reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy najlepiej się kochać z mężczyzna by zajść w ciążę?

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Dołączył(a)
24 Luty 2020
Postów
3
Cześć dziewczyny. Staramy się z chłopakiem od 3 miesięcy o dziecko. Za każdym razem jedna kreska:( kiedy najlepiej uprawiać sex by zajść w ciążę? Mój cykl trwa mniej więcej od 27 do 29 dni. A okres mam dni siedem. Ostatnia miesiączka wystąpiła 29 lutego (27 dzien cyklu) kiedy więc najlepiej zrobić test owulacyjny? Wiem że owulacji nie da się przewidzieć ale tak mniej więcej u mnie wystąpi którego dnia cyklu? 12,13,14 czy 15 dzień?
Pozdrawiam was wszystkie i z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
reklama
Około 14 dc ,ale u każdej kobiety jest inaczej ,najlepiej udać się do ginekologa , niech zbada ,zrobić monitoring owulacji itd
 
Zacznij robić testy od około 11-12 dnia cyklu. A seks podczas starań najlepiej uprawiać co dwa dni, względnie codziennie.
 
Sprawdź sobie na necie kalkulator dni płodnychU mnie ta metoda zadziała za pierwszym razem,tylko ja miałam regularne cykle co 30 dni.
 
Ja sie starałam z mężem 8 miesięcy, po skończeniu antykoncepcji i do stycznia i wizyty u ginekologa nic. Odpuściłam sobie myślenie że musi być już, mąż nawet jakieś witaminy na poprawe jakości nasienia brał ale naturalne i jutro kupuje kolejny test i we wtorek sie okaże czy ciąża rzeczywiście jest
 
A ja myślę że przynajmniej na początku warto odpuścić testy i wyliczenia i zamiast polegać na nich, skupić się trochę bardziej na sobie i na swoim ciele, przynajmniej spróbować nauczyć się odczytywać sygnały, jakie nam wysyła ciało podczas owulacji i w czasie dni płodnych.

Nie mówię o Tobie, bo Wy tak naprawdę dopiero co zaczęliście starania, ale mnóstwo kobiet, które wpadają w wir kalendarzyków, testów, wyliczeń, jeszcze bardziej się tym stresują, czy aby na pewno dobrze policzyły i czy to na pewno JUŻ, TERAZ. A że stres poczęciu nie służy, to nikomu nie muszę mówić...

Kochana, ja wiem, że kiedy pojawia się ten instynkt to ciężko jest czekać nawet i dwa miesiące. Ale wierz mi, na dobre Wam wyjdzie, jeśli zamiast na KIEDY NAJLEPIEJ skupisz się na KIEDY CHCEMY, CZUJEMY, POTRZEBUJEMY.

Zainstaluj sobie jakąś aplikację, np. bardzo fajnie wylicza Flo - wpisujesz długość miesiączki i cyklu, ORIENTACYJNIE wylicza Ci kiedy masz dni płodne i owu. W tym czasie kochajcie się, kiedy macie ochotę, co drugi dzień na przykład. Wtedy szansa teoretycznie jest największa...

Życzę szybkich dwóch kresek!
 
W ulotkach testów owulacyjnych jest napisane kiedy zacząć je robić. Przy cyklach 27-29 dniowych owulacje masz już w 13-15 dc więc testy najlepiej zacząć od 10tego moim zdaniem.
Cześć dziewczyny. Staramy się z chłopakiem od 3 miesięcy o dziecko. Za każdym razem jedna kreska:( kiedy najlepiej uprawiać sex by zajść w ciążę? Mój cykl trwa mniej więcej od 27 do 29 dni. A okres mam dni siedem. Ostatnia miesiączka wystąpiła 29 lutego (27 dzien cyklu) kiedy więc najlepiej zrobić test owulacyjny? Wiem że owulacji nie da się przewidzieć ale tak mniej więcej u mnie wystąpi którego dnia cyklu? 12,13,14 czy 15 dzień?
Pozdrawiam was wszystkie i z góry dziękuję za odpowiedzi.
 
reklama
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry