reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy POINFORMOWAĆ PRACODAWCE O CIĄŻY.

Bede brała papierkowe tez. O ile ginekolog takie daje. Ale sadze ze tak.
Wiec pójdzie i elektroniczne i papierowe.

Myślę czy już na 1 wizycie wziac zwolnienie czy nie.
Pracuje w przedszkolu i teraz strach
Szczerze mówiąc ja nie jestem za tym, żeby bez powodu brać zwolnienie, bo w końcu ciąża to nie choroba. Ale pracując w przedszkolu raczej bym wzięła, bo jednak masz kontakt ze sporą grupą dzieciaków i zachowanie dystansu nie jest możliwe. Najlepiej przegadaj to z ginekologiem
 
reklama
Ja poszłam odrazu jak sie dowiedziałam na l4, szefowa też odrazu wiedziała.. Ale dlatego, że juz raz poronilam a moja praca jest meczaca fizycznie i psychicznie. Także sama szefowa dala mi do zrozumienia żebym poszła odrazu po l4 bo ona nie chce miec mnie na sumieniu jakby cos sie stało. 🤷‍♀️
 
Szczerze mówiąc ja nie jestem za tym, żeby bez powodu brać zwolnienie, bo w końcu ciąża to nie choroba. Ale pracując w przedszkolu raczej bym wzięła, bo jednak masz kontakt ze sporą grupą dzieciaków i zachowanie dystansu nie jest możliwe. Najlepiej przegadaj to z ginekologiem
U nas większość smary kaszel i sa różne wytyczne to odsyłania. Plus dźwigasz dzieci 18 kg i więcej
 
Dziewczyny kiedy poinformować pracodawce o ciąży?
Wszystko zależy od tego jaki jest pracodawca i jakie masz z nim relacje. Moi szefowie są spoko i wiedzieli jeszcze zanim potwierdziłam ciąże u gin. A powiedziałam, bo jestem po 2 poronieniach o czym wiedzieli i musieli być przygotowani na to, że z dnia na dzień mogę nie przyjść do pracy (mam samodzielne stanowisko i tylko oni mogą mnie zastąpić). W 1 ciążę zaszłam jak mi się kończył 3 miesięczny okres próbny. Zanim przedłużyli mi umowę to powiedziałam o ciąży i tym zyskałam u nich w oczach. Normalnie przedłużyli umowę 🙂
 
Moja szefowa też do dobrych osób nie należy. Tazke poinformuje ja jak będę miala zaświadczenie. I powiem ze bede pracować tyle ile dam radę. A jak bede sie źle Czuła. To l4.
A powiedz jak to jest. L4 wystawia ginekolog co miesiąc czy na jakiej to jej zasadzie.
Bo to moja 1 ciąża. I jestem zielona.
O teraz doczytałam. To bym nie mówiła chyba narazie. L4 wystawia gin na każdej wizycie i tylko elektronicznie. Obecnie u mnie już 37+3tc więc jestem na bieżąco 😉 a na L4 jestem od początku ciąży.
 
Jeśli ma się dobre relacje z szefem i zaufanie do siebie nawzajem, to można powiedzieć od razu po pierwszym potwierdzeniu ciąży przez ginekologa bez żadnego zaświadczenia. Ja tak zrobiłam, poinformowałam od razu jak tylko lekarz potwierdził 6 tydzień ciąży, a szef już szuka kogoś, żebym mogła wdrożyć tą osobę na moje stanowisko. Oczywiście obiecałam, że będę pracowała tak długo jak tylko będę mogła mimo, że lekarz już teraz proponował mi zwolnienie. Teraz niestety jestem na chorobowym i antybiotyku. :( Ale nawet to przyjął na klatę. :D
Natomiast jeśli nie masz zaufania do szefa/szefowej, to najlepiej tak jak wyżej radzili powiedzieć w momencie jak już będziesz miała zaświadczenie.
 
reklama
Jeżeli chcesz być fair, to myślę, że najlepiej jak najszybciej, żeby miał czas na znalezienie kogoś na Twoje miejsce. Z doświadczenia mogę doradzić, że dobrze by było jakbyś podczas informowania o ciąży miała zaświadczenie od lekarza potwierdzające ciążę. Ja powiedziałam zanim miałam takie zaświadczenie i w "prezencie" od pracodawcy dostałam wypowiedzenie
Masakra :/ historia jak z horroru. Chyba prawa pracy nie znał cwaniak.
 
Do góry