reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy pójść z dzieckiem do gastrologa? - 22.02.21 webinar

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 645
Miasto
Warszawa
22. lutego 2021 r. o godzinie 18:00 webinar z prof. J. Kierkusiem.

Ulewanie, kolki, refluks, alergie pokarmowe, nietolerancje, rozszerzanie diety. W jakich sytuacjach warto, a kiedy jest konieczne, żeby pójść z niemowlęciem czy dzieckiem do gastrologa. Moim rozmówcą będzie prof. dr hab. n. med. Jarosław Kierkuś - profesor pediatrii i gastroenterologii w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Żywieniowych i Pediatrii w Instytucie Zdrowia Dziecka.


Jeśli masz pytanie do profesora i chcesz mieć pewność, że zostanie zadane napisz je pod spodem lub wyślij do mnie na priv. Część pytań już mam zebranych. Pytania zbieram do 20. 02.21r.
 
reklama
Córka miała ataki refluksu wyglądały jak padaczka, gastrolog dał gasstrotuss i helicid 6mg i poprawiło się bardzo. Leki miała dostawać 8 tyg i ten okres minął kilka dni temu. Było dobrze. Niestety zaczynają znowu być ataki refluksowe. Czy powinniśmy kontynuować leczenie helicidem? Gastrolog za miesiąc dopiero. Tamte ataki spowodowały że nie leżała na brzuszku i jest w tyle z rozwojem ruchowym. Do pediatry rodzinnego też teraz tylko teleporad. Córka na piersi i obie jesteśmy na diecie BMK.
 
Synek niedługo będzie miał 10 miesięcy od małego ulewal natomiast od jakiegoś czasu po posiłku nawet po 1-3 h strasznie mu się odbija zdąży mu się ulac czy takie odbijanie u tak małego dziecka jest normalne ?
 
Córka od urodzenia bardzo ulewała ale zawsze dobrze przybierała na wadze, w nocy spała i nie ulewała więc pediatra nie widział nic niepokojącego. Około 9 miesiąca życia ulewania prawie się skończyły. Teraz ma rok i raz dziennie albo raz na kilka dni zdarzy jej się jeszcze ulać albo odbija jej się i ma czkawke. Dodam ze pije wciąż sporo mleka z piersi. Poza tym rozwija się prawidłowo. Czy to jest coś co powinno mnie niepokoić i powinno zostać skonsultowane czy w tym wieku może jeszcze się zdarzyć? Pozdrawiam
 
Synek jest wcześniakiem 19 lutego skończy dwa miesiące. Karmiony jest butelka ale moim odciągniętym mlekiem. Od dwóch tygodni zaczęły się problemy z jedzeniem. Syn je chętnie do zaspokojenia pierwszego głodu po czym zaczyna się płacz, odpychanie ale widać że jest dalej głodny. Gdy go trochę uspokoję dalej próbuje mu podać mleko, chętnie łapie smoczek po czym bierze dwa łyki i zaczyna płakać i uciekać wręcz czasami się zanosi przy tym podkurcza nóżki i wygina się do tyłu. Odbijam go bardzo często podczas jednego karmienia a karmienie trwa nawet około godziny mimo że nie zjada więcej niż 90 ml. Zauważyliśmy dodatkowo że mimo dobrego odbicia synek nawet godzinę po karmieniu potrafi mieć odruch wymiotny po którym widać jak coś międli w buzi. Dodatkowo robi bardzo rzadkie kupki ze śluzem. Pediatra stwierdziła że może to być refluks ale nie skierowała nas nigdzie jedynie kazała układać dziecko wyżej lecz na niewiele się to zdaje. Czy to moze być refluks? Gdzie moglibyśmy szukać pomocy gdyż taka walka podczas karmienia jest bardzo męcząca i szkoda żeby się męczył.
 
Ostatnia edycja:
Czy podawanie probiotyku od urodzenia może przeszkodzić w prawidłowym rozwoju jelit?

Zaparcia u dzieci do 6 miesieca zycia (karmione piersia). Skąd się biorą skoro tak wiele mówi się o braku diety matki karmiącej?
 
