reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy oduczyć dziecko ssania smoczka???

happymum20

Szczęśliwa mama Denniska
Dołączył(a)
27 Październik 2012
Postów
5 112
Miasto
Wakefield
witam jestem młodą mamą, mój synek ma 10 miesięcy i kocha swojego smoczka, śpi z nim, lubi ssać go też w dzień.
niewiem kiedy oduczyć go tego nawyku? tak żeby nie miał problemów ze zgryzem...
 
reklama
Mawiają, że to najlepszy moment na odrzucenie smoka ale u nas nie wyszło ;(( i jest co raz gorzej, bo Ninka jest już Kumata i wie co to smoczek... i ciężko Go odstawić!
 
No pewnie :D dziecko szybciutko się odzwyczaja a im wcześniej tym lepiej.. :D ja mojego synka oduczyłam i po kilku dniach sobie już świetnie bez smoczka radził :D
 
Też tak uważam, moja Olka miała smoka ale w okolicach roczku zapodział nam się smoczek, było już późno i na prawdę nie miałam możliwości kupić nowego smoczka (Mała zawsze spała ze smoczkiem). Ale tej nocy wytrwała bez smoczka. Następnego dnia okazało się, że smoczek zgubiliśmy tuż przed wejściem do domu. Razem z mężem stwierdziliśmy, że skoro raz zasnęła bez smoka to już jej nie będziemy go dawać. Mała ani razu nie wspominała o smoku, nawet gdy widziała go w sklepie czy u kuzyna. Po prostu już go nie potrzebowała/nie chciała.

Wydaje mi się, że im później tym gorzej.
 
tak, im szybciej tym lepiej. słyszałam że dziecko potrzebuje smoka tylko jak jest noworodkiem wtedy ma silną potrzebę ssania (prymitywna potrzeba ssania - mały ssaczek :)) U mnie mały marudził 5 nocy a miał już 2 lata. Powodzenia.
 
Odzwyczajenie od smoka to naprawde trudna rzecz.. Mi moja mama po prostu wrzuciła smoczek do popiołu przy piecu i ponoć się bardzo do niego zraziłam i tak skonczyla sie moja przygoda ze smokiem:)
 
mi moja mama powiedziała że myszy dziure wygryzły ale byłam juz troche starsza. Mój roczny synek też dudła smoka i bez niego nie zasnie czasami ostatnio sam budzi sie w nocy i szuka go koło siebie żeby do buzi wsadzić i idzie dalej spać.
 
Ja Kacpra oduczyłam w wieku 1,5 roku. W ciagu dnia smoczek nie był mu potrzebny, jedynie do snu sobie go ssał. Przemęczyliśmy się 3 dni i o smoczku zapomniał:)
 
reklama
dokładnie im szybciej tym lepiej, najlepiej jak dziecko nie jest jeszcze tak bardzo świadome i przywiązane do smoczka, jeśli chodzi o zgryz i smoczek to są różne teorie i podobno nie do końca prawdą jest wada zgryzu;/ale ja jestem za odzwyczajaniem dziecka od smoka
 
Do góry