reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Kiedy niemowlak powinien jeść grudki?

Marynia88

Fanka BB :)
Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
Witam, mój 8mio miesięczny synek nie potrafi jeść posiłków z grudkami, krztusi się, wypluwa. Naczytałam się i nasłuchałam że powinien już nabyć tę umiejętność. Jak było z Waszymi dzieciaczkami? Martwie się i zastanawiam się czy mam pójść do jakiegoś specjalisty, jeśli tak to jakiego? Czy mogę w jakiś sposób pomóc mojemu bobaskowi w nauce gryzienia? A może przyspieszanie czegokolwiek nie ma sensu?

reklama

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Musisz cały czas próbować aż w końcu załapie. Moja córka jadła już w tym wieku makaron i ryż. Może blw? Dawaj miękkie warzywa typu marchewka czy brokuł.

Mamaona

Rozwiązania
12
Spróbuj z BLW ale na spokojnie, nie na siłę, bardziej potraktuje to jako zabawę jedzeniem między posiłkami. Spróbuj może z owocami/warzywami przez siateczke

Marynia88

Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
Musisz cały czas próbować aż w końcu załapie. Moja córka jadła już w tym wieku makaron i ryż. Może blw? Dawaj miękkie warzywa typu marchewka czy brokuł.
Będę próbować,
Będę próbować chociaż to nie jest dla mnie łatwe bo to nic miłego patrzeć jak dziecko się męczy, prawie krztusi ale nie ja pierwsza przez to przechodzę. Spróbuję z tymi gotowanymi warzywami tylko jak to zrobić dać np marchewkę pokrojoną w kostkę czy słupki czy jeszcze inaczej?

mewa416

Rozwiązania
0
Mój synek też w tym wieku nie potrafił, zupki musiały być gładkie, nic co miało choć malutkie kawałki nie nadawało się dla niego do jedzenia. Tylko chrupki kukurydziane sobie rozpuszczał. Jak miał 10 miesięcy to zaczął jeść coraz to większe kawałki, po prostu nagle mu zasmakowały. Teraz ma 15 i je normalnie w domu i w żłobku nawet woli sobie ugryźć banana czy jabłko a nie zje papki. Także wydaje mi się że spokojnie, na każdego przychodzi czas- chociaż jak masz się martwić to może porozmawiaj lepiej z pediatrą
Witam, mój 8mio miesięczny synek nie potrafi jeść posiłków z grudkami, krztusi się, wypluwa. Naczytałam się i nasłuchałam że powinien już nabyć tę umiejętność. Jak było z Waszymi dzieciaczkami? Martwie się i zastanawiam się czy mam pójść do jakiegoś specjalisty, jeśli tak to jakiego? Czy mogę w jakiś sposób pomóc mojemu bobaskowi w nauce gryzienia? A może przyspieszanie czegokolwiek nie ma sensu?

jasani

Miasto
Wrocław
Rozwiązania
24
Będę próbować,
Będę próbować chociaż to nie jest dla mnie łatwe bo to nic miłego patrzeć jak dziecko się męczy, prawie krztusi ale nie ja pierwsza przez to przechodzę. Spróbuję z tymi gotowanymi warzywami tylko jak to zrobić dać np marchewkę pokrojoną w kostkę czy słupki czy jeszcze inaczej?
Ja kroiłam marchewkę wzdłuż na 4 części i gotowałam na parze. Wszystko tak, żeby mogła wziąć do rączki i potrzymać sobie. Ja miałam zamiast siateczki gumową końcówkę.

reklama

Marynia88

Miasto
Piotrków Trybunalski
Rozwiązania
0
Mój synek też w tym wieku nie potrafił, zupki musiały być gładkie, nic co miało choć malutkie kawałki nie nadawało się dla niego do jedzenia. Tylko chrupki kukurydziane sobie rozpuszczał. Jak miał 10 miesięcy to zaczął jeść coraz to większe kawałki, po prostu nagle mu zasmakowały. Teraz ma 15 i je normalnie w domu i w żłobku nawet woli sobie ugryźć banana czy jabłko a nie zje papki. Także wydaje mi się że spokojnie, na każdego przychodzi czas- chociaż jak masz się martwić to może porozmawiaj lepiej z pediatrą
Uspokoiłaś mnie, czytając i słuchając innych ludzi miałam wrażenie że nie jedzenie grudek w tym wieku dotyczy tylko mojego bobaska, dobrze wiedzieć że ktoś miał tak samo i najważniejsze że teraz jest wszystko super. Najwyraźniej mój synek jeszcze nie dojrzał do grudek i nie ma co panikować.

