reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy podawac pierwszy posilek?

reklama
Moim zdaniem wprowadzanie nowych posiłków powinno się uzgodnić najlepiej ze swoim pediatrą:tak: ja wprowadziłam kleiki i kaszki ok 5,5 miesiąca, ale karmie piersią. Około 5 miesiąca moja Mała zaczęła jeść warzywa i owoce. Ale tak jak napisałam najlepiej zapytać swojego pediatry o żywienie niemowlęcia ::tak: Pozdrawiam
 
Ja też zaczęłam od 5,5 miesiąca. Z kleikiem bym się nie wyrywała bo zatwardza. Jak podałam na początku marchewkę z kleikiem to płakała i nie mogła przez 2 dni zrobić kupy. Ewentualnie, czytałam tu na forum, że do kleiku najlepiej dodawać suszone śliwki Gerbera, wtedy nie ma problemu.
 
Witam mamcie moj mały ma 4,5 m-c w przyszłm tygodniu planuje podac mu pierwszy posiłek jeszcze niewiem czy to bedzie jabłko czy machewka. Zastanawim sie tylko czy jabłka musza byc gotowane?
jak myslicie?
 
Dziekuje za odpowiedz.Mysle ze z podawaniem czegokolwiek zaczekamy.Niektore moje kolezanki mowily mi ze one juz zaczynaly podawac ,wiec sie zaczelam zastanawiac.
 
Hej!
Ja karmiłam piersią moją Wiki i pierwszy posiłek podałam jej jak skończyła 4 miesiące. Mała nie zjadła go zbyt wiele, więcej było na brodzie niż w buzi ale zabawa przednia:-D Na początku podawałam owoce ze słoiczków i kaszki mleczno ryżowe.
Jeśli masz wątpliwości dotyczące podawania posiłków to porozmawiaj z pediatrą i przede wszystkim obserwuj swoje maleństwo:-)
 
Moja niunia byla na cycku tylko ale slabo przybierala na wadze wiec w wieku 3,5 miesiaca zaczelam podawac jej tarkowane jabuszko tak na jezyczek a potem po lyzeczce, dwie lyzeczki a teraz je wszystko prawie i ja tez juz odzylam.Wiem ze juz by sie chcialo jak najszybciej zeby dzidzia jadla posilki stale ale na prawde warto poczekac.:-)
 
reklama
Witam :-)

Moja córeczka Sarah zaczęła jeść pokarmy stałe jak skończyła 4 miesiące. Na śniadanko kaszka/kleik, obiadek- warzywa, a na kolacje owoce. Po każdym posiłku dokarmiałam ją piersią... między tymi posiłkami również dostawała "cycucha" :-p, około 3 razy... :tak::tak:

Witam mamcie moj mały ma 4,5 m-c w przyszłm tygodniu planuje podac mu pierwszy posiłek jeszcze niewiem czy to bedzie jabłko czy machewka. Zastanawim sie tylko czy jabłka musza byc gotowane?
jak myslicie?

Ja mojej córeczce dawałam i nadal daję jabłko surowe, natomiast marchewkę tylko gotowaną... ewentualnie sok z surowej marchewki... ;-):tak: ale czytałam, że po 6 miesiącu można dziecku podawać surową marchew utartą na tarce... :tak::tak:

"Jabłko to pierwszy owoc, który pojawia się w diecie niemowlęcia.
Możesz je podać ze słoiczka, surowe starte na tarce na papkę lub ugotowane z kleikiem ryżowym.

W 10 miesiącu możesz podać dziecku obrane jabłko w kawałku, powinno być dojrzałe i miękkie.

Jabłko surowe rozluźnia kupkę, jabłko gotowane zatwardza.

Im dłużej będziemy jabłka poddawać obróbce termicznej, tym większe będą straty witaminy C."


Źródło: Jabłko - rajski owoc
 
Do góry