reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy można przypuszczać że dziecko będzie leworęczne?

Większość mi tu wmawia że ja uważam leworęcznosc za koniec świata a ja po prostu byłam ciekawa czy leworeczni od urodzenia posługują się lewa ręką czy to zaczyna się później

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Moja córeczka ma teraz prawie 4 latka jako bobas robiła wszystko prawa rączką natomiast teraz woli więcej czynności wykonywać lewa mój maz się czepia jej o to i prosi aby np zmieniła rączkę dla niej to nie problem tak samo świetnie sobie radzi jedna jak i druga mi to nie przeszkadza i zawsze jak mój krzywo na corcie patrzy to ja zwracam uwagę ale jemu aby dal jej spokój bo to ze robi cos lewa rączką nie znaczy ze jest gorsza od innych dzieci
 
Karolyn dziewczyny wypowiadają się ogólnie o podejściu do leworecznosci rodziców i innych w okół nie przejmuj się tym i nie bierz ich odpowiedzi do siebie najważniejsze ze to ty wiesz jakie masz do tego podejście wiec luzik kochana i buziaki :-)
 
Często dzieci wychowywane dwujezycznie są leworęczne bądź nawet dwureczne, potrafią robić dużo rzeczy i ta i ta ręką albo też dziela sobie różne czynności między dwie ręce :) możesz sprawdzić która ręką jest dominującą robiąc test lateralizacji. Dokładnie musialabym sprawdzić w internecie ale np. Prosi się tam dziecko żeby zajrzało do dziurki od klucza i obserwuje, którym okiem to zrobi albo rzuca piłkę, czy obserwuje jak opiera ciężar ciała tzn na której nodze.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
Mój jeszcze za mały. Ma dopiero 6 miesięcy ale i tak na razie większość rzeczy robi lewa ręką :)

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom
Dla.mnie to w sumie normalne :) moje dzieci korzystają z obu rok do różnych czynności chociaż malują zawsze prawa.
Mam też znajoma która jest nie dość że dwureczne to potrafi np jednocześnie pisać prawa i lewa reka.

Napisane na SM-A300FU w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
Mój jeszcze za mały. Ma dopiero 6 miesięcy ale i tak na razie większość rzeczy robi lewa ręką :)

Napisane na SM-G935F w aplikacji Forum BabyBoom

hej mój synek do ok 7 miesiąca preferował lewą rączkę , natomiast teraz ma 11 miesięcy i woli prawą ,albo z jednej do drugiej przekłada zabawki, ale samochodzikiem po podłodze jeździ tylko prawą rączką, więc chyba nie ma reguły może mu teraz pasuje bardziej lewa rączka, a poźniej może to zmienić:-) :)pozdrawiam. Nie wiem dlaczego od razu niektóre Panie piszą , że chodzi Ci o to że leworęczni to źle. nie przejmuj się, tylko się pytasz .:szok::biggrin2::biggrin2::biggrin2:
 
Do góry