kiedy moge kłaść malucha na brzuszku?
    Ma dopiero 2 tygodnie.

2. miecia

miecia Fanka BB :)

hm, pod Twoim bacznym okiem to chyba od urodzenia... Stosowałam się do reguły - sen na plecach, zabawa na brzuchu. Kładłam małą na brzuszku od urodzenia i dzięki temu bardzo szybko zaczęła podnosić główkę, a teraz pełza po całym pokoju :)

3. reklama
  4. Madźka27

Madźka27 Fanka BB :)

Ja postępowałam dokładnie tak samo. Maluszek musi sobie wzmacniać mięśnie karku i plecków, a kiedy będzie miał ku temu okazję jeśli nie na brzuszku:-) Kilka minut dziennie wystarczy , żeby szybciutko zauważyć postęp w trzymaniu główki. :tak::tak:

5. miecia

Dokładnie. U mnie na początku po prostu zasypiała na brzuchu (zwykle na moim w pozycji brzuch do brzucha) ale jak miała około miesiąca zaczęła spędzać w ten sposób swój czas "activities". To było prześmieszne bo na początku głównie stękała i śliniła się okropnie ale po jakimś czasie coraz bardziej podnosiła główkę i okazało się, że to jej ulubiona pozycja.

Ja pilnowałam tylko, żeby przewrócić ją na plecki lub wziąć na ręce jak zaczynała się niecierpliwić lub popłakiwać. Nie chciałam, żeby się zniechęciła i znielubiła leżenie na brzuchu.

6. mumiaczek

mumiaczek Początkująca w BB

Jak tylko dopadnie i zagoi sie pepuszek :)

7. anaconda27

anaconda27 styczniówka2006

Nam w szpitalu położna mówiła,że od pierwszych dni można kłaść malca na brzuszku i ja się do tego stosowałam:-):-):-)

8. irfinka

irfinka psotnisia

mi synka nawet w szpitalu juz na chwilke ukladaly na brzuszku polozne i tak jest do dzis bawi sie na brzuszku ale do spania ukladam go na boku na brzuszku sie wypurka i wybeka hehehe

9. miecia

oh pod tym wzgledem kladzenie na brzuszku jest niezastapione :rofl2:

10. reklama
  11. Natalia85

Natalia85 Sierpniowa mama'07 mama Piotrusia

I na prawidłowy rozwój bioderek pozycja na brzuszku dobrze wpływa:tak:

Poleć forum