reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy na zakupy ;)

agabre

Fanka BB :)
Dołączył(a)
16 Kwiecień 2010
Postów
1 485
Hej, szczerze mówiąc jestem trochę zielona w temacie, nie wiem co kupić, kiedy zacząć kupować wyprawkę, co może być potrzebne a co okaże się zbędne. W rodzinie poza moim chrześniakiem dawno nie było małych dzieci. Pomału robię listę potrzebnych rzeczy ale zacznę chyba kompletować po zakończeniu pierwszego trymestru. Chciałam trochę rzeczy sama zrobić dla mojego maluszka :-) Kilka ubranek już zrobiłam dla dzieci znajomych i są naprawdę ładne. Szydełkowanie to taka moja pasja więc chyba dość dużo ciuszków wydziergam sama :-) może nawet z kocykiem bym się wyrobiła ;-) Nie wiem tez czy kupować takie całkiem maleńkie ubranka, bo nie mam pojęcia jak duże będzie dziecko. Ani ja ani mąż do krasnali nie należymy :-) Spodnie już musiałam sobie kupić. Nie przytyłam nawet kilograma, ale strasznie rozbudowały mi się biodra i w normalne się już nie mieściłam. I tak miałam w planie kupić jakieś nowe, więc kupiłam od razu takie ciążowe. Już od jakiegoś czasu przeglądam różne modele wózków, łóżeczek, nosidełek, ale jest tego tyle, że nabawiłam się mętliku :szok: nie mogę się oprzeć stoiskom dziecięcym w sklepach, wszystko jest takie maleńkie i śliczne :tak:ostatkiem sił powstrzymuję się przed kupowaniem, ale chyba za długo już nie wytrzymam :rofl2:
 
reklama
Ja właściwie wszystko będę miała, ale gdyby coś chętnie służę radą :) Swego czasu całymi dniami siedziałam na allegro i oglądałam wszystko co tylko można było kupić dla dziecka ;) Jestem zakupoholiczką.

Właśnie sobie przypomniałam, że z rzeczy, których jeszcze nie miałam na pewno kupię taką poduszkę-rogala do spania w ciąży i karmienia.

Aga, ja mam 180cm, mój mąż 182, a Jasiek urodził się mając 55cm i 3980g wagi. Muszę Ci powiedzieć, że sama byłam zaskoczona, ale dosyć długo używał ubranek na 56cm...

Z rzeczy niezbędnych, a o których nie zawsze się pamięta, jak dla mnie jest dobry termometr. Ja posiadam taki _CHICCO__ termometr Thermo Touch Plus_ibdi_łódz (1262541155) - Aukcje internetowe Allegro

jest ok, na początku wielokrotnie sprawdzałam, czy temperatura dobrze się mierzy, teraz już mu ufam :)

Wcześniej miałam taki do ucha, ale przy zapaleniu ucha mojej córki wymiękłam, nie było szans na zmierzenie temperatury...

Na razie tyle, pewnie z czasem będzie więcej :)
 
no, ja spodziewam się dużego dzidziusia :D ja mam 170 cm a mój mąż prawie 2 metry ;) Sam był dużym dzieckiem, więc chyba trzeba się przygotować na małego wielkoluda ;)

Moja siostra miała dla synka termometr do ucha i bardzo jest zadowolona, tez o takim myślałam, ale faktycznie przy zapaleniu ucha może być problem :) oglądałam ostatnio łóżeczka :D są tak cudne i w dodatku pościel dla dzieci taka kolorowa i bajkowa :) aż mi się gębula śmieje :D
 
Spodnie już musiałam sobie kupić. Nie przytyłam nawet kilograma, ale strasznie rozbudowały mi się biodra i w normalne się już nie mieściłam. I tak miałam w planie kupić jakieś nowe, więc kupiłam od razu takie ciążowe. :

Dobrze, że to napisałaś, bo myślałam, że tylko ja tak tyję! Właśnie dziś przyszły nowe jeansy zamówione na allegro :-) Na razie na ciążowe ubrania boję się patrzeć, nie mówiąc już o kupowaniu. To samo dotyczy akcesoriów i ubranek dziecięcych. Nie wiem, kiedy odważę się zrobić świadome zakupy. Ale chyba najwcześniej po 12 tc.
 
Przeleci szybciutko, chociaż właśnie weszłam na wątek, na którym pisalam będąc w ciąży z Jasiem i już koło 8tc coś kupowałam ;)

Jeszcze co do zakupów na pewno kupię pieluchy wielorazowe, jestem nimi całkowicie oczarowana!
 
pieluchy wielorazowe to tetrowe są? Też chciałam trochę kupić, ale nie wiem ile będzie potrzebne. Moją siostrę podpytałam, ona miała 30 sztuk, wystarczy tyle?
 
reklama
Do góry