reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy pierwsza wizyta w ciąży u ginekologa

anulamu

Początkująca w BB
Dołączył(a)
29 Styczeń 2016
Postów
24
Witam wszystkie panie. Dołączyłam do forum dziś ponieważ jak każda z was mam jakieś wątpliwości i pytania. Otóż w tym tygodniu zrobiłam 2 testy ciążowe oba wyszły pozytywne. Dodatkowo nie mam okresu, bolą mnie piersi, jestem senna. Prawie na 100 % jestem pewna że to ciąża. Stąd moje pytanie czy 5 tydzień to dobry moment na wizytę u lekarza?:-) :)
 
reklama
Rozwiązanie
Hm...
Rozumiem obydwa terminy.Nie są mi obce.
Jednak każdy lekarz powie,że na pierwsze 4,5 tygodni wpływu nie mamy i praktycznie nic nie jest w stanie ciąży zaszkodzić.Z wyjątkiem mechanicznego uszkodzenia ciała.

Jak ktoś latami stara się o dziecko to powinien sobie odpuścić wszelkie używki i wcześniej o siebie zadbać a nie dzień po współżyciu czy teście ciążowym.

Myślę,że stres związany z robieniem bety i czekaniem na wyniki jest dużo gorszy niż poczekanie do np 9 tygodnia kiedy to na 100% będzie wszystko jasne.Nie szkoda Wam czasu i nerwów?To chyba już jest szkodliwe.Zwłaszcza,że po tym i tak może przyjść najgorsze.

Hm... nie rozumiem tego.Ja nigdy nie robiłam tego i nie będę i zawsze zakładam najlepsze nawet gdy się nie udaje...
Jak masz regularne cykle to myślę że spokojnie możesz isc na początku 6 tyg. Ja tak byłam w obu ciążach i było widać bijace serduszko .
Czyli jak sie wybiore 37dc bo tak mi wypada wizyta,to bedzie ok? Tygodnie ciazy liczymy od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki?
uwo943r8bpxeguj2.png

ibm2qtkfl70pgtqd.png
 
reklama
Ja bym przełożyła na pozniej ,bo jak nie będzie widać to jeszcze bardziej będziesz się stresowac czy wszystko w porządku. Jeśli nie dzwigasz nic ciężkiego to myślę że możesz poczekać. Jak ma być dobrze to będzie [emoji110][emoji110] powodzenia

uwo943r8bpxeguj2.png

ibm2qtkfl70pgtqd.png
 
Hej nie wiem co o tym myslec z mezem staramy sie o dziecko pierwszy cykl od maja na poczatku czerwca bylam u gin i powiedzial ze podejrzewa wczesna ciaze @spoznia sie 5 dni piersi i sutki bola czuje sie zmeczona i jeszcze lekarz przepisal mi duphaston gdybym nie dostala @ i kazal sie zglosic 20.06 do kontroli robilambtest przed @ i wyszedl negatywny a jutro sie wybieram na beta hcg nie wiem co myslec
 
Hej dziewczynki :-) jestem tu nowa :-) Wpisałam sie na forum bo przeczuwam,ze moje marzenie sie spełnia.. Po prawie 5latach starań i walki o wymarzone dzidzi pojawiło się światełko :-) moj niespoźniający sie okres juz od 4 dni sie nie pokazał :-) a druga blada ale widoczna kreseczka na tescie dala nadzieje.. Trzymajcie kciuki.. Zastanawiam sie kiedy isc do ginekologa.. Prace mam ciezka,fizyczna i dodatkowo na 3zmiany..mialam problem z hormonami.. Jestem w trakcie leczenia..boje sie ze moge zaszkodzic cos swoja praca.. Pomozcie prosze,doradzcie mi cos..:)
Trzymam kciuki! Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości dotyczące szkodliwości twojej pracy, zgłoś się do ginekologa jak najszybciej po wykonanym pozytywnym teście ;) On po badaniach na pewno doradzi Ci najlepszy dlaszy scenariusz :) Powodzenia!
 
Do lekarza idzie sie wczesniej aby wiedziec czy jest sie w ciazy,moja praca nie jest korzystna dla ciazowego brzuszka,nie wiedzac ze jest sie w ciazy mozna nieswiadomie wypic alkohol czy w inny sposob zaszkodzic maluszkowi..pierwsze tygodnie sa wazne. A jak ktos stara sie latami to przez glupote stracic byloby wielkim bolem. Bete HCG robi sie gdy podejrzewa sie ciaze wykrywa ona predzej jak test ciazowy. Jest wykonywana z krwi
 
reklama
Hm...
Rozumiem obydwa terminy.Nie są mi obce.
Jednak każdy lekarz powie,że na pierwsze 4,5 tygodni wpływu nie mamy i praktycznie nic nie jest w stanie ciąży zaszkodzić.Z wyjątkiem mechanicznego uszkodzenia ciała.

Jak ktoś latami stara się o dziecko to powinien sobie odpuścić wszelkie używki i wcześniej o siebie zadbać a nie dzień po współżyciu czy teście ciążowym.

Myślę,że stres związany z robieniem bety i czekaniem na wyniki jest dużo gorszy niż poczekanie do np 9 tygodnia kiedy to na 100% będzie wszystko jasne.Nie szkoda Wam czasu i nerwów?To chyba już jest szkodliwe.Zwłaszcza,że po tym i tak może przyjść najgorsze.

Hm... nie rozumiem tego.Ja nigdy nie robiłam tego i nie będę i zawsze zakładam najlepsze nawet gdy się nie udaje... A bywa i tak.

Jak nasze matki i babki sobie radziły bez tego cuda...
 
Rozwiązanie
Do góry