reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy na zwolnienie lekarskie w ciąży?

Nic się zusowi nie daje. Na L4 można być całą ciążę nawet jeśli termin porodu minął a dzidziuś twardo w brzuszku siedzi to należy się L4. Z praktyki wiem, że niektórzy lekarze też mają z tym problem.
 
reklama
Dziewczyny również potwierdzam, jakiś czas temu miałam okazję zapytać panią w ZUS i rzeczywiście, zwolnienie lekarskie w ciąży przysługuje na pełne 270 dni i nie wymaga się żadnych dodatkowych zaświadczeń, poza tymi zwolnieniami, które normalnie wypisuje ginekolog.
 
ja wyladowalam na zwolnieniu, mialam troche wyrzuty sumienia, ale czego sie nie robi dla prawidlowego przebiegu ciazy, spalam na ortopedycznej supermami poduszce, spacerowalam jak tylko moglam.. cieszylam sie kazda chwila
 
w ciazy potrzebny jest spokoj i komfort, odpoczywam na supermami poduszce, kladę sie przed tv najczesciej i relaksuje
 
Ja na L4 mogłam przejść od dnia kiedy odwiedziłam lekarza z racji szkodliwości zawodu. Nie chciał dać mimo to, ale powiedziałam, że po pracy bardzo źle się czuję (bóle brzucha, itp.) bo moje stanowisko pracy jest bardzo ciężkie i chcąc nie chcąc dał mi.
Ja L4 miałam do 14 stycznia, ale termin porodu miałam na 6 stycznia, a urodziłam 17. Ale z tego co pamiętam pani kserowała moją kartę ciąży. To chyba jest też zależne na jakich warunkach jesteś zatrudniona. Ja prowadzę działalność od kilku lat i wszystkie formalności załatwiać musiałam sama, inaczej chyba jest na umowie o pracę.
 
Czy kto mógłby mi doradzić. Kiedy dowiedziałam się że jestem w ciąży poszłam do ginekologa i otrzymałam l4 (od 24.10) ponieważ strasznie źle się czułam i ze względu na pracę fizyczna.Niestety 12.11 poronilam w 9tyg samoistnie całkowicie i trafiłam do szpitala po szpitalu dostałam ciążowe l4 do 5.12.niestety po tym czasie nie byłam w stanie psychicznym wrócić do pracy i od 5.12 do chwili obecnej jestem na l4 od psychiatry po drodze były komplikacje musiałam usunąć polipy i teraz możemy znów starać się o dzidzie ale niewiem jak to zrobić by chorobowe tym razem liczyło się od nowa i już ciążowe nie wracając do pracy. Myślałem aby wrócić do pracy po 4 kwietnia. Czy musiałabym mieć zakończenie leczenia od psychiatry, dostać zdolność i wrócić do pracy chociażby na tydzień i iść na kolejne ciążowe? 24kwietnia moja 182dni
 
Jestem w 6 miesiącu ciąży i do szkoły na wf potrzebuje zwolnienia od lekarza a muj ginekolog niewypisał chce iść do lekarza rodzinego i chciałam się zapytać czy będzie potrzebna karta ciąży lekarzowi aby mi wypisał czy nie kto był to niech pisze
 
reklama
Jestem w 6 miesiącu ciąży i do szkoły na wf potrzebuje zwolnienia od lekarza a muj ginekolog niewypisał chce iść do lekarza rodzinego i chciałam się zapytać czy będzie potrzebna karta ciąży lekarzowi aby mi wypisał czy nie kto był to niech pisze

Kartę ciąży noś ze sobą do każdego lekarza, bo tam masz wypisane najważniejsze dane.
Na dobrą sprawę lekarz rodzinny może Ci powiedzieć, że nie ma żadnych dowodów na Twoją ciążę, a karta jest "dokumentem" potwierdzającym ciążę.
 
Do góry