reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy najlepiej zrobic test ciążowy????

ja robiłam najpierw wieczorem i wyszedł negatywny, potem rano i było widać drugą kreskę, ale bardzo, bardzo bladą, właściwie trzeba było się bardzo przypatrzeć.
Ponieważ wynik testu zależy indywidualnie od poziomu hcg we krwi, którego stężenie rano jest największe, warto testy robić rano - wtedy wynik jest bardziej wiarygodny.
Oczywiście niektórym też wyjdzie test po południu czy wieczorem - widać te osoby mają większe stężenie hormonu - ale nie wiadomo do której grupy się należy - więc chyba najbezpieczniej robić jak na instrukcji, czyli rano.
 
reklama
Witam, @spóżnia mi się 7 dni. Zawsze miałam miesiączki regularne co 28 dni. W dniu spodziewanej miesiączki robiłam test ale wyszedł negatywny. powtórzyłam go wczoraj ale także jest negatywny a od prawie 2 tyg. mam mdlości, ciągle chce mi sie siku(nawet w nocy co wcześniej nie miało miejsca) mam obolałe piersi i bóle w dole brzucha (taki jakby ucisk), mam większy apetyt niż ostatnio mimo, że nie odrzuca mnie od kawy itp. używek czy te kilka objawów to może być oznaka ciąży mimo, że testy wyszły negatywne??? czy moje dolegliwości mogą być objawem jakiejś choroby???

Proszę o odpowiedź pozdrawiam
 
Zakładając, że owulacja była jakieś 3 tyg temu, test może jeszcze nie wyjść. Zrób za 2-3 tyg- mi wyszedł dopiero 4 tyg od zapłodnienia. Takie objawy też nie muszą oznaczać ciąży- na duży apetyt to zdecydowanie za wcześnie ;) Może masz infekcję pęcherza, skoro czujesz ból w dole brzucha i biegasz do toalety? Kiedy ktoś boi się ciąży (albo przeciwnie- bardzo chce), bardzo łatwo wyszukać objawy i wmówić sobie, że to na bank TO :) Jest w ogóle realna szansa na to, że zaszłaś w ciążę? Zabezpieczałaś się jakoś?
 
Odstawiłam tabletki w marcu bo zaczęliśmy z moim partnerem planować dziecko. Nie zabezpieczam się w żaden sposób i licząc kalendarzyk wychodzi mi na, że mogę być w ciąży. Nigdy bez względu na stres i inne czynniki nie spóźnił mi sie okres nawet o 1 dzień a teraz nie mam go wogóle. Jutro idę zrobić badania krwi :-D
 
Odebrałam wynik, nie ma mojego lekarza a sama nie bardzo wiem czy dobrze odczytuje ;) mam B-HCG 140,700mIU/ml czy to oznacza, że sie udało i jestem w 5 tygodniu ???
 
reklama
Do góry