reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy poczujemy ruchy Maluszka ???

mój urwis pełza już po całym domu - usiłuje głową rozwalić przeszkody...

potrafi podnieść sie do pozycji na czworaka - ale potem się denerwuje bo nie wie co zrobić dalej :)
 
reklama
kurcze ale wam zazdroszcze z jednej strony przemiszczanie samodzielne to duzy postep
z drugiej strony trzeba o wile wiecej uwagi i nabviegac sie trzeba za takim pełzaczkiem
 
piotrek nie pełzał ani nie raczkował w wieku ok 11 miesięcy chodził....

teraz mam pełzaczka - jest całkiem inaczej...
i wcale nie jest niebezpiecznie - ale ja dom mam przystosowany do dzieci już od dwóch lat...

prezz to że pełza sam - to potrezbuje troszjke mniej mojegop zahcgodu - wystaczy obserować a nie musze zabawiać...
 
kasiula swietny pomysl

moja Zuza przemieszcza sie strasznie ale na brzuchu i chwila moment a jest juz poza kocykiem ktory rozkladam jej na podlodze. lubi sie turlac po podlodze z pleckow na brzuszek i odwrotnie :))
 
ja probowalalm ulatwic emi pelzanie i zamiast na dywanie na kocy polozylam ja na panelach przesuwala sie odrobine ale do tyłu:dry:
 
od tego się zaczyna...

spokojnie na wszystko przyjdzie czas...

ale w takim momentach widać troszeczkę uwsteczniające działanie np. chodzików...
 
:-)nasz Igorek tez przesowa sie do tylu i w kolko sie kreci potrafi tak na brzuszku 360* sie obkrecic ale jakos nie chce na raczki isc
 
moj grubasek troche leniwy jest :D ale usilnie podnosi dupcie do gory i jednoczesnie wbija glowe w koc :) dlatego troche boje sie go na podlodze polozyc, a tak na lozku jest miekko... ale koniec! skonczyl 6 m. i zaczynamy nauke hehe! od dzi czesciej na podlodze, ale jak tak podnosi dupcie to przesuwa sie troche w tyl .... hmm moze cos sie juz zaczyna??
 
Mateusz jest leniwy bo kręci sie na plecach dookoła własnej osi, przekręca się na brzuch ale zaraz potem jest awantura bo tej pozycji niecierpi. Jak go przekręce na plecy to on znowu na brzuch. I tak w kólko aż go podniosę i wezmę na ręce. O pełzaniu nie ma mowy.:no:
 
reklama
U nas też dupka w góre a głowa w podłoge i nosem szoruje po kojcu dopełznie do ścianki i wielce zdziwiony,że dalej się nie da jakoś nie może załapać ze łatwiej jest jak się patrzy gdzie się pełznie. Moje szczęście niestety ma ogranicziną powierzchnię bo mamy dwa psy i ta buzia na ziemi to niezbyt higienicznie by było
 
Do góry