reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy pierwsze usg?

A czemu nie powinno? Ja chodziłam do lepszych specjalistów w ciąży i słyszałam opinie, ze słuchanie serduszka uszkadza, ze usg tez przeszkadza dziecku itp... Jest wiele mitów z którymi rozprawiać się teraz nie będę ;-) pierwsze usg ze znalezieniem pęcherzyka jest istotne bo wyklucza ciąże pozamaciczną. Gdyby dziewczyny biegały tak wcześnie na usg to wiele z nich nie straciłoby jajowodu. Jedyne co się zgadzam to kolejne usg można zrobić dopiero Za dwa tygodnie gdzie jest serduszko już. Chociaż u mnie bijące serduszko było już 5t5d wiec nie wiem po co czekać z pierszym usg? Często zlecane są już badania i zaczyna się opieka nad ciężarną. Pamietam, ze w pierwszej ciąży na NFZ to na pierwsze usg zapraszali mnie dopiero w 12tc ;-) Teraz prowadzę ciąże na NFZ bo nie mam wyboru i w ciąży przysługują Ci trzy usg. Nie dlatego, ze to szkodliwe tylko, ze za to NFZ musi zapłacic.
Ja chodziłam do 5 miesiąca na NFZ z racji poronien mialam wizyty co tydzień przez pierwsze 1,5 miesiaca potem co 2-3 tygodnie i na każdym usg 🤗 Wszystko zależy od sytuacji i lekarza na jakiego trafisz.
 
reklama
Ja chodziłam do 5 miesiąca na NFZ z racji poronien mialam wizyty co tydzień przez pierwsze 1,5 miesiaca potem co 2-3 tygodnie i na każdym usg 🤗 Wszystko zależy od sytuacji i lekarza na jakiego trafisz.
Ja pierwszą ciąże prowadziłam do 12tc prywatnie a potem NFZ lekarka się przyłożyła bardzo i tez miałam wizyty często. No, ale teraz z racji ciąży bliźniaczej prowadzę w szpitalu i tutaj usg mam 2 w ciąży - 1 trymestru, 2 trymestru a potem to nie wiem..?! No cóż wtedy się docenia :-) to usg na każdej wizycie.
 
Zastanawiam się bo na fundusz mam wizytę na 9 marca. To byłby 8 tydz. I myślę czy to nie za późno na pierwszą wizytę czy tak w sam raz?
W sam raz, wcześniej to bedzie gdybanie i stres . Ja czekałam do 8 ty i serduszko biło już. Wcześniej to tylko wtedy jak coś się dzieje.. ja w piątym tyg byłam bo plamiłam i pęcherzyk był, ale jak to lekarka mówiła ( zarodek oczami wyobrazni widziała)... i wierz mi, że przez te 3 tygodnia miałam tyle stresu, że Ci tego nie życzę).
 
W sam raz, wcześniej to bedzie gdybanie i stres . Ja czekałam do 8 ty i serduszko biło już. Wcześniej to tylko wtedy jak coś się dzieje.. ja w piątym tyg byłam bo plamiłam i pęcherzyk był, ale jak to lekarka mówiła ( zarodek oczami wyobrazni widziała)... i wierz mi, że przez te 3 tygodnia miałam tyle stresu, że Ci tego nie życzę).
Zdecydowałam poczekać. Dzięki za radę. 🥰
 
reklama
Do góry