reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy na zwolnienie lekarskie w ciąży?

CzekamyNaIgorka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
29 Sierpień 2013
Postów
843
Witam. Kiedy Waszym zdaniem najlepiej iść na zwolnienie lekarskie? Czy na takie mozna iść od początku ciąży? Jestem w 10 tygodniu, pracuje w sklepie pasmanteryjnym. Codziennie wchodzę po drabinie, ściągam z wysokich półek towary i stoje 8 godzin na nogach. Szefowa gdy sie dowiedziala o ciąży, powiedziała że zrobi wszystko zebym straciła to, niestety taka jest ( ale to inna historia.) Od tygodnia jestem na L4 ale od lekarza rodzinnego. Czy gdy poproszę ginekologa o L4 czy bez problemu je dostanę ? W poprzedniej ciąży dostałam w 15 tygodniu zwolnienie ( chodziłam prywatnie, teraz chodzę na NFZ ). Proszę o pomoc
 
reklama
Ja od samego początku byłam na zwolnieniu, bo w pracy właśnie miałam straszną sytuację (zamknęli moje biuro, miałam zostać zwolniona, ale wypowiedzenia nie dostałam, zanim nie poszłam na L4). Niestety na KAŻDEJ wizycie u gina wysłuchiwałam, ze on nie widzi podstaw do zwolnienia, że nie powinien go wypisywać, etc. Nawet w 8 miesiącu mi tak piep.rzył, jakbym miała w pracy urodzić! Przed każdą wizytą byłam CHORA...
 
Ja poszłam od razu, Tobie też bym radziła w trosce o swoje maleństwo. Ja prywatnie chodziłam i od ręki dostałam od 6 tyg ciąży a na NFZ nie wiem jak jest.
 
Poproś o zwolnienie na najbliższej wizycie. Jeśli będzie kręcił nosem to powiedz, że masz ciężką sytuację w pracy, może się uda. Ja nie miałam problemu u siebie ze zwolnieniem,ale oblecialam z 3 ginekologów i jedna stwierdziła, że generalnie do 12 tc się l4 nie daje.
Powodzenia
 
" oblecialam z 3 ginekologów i jedna stwierdziła, że generalnie do 12 tc się l4 nie daje". - głupia baba. Ja pracowałam w sklepie, no i moja znajoma byla w ciazy i nie poszla na zwolnienie, kazali jej dzwigac stawiali na ciezszych stanowiskach i poronila, wiec ja dmuchalam na zimne uparlam sie, ze chce zwolnienie i juz.
 
Macie racje, na następnej wizycie poproszę lekarza o zwolnienie. Mam nadzieje że się zgodzi. Na razie będę na zwolnieniu od lekarza rodzinnego.
 
Mam pytanie do tych z Was, które dość wcześnie zaczęły korzystać ze zwolnienia: czy rzeczywiście po pół roku takiego zwolnienia należy wysłać jakieś dokumenty do ZUS, a jeśli tak, to proszę podpowiedzcie jakie i kiedy należy to zrobić?
Na zwolnienie poszłam ok. 15 tyg ciąży i o ile dobrze to sobie wyliczyłam, jeśli poród opóźni się o dwa dni w stosunku do wyznaczonego terminu to już przekroczę ten półroczny czas zwolnienia.
Będę wdzięczna za jakiekolwiek informacje, pozdrawiam!:tak:
 
W ciazy na l4 mozesz byc 280 dni czyli cala ciaze a nie jak w przypadku innych 'chorob' 180 dni czyli pol roku :) wiem bo sama jestem na l4 od 4 tyg ciazy i do dnia porodu bede miala normalnie l4 wyplacone
 
Pani w zusie moze Cie poprosic o karte ciazy, skseruje sobie i tyle. Tam ma date porodu i chodzi o to zeby mniej wiecej wiedzieli do kiedy maja ci wyplacac zebys nie musiala pozniej zwracac
 
reklama
Do góry