reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy można przypuszczać że dziecko będzie leworęczne?

reklama
Tutaj nie ma reguły. Ja również jestem leworęczna, a wszyscy w mojej rodzinie są praworęczni. Dla mnie to był zawsze powód do dumy, bo czułam się przez to wyjątkowa Ale pamiętam, że jedna Pani doktor (nie potrafię teraz określić kim dokładnie była) próbowała „przestawić” mnie na praworęczność, ale rodzice się nie zgodzili. W dzisiejszych czasach już wiadomo, że leworęczność wcale nie jest gorsza.
 
co za kobieta z tej lekarki...tak jakby leworęcznośc to była jakas wada, a to przecież zupełnie normalne i takie przestawianie na siłę więcej szkody niż pożytku może przyniesć
 
co za kobieta z tej lekarki...tak jakby leworęcznośc to była jakas wada, a to przecież zupełnie normalne i takie przestawianie na siłę więcej szkody niż pożytku może przyniesć

Tak, ale kiedyś było to uważane za wadę i wielu ludzi było "uczonych" praworęczności. Teraz, owszem, nawrzeszczalabym na takiego lekarza, wtedy było to zgodne z ówczesna wiedza.


Napisane na iPhone w aplikacji Forum BabyBoom
 
Ogólnie dziecko do 3 lat jest oburęczne i nie powinno się przestawiać. Nawet dobrze jest jak używa lewej i prawej ręki. Mój syn ma niespełna 3 lata. U niego przewaga jest lewej ręki, nogi ale jeszcze nie mogę stwierdzić czy jest leworęczny, korzysta też z prawej. Córka półtora roku i przeważnie używa prawej ręki.
 
Córka mojej siostry tak łapała wszystko do lewej rączki i miałam ewidentne przesłanki do leworęczności, a jej babcia czyli teściowa mojej siotry po prostu szalała z tego powodu :D kazała przekładac zabawki do drugiej rączki, uczyc dziecko ze je sie prawą i tak dalej. Ale mała się nie dała i co prawda jeszcze nie chodzi do szkoły ale je lewą rączką i rysuje też lewą to juz chyba tak zostanie.
 
reklama
Ja jestem wybitnie leworęczna, ale moje synki już prawo. Kuba już jest "prawie dorosły" także jego praworęczność to po protu fakt, ale Janek potrafi jeszcze niektóre czynności robić lewą rączką, ogólnie jednak większość wykonuje prawą.
 
reklama
Do góry