reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy na potwierdzenie ciąży?

Dołączył(a)
27 Sierpień 2014
Postów
9
Hej dziewczyny :) Dziś na teście zobaczyłam dwie kreseczki. Bardzo proszę doświadczone koleżanki o poradę - kiedy pójśc do lekarza żeby to miało ręce i nogi, sens i logikę? Rozumiem, że na pewno nie teraz, bo na USG nic nie będzie widać. Jutro miałam dostać okres, ale dziś coś mnie tkneło aby zrobić test (zrobiłam dwa :) ) Mam 30 lat, staralismy się, robiłam testy owulacyjne, niestety mam też endometriozę i macicę z wadą wrodzoną - czyli jestem raczej paskudnym przypadkiem. Raczej nie chcę się cieszyć, bo jestem gotowa na to, że moja macica możliwe, że nie będzie chciała współpracować :( Także bez entuzjazmu, ale na wizytę wypadaloby się umowic, zawsze mogę odwołać w razie czego. Test mnie zaskoczył, myślałam, że nic z tego nie wyjdzie, bo to pierwszy cykl starań. Nie chce wyjśc na panikarę co leci w pierszy dzień do lekarza, ale mając na uwadzę moje przypadłości i brak doświadczenia (choć przyznam, że dużo się edukowałam o ciąży, suplementowałam się itd) - poradźcie.
 
reklama
Hej, normalnie idzie się koło 7 tyg i już powinno być wtedy bijące serduszko. Chociaż może ze względu na Twoje przypadłości powinnaś iść już teraz? Czy lekarze mówili coś np o konieczności włączenia jakiś leków jeśli zajdziesz w ciąze? Trzymam za Was kciuki!
 
Hej dziewczyny :) Dziś na teście zobaczyłam dwie kreseczki. Bardzo proszę doświadczone koleżanki o poradę - kiedy pójśc do lekarza żeby to miało ręce i nogi, sens i logikę? Rozumiem, że na pewno nie teraz, bo na USG nic nie będzie widać. Jutro miałam dostać okres, ale dziś coś mnie tkneło aby zrobić test (zrobiłam dwa :) ) Mam 30 lat, staralismy się, robiłam testy owulacyjne, niestety mam też endometriozę i macicę z wadą wrodzoną - czyli jestem raczej paskudnym przypadkiem. Raczej nie chcę się cieszyć, bo jestem gotowa na to, że moja macica możliwe, że nie będzie chciała współpracować :( Także bez entuzjazmu, ale na wizytę wypadaloby się umowic, zawsze mogę odwołać w razie czego. Test mnie zaskoczył, myślałam, że nic z tego nie wyjdzie, bo to pierwszy cykl starań. Nie chce wyjśc na panikarę co leci w pierszy dzień do lekarza, ale mając na uwadzę moje przypadłości i brak doświadczenia (choć przyznam, że dużo się edukowałam o ciąży, suplementowałam się itd) - poradźcie.
Generalnie to ja po pozytywnym teście zrobiłam sobie badanie z krwi beta hcg, po 48h kolejne- żeby sprawdzić, czy prawidłowo przyrasta. Moja ginekolog poleciła mi przyjść jak będzie beta ponad 1000 wynosić. Może skonsultuj się z lekarzem, chociażby telefonicznie co masz robić i kiedy przyjść 🙂
Gratuluje pozytywnego testu i trzymam kciuki za ciążę 🙂❤️
 
Jeśli wymagasz przyjmowania leków od pozytywnego testu to bym się najpierw telefonicznie skonsultowała z lekarzem. Jeśli nie to poszłabym nie wcześniej niż w 6tc a najlepiej to w 7tc. Już na pewno wszystko będzie ładnie widać 😉 gratuluję 😊
 
Moja pierwsza ciaza byla widoczna juz 4 dni po spoznionej om. Tylko ze zobaczysz ze jest pecherzyk i tyle. Tjw. ładnego embrionika z serduszkiem dopiero zobaczysz ok 6-7 tc.
 
reklama
Tez uwazam ze powinnas jak najszybciej udac sie do ginekologa. Mozliwe ze bedzie chciał włączyć Ci jakies leki. Nie licz ze duzo Zobaczysz na usg. Ja bylam w 4 tygodniu ze względu na leki i nic nie bylo widac. Beta wtedy wynosila 474. Jak mialam ponad tysiac to pojawił sie pęcherzyk. Zycze Ci powodzenia 🙂
 
Do góry