kas90

Miasto
Kraków
Rozwiązania
5
U mnie tez byl problem z grudkami. Ale nie miala corka problemu z jedzeniem kawalkow, np gotowane warzywa, banan itp, chrupki.
Natomiast dlugo krztusila sie jedzac zupę z grudkami dlatego ze probowala to polykac a grudki w gardle stawaly

reklama
Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
A Kiedy widoczny pehpęcherzyk Ciąża, poród, połóg 8
Natii91 Witam może ktoś powiedziec czy to jest ciąża wczoraj wykonałam test z krwi i było 0.5 czy to ciąża czy nie i kiedy powinnam powtorzy Ciąża, poród, połóg 9
N Kiedy mowa o ulewaniu? Potrzebuję porady 13
M Starania początki Staramy się 11
Y Kiedy zrobić badanie Beta HCG Potrzebuję porady 17
K Kiedy zmiana mleka u wcześniaka Potrzebuję porady 14
Justi1234 Kiedy zbadać progesteron? Potrzebuję porady 2
Motylekkk Kiedy POINFORMOWAĆ PRACODAWCE O CIĄŻY. Potrzebuję porady 30
K Ciaza kiedy powiedzieć pracodawcy. Potrzebuję porady 40
C Kiedy mogę się spodziewać owulacji? Potrzebuję porady 4
N kiedy basen z niemowlamkiem Potrzebuję porady 2
N Karmienie metoda blw - od kiedy Potrzebuję porady 1
Alicja1996 Kiedy zaszłam w ciążę Potrzebuję porady 4
N Niewidoczny bon turystyczny- kiedy był u Was widoczny Potrzebuję porady 8
Kaamilaaa Kiedy i jak powiedzieć dziecku kto jest jego ojcem Potrzebuję porady 7
O Test ciążowy , kiedy ? Potrzebuję porady 5
M Kiedy robić betę? Staramy się 11
K Kiedy Wasze Wcześniaki zaczęły chodzić? Wcześniaki 7
N Od kiedy aspirator? Potrzebuję porady 11
N kiedy wasza dzidzia zaczla troche dluzej spac ? Potrzebuję porady 16
O Kiedy najszybciej na BetaHCG? Potrzebuję porady 54
T Kiedy pierwszy raz się umówić do ginekologa Potrzebuję porady 3
Y Kiedy na l4 podczas epidemii? Koronawirus. Pytania, odpowiedzi, wsparcie 49
Aaazym Kiedy po Ovitrelle pęka pęcherzyk? Potrzebuję porady 2
Aaazym Kiedy po Ovitrelle pęka pęcherzyk? Potrzebuję porady 1
K Kiedy zaznaczyć pierwszy dzień cyklu? Staramy się 11
Domi9534 Kiedy się starać? Ciąża, poród, połóg 16
aniaslu In Vitro. Kiedy może pomóc? Odpowiada specjalistka Temat tygodnia 2
Elencza Kiedy zmiana łóżeczka na większe..? Potrzebuję porady 10
Elencza Kiedy do ginekologa?(niskie beta hcg) Potrzebuję porady 38
aniaslu Kiedy pójść do ortoptyka lub okulisty? Odpowiada specjalistka Temat tygodnia 14
aniaslu Kiedy starania o dziecko wydają się bezskuteczne. Temat tygodnia 0
akinoM222 Kiedy test Potrzebuję porady 17
S Kiedy Wasze niemowlaki same usiadły? Potrzebuję porady 33
T Jak powiedzieć? Kiedy oswoje się z myślą? Potrzebuję porady 91
Aniaanka kiedy klasc dziecko na brzuch Potrzebuję porady 14
K 40 tydzień, dziecko duże, a główka "za" wysoko Potrzebuję porady 9
Paulina31 Wyprawka... Kiedy? Potrzebuję porady 18
M Macierzyński i l4 ,kiedy ? Czy sie nalezy ? Październikowe mamy 2020 4
M Kiedy najlepiej się kochać z mężczyzna by zajść w ciążę? Potrzebuję porady 41
M Rotawirusy i meningokoki - kiedy szczepić? Potrzebuję porady 5
B Wiek ciąży w długim cyklu. Kiedy do lekarza żeby dostać becikowe? Potrzebuję porady 12
K Kiedy urodziny w lutym? Dzieci urodzone w lutym 2005 1
Angelika Prus Objawy kiedy co i jak? Potrzebuję porady 11
Brzuszek2 Kiedy wiedzialyscie że jesteście w ciąży? Przyszłe mamy 23
J Kiedy do ginekologa? Który to tydzień ciąży? Potrzebuję porady 11
Rabatka Kiedy pozytywny test ciążowy po pregnylu Potrzebuję porady 4
K Kiedy test po implantacji Staramy się 34
Angelika Prus Testy beta kiedy? Potrzebuję porady 9
U Kiedy robiłyście prenatalne w 1. trymestrze? Potrzebuję porady 17