reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy pierwsza ciąża?

ada85

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
27 Wrzesień 2010
Postów
48
Witam Forumowiczki,
jak uważacie - jaki wiek jest najlepszy na pierwsze zajście w ciążę? I nie chodzi mi o dobry wiek pod względem tego, że ciało dobrze reaguje, czy że poród jest łatwiejszy, ale o to kiedy "łatwiej" jest być Mamą? :)
 
reklama
Myślę, że każda z nas w innym momencie dojrzewa do tego by być mamą - jeśli chodzi o świadomie macierzyństwo, jedna będzie dojrzała w wieku 20 lat a inna nawet po 30 nie będzie czuła się gotowa..
Często jednak los decyduje za nas.
 
Zgadzam sie z Karolinka, macierzynstwo wymaga wielu poswiecen.
Ja mysle, ze to kwestia indywidualna, poczujesz w ktoryms momencie instynkt i wtedy bedzie Twoj czas...
 
A ja myślę, że nawet jak już się zdecyduje na dziecko, jak już się stara itd, to i tak nie można powiedzieć, że jest się na to gotowym i że to właściwy moment. Mama rodzi się razem z dzieckiem. Dopiero wtedy przestaje się mieć wątpliwości. Dobry czas jest zawsze. Nawet, kiedy w życiu jest trudno, piętrzą się trudności, to jak już się trzyma takiego Skrzata w ramionach, to się wie, że nic nie może być już źle. I dopiero wtedy się czuje, że to jest właśnie ten właściwy czas. Nie ma co planować w nieskończoność, bo prawda jest taka, że zawsze coś będzie mogło być lepiej. Większe mieszkanie, lepsza praca, dogodniejsza sytuacja w kraju, a koniec końców nim się obejrzymy, już będzie za późno. Ja pierwszego szkraba miałam w wieku 20 lat. Było to dziecko planowane, chociaż nie do końca w tym momencie. Chciałam skończyć najpierw studia, znaleźć pracę... A okazało się, że to był najlepszy moment. Studia i tak przerwałam, praca się znalazła sama, a Maksio jest moim małym, rogatym szczęściem. Z Aleksem było podobnie. Bardzo chciałam mieć drugie, ale za chwilę. Jeszcze nie teraz. I chociaż zaczęliśmy starania, to wydawało mi się, że to potrwa. A tu udało się za pierwszym razem i to też był dobry moment. I tu nie miał wiek nic do rzeczy. Moja babcia mówiła zawsze, że dziecko samo znajdzie sobie porę. I mama nie będzie miała nic do gadania ;)
 
Bycie mama to trudne zadanie!!!Bez względu na wiek :) Moja mama pierwsze dziecko urodzila w wieku 17lat a ostatnie w wielku 40 :) I po tym doświadczeniu mówi ,że "młode mamy mają wiecej cierpliwości i ich dzieci są spokojniejsze " ale to jedynie taka jej refleksja...jak jest naprawde nie wiem...Ja urodzilam pierwsza córke w wieku 21 lat teraz drugie dziecko urodze w wieku 26...uwazam ,że zarówno jeden jak i drugi czas jest dobry :)
 
...wtedy kiedy sie trafi ;-) z calym szacunkiem do kobiet,ktore probuja zajsc i im to nie wychodzi..ale wiekszosc ciaz na swiecie to przypadki,wiekszosc nas na tym forum to ''przypadek''...wpadka...gdy bardzo chcemy w ciazy byc to nie mozemy w nia zajsc a gdy nie chcemy badz o tym nie myslimy to bum! i jest;-)Podobno gdy jest sie mlodym to lzej sie znosi macierzystwo(wiadomo jakie sa dzieci;-)) a gdy dobiega sie 40 to inaczej sie na to patrzy.Mlodzi maja bardziej ''lajtowe'' podejscie do zycia i tym samym do dziecka...chociaz to tez i od charakteru zalezy...bo taki 20 latek moze sie bardziej nad dzieckiem trzasc niz 40 latek.Nie ma reguly.Kazdy czas na dziecko jest dobry:-)
Moj byl chyba idealny-mialam 25 lat :-)
 
Wiek to drugorzedna sprawa, bo to zalezy od charakteru i podejscia do dziecka. Cierpliwosc jednak jest nieodzowna a i ona albo przychodzi z wiekiem albo trzeba sie jej uczyc przy dziecku kazdego dnia. I niezaleznie od tego czy ty czujesz sie gotowa czy nie, wazny jest TWOJ PARTNER, przyszly ojciec dziecka. Czy on sie "czuje gotowy"! Bo tak i do poczecia i do wychowania potrzebne sa (najlepiej) dwie osoby ! Bo instynkt macierzynski to jedno a obowiazki to drugie!
 
Ostatnia edycja:
Ja zdecydowałam się w wieku 26 lat , teraz uważam jak i wtedy że to był dobry wiek :) każdy ma inny. ale myślę że ten przedział.
 
reklama
a ja sadze ze tez zalezy od instynktu macierzynskiego jesli go juz masz i masz odpowiedniego pratnera i warunki to nie ma na co czekac:)
 
Do góry