reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy na nocnik?

reklama
wydaje mi się, że to dużo za wcześnie, dzidziusie takie małe jeszcze nie kumają kiedy sikają, poleca się od 18 mieisąca
 
kaja2006 Witaj, ja jestem nieco innego zdania na temat nocników. Uważam że jak dziecko potrafi samodzielnie siedzieć to można maluszka sadzać na nocniku. Nie chodzi tu o to by maluszek kontrolował w tak młodym wieku swoje potrzeby bo to jest nierealne ale o przyzwyczajenie się do niego.
Ja kupiłam Areczkowi nocnik jak miał prawie 6 miesięcy, z początku jak go sadzałam to strasznie sie bał i płakał ale z czasm przestał się go bać i juz prawie 2 miesiące go uzywamy. Teraz jak go sadzam na nocnik to zawsze zrobi siusiu a czasmi kupke ;D
 
Trochę wcześnie się ten wątek pojawił. Sadzać można zacząć wtedy kiedy dziecko dobrze siedzi. Tylko im wcześniej zaczniesz "sadzać", tym dłużej będziesz sadzała, bo dziecko samodzielnie zacznie sygnalizować potrzeby wtedy, kiedy do tego dojrzeje. Wiadomo, że jak dziecko przytrzymasz odpowiednio długo na nocniku to coś się w tym nocniku pojawi - nie ma siły.Ja nie zamierzam zaczac wczesniej niz jak Radek bedzie mial 1.5 roku - 2 lata.
Dopiero wtedy dziecko zaczyna kontrolowac swoje cialo i jest w stanie
sygnalizowac potrzeby
 
My tez nie uzywywamy nocniczka i na razie nie bedziemy, mino iż Nicolka dawno juz siada samodzielnie. Zaczniemy używac nie wcześniej jak skończy 1 lub 1,5 roku.

Ale znam taki przypadek, córeczka kolezanki zaczęła używac nocniczka gdy skończyła..... 6 tygodni!!!!! Tak ją nauczyli, że nie zrobiła nic w pieluszkę tylko do nocniczka, oczywiście na początku ją trzymali, bo nie potrafila siadać.
 
łał Dorin.To jak była taka malutka,to musieli ja non stop sadzać ??? Biedne dziecko,a spacerki to jak,z nocnikiem ???
 
Dorin 6 tygodni to naprawde przesada !!!

Ja jak teraz sadzam Areczka na nocnik to on strasznie się cieszy i ja go wcale długo na nim nie trzymam bo on od razu jak tylko siada na niego to robi co ma zrobić ;D
 
Gabi - ja też byłam w szoku, jak mi koleżanka o tym powiedziala. A jak bylo na spacerkach to nie wiem - sama jestem teraz ciekawa. Ona mi mówiła że poznawali po minach tej malutkiej, kiedy chciala na nocnik. Nie wiem jak to wyglądało bo ja nie znalam jej wtedy (ta malutka ma już 10 lat teraz ::) ).
 
ja jestem teraz na etapie wybierania nocniczka... bo jola robi siusiu w minute po zdjeciu pieluszki :) czekam oczywiscie na rozowy kolor :) ja chce ja sadzac ttylko w ramach przyzwyczajenia - nie zeby uczyla sie juz robic tam siusiu... slyszalam ze takie starsze dzieciaczki to za chiny ludowe nie chca siadac i sie boja nocnikow... zreszta wcale sie nie dziwie jest tyle ciekawszych rzeczy niz siedzenie. czyli jutro wyruszam na zakupy i opisze wam co to da :)
 
reklama
mojej koleżanki synek ma już roczek i dwa miesiące i za chiny nie chce siadac na nocniku a o zrobieniu cos do niego nie ma mowy ::)
także czym wcześniej się dziecko do niego przyzwyczaja tym lepiej :)
 
Do góry