reklama

Kiedy pierwsza ciąża?

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez ada85, 27 Wrzesień 2010.

1. ada85

ada85 Zaciekawiona BB

Witam Forumowiczki,
    jak uważacie - jaki wiek jest najlepszy na pierwsze zajście w ciążę? I nie chodzi mi o dobry wiek pod względem tego, że ciało dobrze reaguje, czy że poród jest łatwiejszy, ale o to kiedy "łatwiej" jest być Mamą? :)

2. kakakarolina

kakakarolina Moderator

mamą nigdy nie jest łatwo być. Każdy wiek ma swoje plusy i minusy i każdy jest dobry :-D

3. reklama
  4. Ola_PM

Ola_PM Grudniowa Mama 2010

Myślę, że każda z nas w innym momencie dojrzewa do tego by być mamą - jeśli chodzi o świadomie macierzyństwo, jedna będzie dojrzała w wieku 20 lat a inna nawet po 30 nie będzie czuła się gotowa..
    Często jednak los decyduje za nas.

5. agnieszka 27

agnieszka 27 Fanka BB :)

Zgadzam sie z Karolinka, macierzynstwo wymaga wielu poswiecen.
    Ja mysle, ze to kwestia indywidualna, poczujesz w ktoryms momencie instynkt i wtedy bedzie Twoj czas...

6. natusa1988

natusa1988 Mamusia Maksia i Aleksa

A ja myślę, że nawet jak już się zdecyduje na dziecko, jak już się stara itd, to i tak nie można powiedzieć, że jest się na to gotowym i że to właściwy moment. Mama rodzi się razem z dzieckiem. Dopiero wtedy przestaje się mieć wątpliwości. Dobry czas jest zawsze. Nawet, kiedy w życiu jest trudno, piętrzą się trudności, to jak już się trzyma takiego Skrzata w ramionach, to się wie, że nic nie może być już źle. I dopiero wtedy się czuje, że to jest właśnie ten właściwy czas. Nie ma co planować w nieskończoność, bo prawda jest taka, że zawsze coś będzie mogło być lepiej. Większe mieszkanie, lepsza praca, dogodniejsza sytuacja w kraju, a koniec końców nim się obejrzymy, już będzie za późno. Ja pierwszego szkraba miałam w wieku 20 lat. Było to dziecko planowane, chociaż nie do końca w tym momencie. Chciałam skończyć najpierw studia, znaleźć pracę... A okazało się, że to był najlepszy moment. Studia i tak przerwałam, praca się znalazła sama, a Maksio jest moim małym, rogatym szczęściem. Z Aleksem było podobnie. Bardzo chciałam mieć drugie, ale za chwilę. Jeszcze nie teraz. I chociaż zaczęliśmy starania, to wydawało mi się, że to potrwa. A tu udało się za pierwszym razem i to też był dobry moment. I tu nie miał wiek nic do rzeczy. Moja babcia mówiła zawsze, że dziecko samo znajdzie sobie porę. I mama nie będzie miała nic do gadania ;)

7. ewiiiiiiiiii

ewiiiiiiiiii Fanka BB :)

Bycie mama to trudne zadanie!!!Bez względu na wiek :) Moja mama pierwsze dziecko urodzila w wieku 17lat a ostatnie w wielku 40 :) I po tym doświadczeniu mówi ,że "młode mamy mają wiecej cierpliwości i ich dzieci są spokojniejsze " ale to jedynie taka jej refleksja...jak jest naprawde nie wiem...Ja urodzilam pierwsza córke w wieku 21 lat teraz drugie dziecko urodze w wieku 26...uwazam ,że zarówno jeden jak i drugi czas jest dobry :)

8. Jolit@84

Jolit@84 Sierpniowa mamusia 09

...wtedy kiedy sie trafi ;-) z calym szacunkiem do kobiet,ktore probuja zajsc i im to nie wychodzi..ale wiekszosc ciaz na swiecie to przypadki,wiekszosc nas na tym forum to ''przypadek''...wpadka...gdy bardzo chcemy w ciazy byc to nie mozemy w nia zajsc a gdy nie chcemy badz o tym nie myslimy to bum! i jest;-)Podobno gdy jest sie mlodym to lzej sie znosi macierzystwo(wiadomo jakie sa dzieci;-)) a gdy dobiega sie 40 to inaczej sie na to patrzy.Mlodzi maja bardziej ''lajtowe'' podejscie do zycia i tym samym do dziecka...chociaz to tez i od charakteru zalezy...bo taki 20 latek moze sie bardziej nad dzieckiem trzasc niz 40 latek.Nie ma reguly.Kazdy czas na dziecko jest dobry:-)
    Moj byl chyba idealny-mialam 25 lat :-)

9. JoJoB

JoJoB mamuniaDziabunia

Wiek to drugorzedna sprawa, bo to zalezy od charakteru i podejscia do dziecka. Cierpliwosc jednak jest nieodzowna a i ona albo przychodzi z wiekiem albo trzeba sie jej uczyc przy dziecku kazdego dnia. I niezaleznie od tego czy ty czujesz sie gotowa czy nie, wazny jest TWOJ PARTNER, przyszly ojciec dziecka. Czy on sie "czuje gotowy"! Bo tak i do poczecia i do wychowania potrzebne sa (najlepiej) dwie osoby ! Bo instynkt macierzynski to jedno a obowiazki to drugie!

Ostatnia edycja: 27 Wrzesień 2010
  10. reklama
  11. ciazowa

ciazowa Początkująca w BB

Ja zdecydowałam się w wieku 26 lat , teraz uważam jak i wtedy że to był dobry wiek :) każdy ma inny. ale myślę że ten przedział.

12. Cornellka

Cornellka Mama Zuzi i Kruszynki:-)

a ja sadze ze tez zalezy od instynktu macierzynskiego jesli go juz masz i masz odpowiedniego pratnera i warunki to nie ma na co czekac:)

Poleć forum