reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy nastepne dziecko????

Jaka różnica wieku między rodzeństwem będzie/albo jest??

  • 1 rok

    Głosów: 5 8,8%
  • 2 lata

    Głosów: 19 33,3%
  • 3 lata

    Głosów: 17 29,8%
  • 4 lata

    Głosów: 7 12,3%
  • 5 lat

    Głosów: 6 10,5%
  • 6 lat

    Głosów: 0 0,0%
  • 7 lat i więcej

    Głosów: 4 7,0%

  • Wszystkich głosujących
    57
  • Ankieta zamknięta .
reklama
Między moimi urwisami jest 5 lat różnicy. Wcześniej chciałam miec 2 letnią różnicę ale przez moją chorobę musiałam odczekac i zrobiło się 5 lat i wcale przez to nie płaczę bo jest super. Córka mi pomaga, lubi pobawic się z bratem i chyba trochę mnie naśladuje. Jak mały narozrzuca jej zabawki to idzie do niego i mówi: chcesz w dupke?
 
u mnie to trudno powiedziec ile jest tej roznicy czy rok czy dwa;-)bo jedna jest z grudnia druga ze stycznia, 13miesiecy a dwa lata rocznikowo:dry:
 
a u mnie miedzy pierwszym a drugim jest 2 lata 4 miesiące
potem troche lat przerwy i znów miedzy trzecim a czwartym bedzie 2 lata
5 miesięcy

Pozdrawiam
 
Cześć u mnie roznica miedzy moimi synami jest 1 rok i 2 misiące poczatki nie byly łatwe ale wszytsko tzreba przeżyć teraz chlopcy maja 3 i 2 latka bawia sie razem czasami kłóca ale wychwuja sie razem i jest wiele zabawy i radosci pozdrawiam
 
A u mnie będzie różnica 3 lata i 3 miesiące:) i jestem zadowolona z tej różnicy bo rok po roku było by mi ciężko, teraz córcia idzie od września do przedszkola a ja w lipcu będę miała małego smyka i ze spokojem się nim zajmę:)
Ola mi cały czas powtarza że jak będzie dzidzia to będzie ją kąpać, chodzić na spacerki(pchać wózek)itp...ciekawe czy dotrzyma słowa:):laugh2::confused::laugh2:
 
ja bym chciała ok. 4 letnią różnicę a jak to wyjdzie zobaczymy
 
reklama
po pierwsze dlatego że pod koniec tego roku ewentualnie na początku przyszłego roku mam nadzieję skończyć wreszcie doktorat :cool2:
po drugie dlatego że mój smyk to taki czort że ja sobie w tej chwili drugiego nie wyobrażam, chyba musielibyśmy sie z mężem wyprowadzić ;-) a podobno czterolatki (wszyscy dookoła tak twierdzą) to już zupełnie inne dzieci, sporo rozumieją i nie są tak egoistyczne jak 2-3 latki i lepiej znoszą to że rodzice muszą się nie tylko nim zajmować
po trzecie moja koleżanka pedagog twierdzi że na studiach mówili im że parzyste różnice wieku są lepsze
po czwarte to chyba granica wieku kiedy maluchy jeszcze mogą mieć wspólne zabawy, oczywiście relacje między rodzeństwem tak naprawdę trudno przewidzieć, czasami dzieci z dużą róznicą potrafią sie lepiej bawić ze sobą niż te z małą ale naogół mała różnica wieku sprzyja wspólnym zainteresowaniom.
a po piąte i tak nie powinnam jeszcze zaczynać starań, w czasie porodu poszła mi cała szyjka i chyba przez to mam w wypisie że przez 3 lata po porodzie nie starać sie o maluszka, oczywiście to jest chyba najlżejszy argument bo dziewczyny po cesarce mają niby 2 lata czekać a z tego co wiem naogół nie ma problemu z donoszeniem nawet wcześniejszych ciąż, wszystko zależy od organizmu, ale mimo wszystko mam te 3 lata na uwadze też, bo wyczytałam że po pęknieciu szyjki nastepna ciąża jest automatycznie zagrożona

a kiedyś chcieliśmy bardzo mieć dzieci rok po roku, ale życie zupełnie poprzestawiało nam plany, mam nadzieję że za rok jak zaczniemy starania to się nam szybko uda :cool2:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry