reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy można wyjść na pierwszy spacer z dzieckiem?

JestemMamą

Aktywna w BB
Dołączył(a)
3 Styczeń 2019
Postów
98
wraz z końcem lutego, początkiem marca rodzę :) już się nie mogę doczekać, ale nie o tym chciałam Was zapytać o poradę, kiedy mogę wyjść na pierwszy spacer z dzidzią? Biorąc też pod uwagę ten smog, o którym się tyle mówi? Czy któras z Was rodzi podobnie? Kiedy idziecie na spacerek?
 
reklama
ja gdzieś czytałam, że właśnie najlepiej od razu wyjsć, żeby też nadmiernie nie chuchać na dziecko. Jeżeli nie bedziesz miała przeciwwskazań do spacerów to idź od razu :)
 
i nie ma żdanych wytycznych, ze po kilku tygodniach, albo,że jest teraz duży smog?
Nie ma wytycznych co do wieku. Za to na smog bym jednak uważała. Ja sobie i starszym dzieciom ograniczan wyjścia do minimum gdy teraz poziom sięga 500-600% normy, noworodka w ogóle bym nie ciągnęła na ten syf.
 
Ostatnia edycja:
U nas w szpitalu jednak zalecają zwracać na to uwage i moja pediatra też tak sugeruje żeby przy dużym smogu w ogóle nie wychodzić bo to nic zdrowego. Ja jeszcze miałam zalecenie by poniżej -10 stopni też na pole nie wychodzić z maluszkiem. No i wiadomo przy mrozach te pierwsze spacery max 15-20 min i stopniowo wydłużać ten czas. Jeżeli dużego smogu nie będzie i bardzo dużego mrozu to w zasadzie od razu możecie chodzić na spacery ;)
 
reklama
Moja polozna powiedziala mi ze dziecko tak na dobra sprawe zalicza swoj pierwszy krotki spacer gdy wychodzimy ze szpitala i idziemy na parking a pozniej z samochodu do domu :). Ostrzegala nas jedynie przed smogiem by wtedy spacerki sobie darowac. Lekarka rowniez i dodala ze zimna nie ma co sie bac ( nie mowie tu o jakis wyjatkowych mrozach) bo dziecko opatulone w gondoli przysloniete buda spaceruje jak w aucie.
 
reklama
Do góry