Córka od urodzenia na bebilon ie pepti dha po innym mleku zaparcia i zielona kupa. Zawsze duzo ulewala przy rozszerzaniu diety nagle zaczęła się wygi ac, charczec, kaszlem, pleśniawki leczone 2 miesiące. Byłam u gastrologa powiedział że jeśli córka przybiera na wadze to on nie widzi oznak choroby. Powiedział żeby dawać gastrus baby i że przyczyną leży w alergiach. Oprócz indyka, marchewki, ziemniaka, królika, ryżu, kaszy jaglanej po wszystkim się wygina, beka, cofa, ma czlawki, kupa zielona, kwaśna, śmierdzi. l. Mimo gastotusa. Czy to normalne? I naprawdę uporczywa fizjologia. Córka kończy 11 miesięcy. Spionizowana od 7 m. Przeszliśmy na mleko nacone i jest lepiej ale tylko na tych produktach co wyżej i mleku. Zrobiliśmy badanie na pasożyty i brak. Kupa kwaśna, zielona, obecną skrobia i resztki pokarmowe pochodzenia roślinnego. Alergolog na koniec miesiąca... Pozdrawiam. Mama Zosi :)
 
Czy powinnam iść z dzieckiem do gastrologa, jeżeli ma powtarzające się bóle brzucha w nocy? Nie ma to związku z wypróżnianiem, ani z żadnym konkretnym produktem spożywczym. Dziecko po badaniach z krwi, pasożyty sprawdzone dwukrotnie, USG jamy brzusznej w porządku. Dziecko ma 2 lata. Czy wyczerpałam już możliwości diagnostyczne?
 
22. lutego 2021 r. o godzinie 18:00 webinar z prof. J. Kierkusiem.

Ulewanie, kolki, refluks, alergie pokarmowe, nietolerancje, rozszerzanie diety. W jakich sytuacjach warto, a kiedy jest konieczne, żeby pójść z niemowlęciem czy dzieckiem do gastrologa. Moim rozmówcą będzie prof. dr hab. n. med. Jarosław Kierkuś - profesor pediatrii i gastroenterologii w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Żywieniowych i Pediatrii w Instytucie Zdrowia Dziecka.


Jeśli masz pytanie do profesora i chcesz mieć pewność, że zostanie zadane napisz je pod spodem lub wyślij do mnie na priv. Część pytań już mam zebranych. Pytania zbieram do 20. 02.21r.
Dzień dobry, bardzo chciałabym zadać pytanie jeśli można. Synek ma skończone 7 miesiecy, zaczął 8. Od kiedy skończył 3 tygodnie zmagaliśmy się z kolkami, po kółkach zostały Dziecku straszne wzdęcia. Próbowałam juz chyba wszystkiego espumisany i td. Nic nie pomaga. Synek po zaśnięciu wybudza się z płaczem, całe noce się pręży jakby próbował się pozbyć gazów i wybudza. Ani My nie spimy ani Synek już 8 miesiąc. Ponadt to stolce Dziecka zawsze są zielone. Po za tym rozwija się prawidłowo, przybiera na wadze i td. Czy powinnam pójść z Sykiem do gastrologa?
 
reklama
22. lutego 2021 r. o godzinie 18:00 webinar z prof. J. Kierkusiem.

Ulewanie, kolki, refluks, alergie pokarmowe, nietolerancje, rozszerzanie diety. W jakich sytuacjach warto, a kiedy jest konieczne, żeby pójść z niemowlęciem czy dzieckiem do gastrologa. Moim rozmówcą będzie prof. dr hab. n. med. Jarosław Kierkuś - profesor pediatrii i gastroenterologii w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii, Zaburzeń Żywieniowych i Pediatrii w Instytucie Zdrowia Dziecka.


Jeśli masz pytanie do profesora i chcesz mieć pewność, że zostanie zadane napisz je pod spodem lub wyślij do mnie na priv. Część pytań już mam zebranych. Pytania zbieram do 20. 02.21r.
 
Do góry