reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy nie należy szczepić dziecka? Rozwiewamy wątpliwości

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 641
Miasto
Warszawa
Kiedy szczepić, kiedy nie szczepić? Jak może wiesz ja nie mam wątpliwości, czy szczepić, nawet po tym, kiedy jedno z moich dzieci miało NOP. I jasne, że po tamtym szczepieniu podejście do kolejnych wiązało się u mnie z pewnym niepokojem, ale zbyt dużo widziałam, zbyt wiele rozmów przeprowadziłam ze specjalistami, żeby ryzykować. Dobra. Skończę już o sobie.

Moim dzisiejszym rozmówcą jest lekarz Damian Okruciński, który, mam nadzieję, upora się z waszymi lękami. Naprawdę warto go wysłuchać :)


Czego dowiesz się z naszej rozmowy?
  • Jakie są przeciwwskazania do szczepienia?
  • Po co są badania przed szczepieniem?
  • Jakie objawy nie powinny nas niepokoić?
  • Kiedy potrzebna jest wizyta u specjalisty?
  • Kto może, a kto powinien zgłosić NOP?
  • Co ma OC i AC do szczepień?
Więcej o szczepieniach znajdziesz w portalu babyboom.pl A ty - dlaczego szczepisz?

I jeszcze ciekawostka, czy wiecie, że rodzice wcześniaków, które walczyły o życie z reguły nie mają żadnych wątpliwości co do zasadności szczepień. Zastanawialiśmy się ostatnio podczas śniadania prasowego, dlaczego. Być może to, że mają dostęp do specjalistów, którzy zajmują się ich maluszkami buduje zaufanie.
 
reklama
Też nigdy nie miałam wątpliwości co do szczepień. Dwójka moich dzieci jest zaszczepiona, żeby unikać w przyszłości możliwych chorób.
 
Do góry