reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy poczujemy ruchy Maluszka ???

wiecie co....a ja mam wrazenie ze czuje juz moje malenstwo...szczególnosci wieczorem...nie chodzi tu nawet do chlupanie i bulgotanie bo to u mnie na porzadku dziennym...ale mam wrazenie jakby mi ktos badał wnetrznosci:)...poprostu czuje cos dziwnego..:)
 
reklama
To mój mąż wziął wczoraj stetoskop i podsłuchiwał nasze maleństwo :), stwierdził, że słyszy chrupotanie i że to na pewno nasza pociecha tak rozrabia :)
 
nie chcę was zasmucać, ale to słyszalne chlupatanie przez brzuszek gołym uszkiem lub stekoskopem to nasze jelitka,
nie wiem, czy miałyście już badanie tetna dzidzi aparatem - które i tak w tych tygodniach 12-15 jest bardzo trudne, więc tym bardziej nie usłyszymy tego stekosopem czy uszkiem....

w ogóle do konca ciazy cieżko czasami stekoskopem, to zalezy od grubosci powłok tłuszczyku na brzusiu - u mnie prawie nie realne - bo mam niezłą warstewkę :(
 
Azik My Boo też twierdzi, ze słyszy chlupotanie i bulgotanie, ale tylko po prawej stronie. Własnie dziwym trafem Maleństwo było po prawej na ostatnim USG... Ja tam nie wiem, ale jak mam "rewolucję" w brzuszku to Boo od razu rozpoznaje, a tamto to mówi, ze takie ciche i delikatne.
 
A tak wogóle to wydaje mi się, że każda ciąża jest inna i, ze bulgotki i chlupotanie też są indywidualnie. Nie można wszystkich grupować.
 
jasne że inna, nawet ta moja druga rózni się od pierwszej
ale paru rzeczy nie da się przeskoczyć
dlatego zapytałam czy mieliście badanie na aparaciku, jak wychodzi łatwo i byłaś przed ciażą szczuplutka to może być słyszalne,
ale nawet gin to podwazy...

usg jest bardzo bardzo czułe, ten aparacik troche mniej, gdyz nie widzi gdzie jest nasza około 7-10 cm kruszyna skaczaca w domku.

aha, praca jelit to ni rewolucja, to normalna sprawa, pracują 24h na dobe (chyba z ktoś ma zaparcie) i właśnie pracuja sobie ciho, spokojnie, bez żadnych problemów i rewolucji - bo te słyszalne są bez przytykania uszka ;)

MamaBoo, nie musze miec racji ;)

 
Azik jeszcze raz czytałam Twojego wcześniejszego posta. My przecież nie mówi my, ze słyszymy serduszka Naszych Maleństw, tylko właśnei ich rozrabianie. Ja też wolę się łudzić.
 
Ja miałam na ostatniej wizycie badanie tętna: serducho waliło 160 uderzeń na minutę :)
Co do ruchów - na razie nie czuję nic szczególnego, ale intuicja mi podpowiada, że już niedługo maleństwo da o sobie znać.
 
reklama
w nocy, nie wiem czy mi się sniło, ale jak położyłam sie na brzuskiu, to coś czułam, ale może to był tylko sen, bardzo przyjemny... ;)
 
Do góry