reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy poczujemy ruchy Maluszka ???

Mama Boo

Mama Zinella i Whitmona
Dołączył(a)
25 Lipiec 2005
Postów
2 013
Miasto
Górny Śląsk
No własnie jak to jest ??? Bo ja siedząc dzisiaj przed komputerkiem poczułam własnie takie "motylki" w prwej stronie podbrzusza, ale nie wiem czy jest możliwe żebym już wyczuwała ruchy Mojego Małego Boo...Podobne szczuplejsze kobiety czują wcześniej, a moja waga przed zajściem w ciążę zawsze wynosiła 51 kg (jakieś 2-3 miesiące przed ciążą zaczęłam tyć [54-55kg] , bo już nie mogłam na siebie patrzeć...taka chuda byłam), więc ja już nie wiem... Moja przyjaciółka, która obecnie jest w 22 tc. zaczęła czuć ruchy maluszka dopiero w 18 tyg a moja bratowa w 14 ....
 
reklama
Hej
Mi lekarz powiedział, że pierwsze ruchy poczuję w 4/5 miesiącu, czyli gdzieś w listopadzie. Co do Twoich odczuć, to nie wiem, to moja pierwsza ciąża - jestem "zielona" :)
 
poprzednim razem poczułam w 17 te bąbelki na wigilie (19tydz) juz igor poczuł ruchy
teraz niestety jeszcze nic...
takie bulgotki, babeli, łaskotki - jezeli to nie jelitka, to dzidzia
 
Ja na razie jeszcze nic nie czuję. Czasem, owszem, coś tam mi w brzuchu bulgoce, ale przed ciążą też mi bulgotało, więc nie sądzę, że to dzidzia. Ale czekam ze zniecierpliwieniem!
 
No własnei - i skąd wiedzieć czy mamy to juz zapisywać i podawać swoim lekarzom ??? Chyba jak już będą to prawdziwe ruchy to nie będzoiemy miały wątpliwości...
 
Wiecie co..mnie się ostatnio coś wydawało ,że poczułam coś w brzuszku...takie wyjątkowe uczucie...moja mama mówiła ,że czuła już w połowie 4 miesiąca.....hmmm kto wie.....
Już nie mogę się doczekać aby poczuć moja kruszynkę :laugh:
 
Cześć dziewczyny!
Każda kobieta w innym momencie poczuje ruchy. Zależy jeszcze czy wie czego się spodziewać. Jak już pewnie wiecie pierwsze ruchy dziecka to takie bulgotanie wody w brzuszku, przelewanie się wody - są one nieznacze i najlepiej wyczuć je po jedzonku (ok. 20 min.) leżąc na łóżeczku. Jak byłam w ciąży z moją córeczką Wiwi to pierwsze ruchy poczułam w 14 lub 15 tygodniu (dokładnie nie pamiętam). Wiem, że były dość wcześnie, nawet moja lekarka była zdziwiona, ale po usg przyznała mi wówczas rację (mała dość sporo się ruszała). Pamiętam, że godzinami leżałam na pleckach i czekałam, jak już się zdarzyło to razem z mężem czekaliśmy (ja spokojnie leżałam a mąż miał przyklejone uszko do brzuszka i słuchał - i słyszał!!!). Dla nas była to wówczas radość ogromna. Teraz jestem w 10 tygodniu i wiem, że jeszcze 4-5 tygodni i znów będę leżała i czekała. Warto.
 
reklama
Mój mężuś twierdzi, że jak przykłada ucho do brzusia, to słyszy bulgotanie, chlupotanie, itp. Może to dzidzia, bo odgłosy te są wyraźniejsze wieczorkiem. Ja niestety ich nie czuję :(
 
Do góry