reklama
Forum BabyBoom.pl

Dzień dobry

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

• Czy twoj dwulatek nie mówi? Wmawiali ci, że z wad wymowy można wyrosnąć? Logopeda to pani od literki R? Rozmawiamy o mitach logopedycznych. Obejrzyj wywiad, nawet jeśli jesteś mamą niemowlaka

A czy wiesz, co jest przeciwwskazaniem do szczepienia? Kto powinien zgłosić NOP i czy katarek niesie ze sobą ryzyko?Pediatra rozwieje twoje wątpliwości? Zobacz!

reklama

Kiedy powiedzieć w pracy o ciąży?

LadySnow

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny, jestem ciekawa kiedy poinformowałyście pracodawcę o swojej ciąży? Jak długo jeszcze pracowałyście? (Wiem że to sprawa indywidualna zależna od wielu czynników) jak zareagowal pracodawca i współpracownicy? Czy spotkały Was jakieś nieprzyjemności czy zupełnie na odwrót?

reklama

AnnaOlga

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Cześć dziewczyny, jestem ciekawa kiedy poinformowałyście pracodawcę o swojej ciąży? Jak długo jeszcze pracowałyście? (Wiem że to sprawa indywidualna zależna od wielu czynników) jak zareagowal pracodawca i współpracownicy? Czy spotkały Was jakieś nieprzyjemności czy zupełnie na odwrót?
Powiedzialam w 6 tyg bo mialam zagrozona ciaze i musialam isc na l4. Szef się na mnie obraził, oczernil mnie. Uważa że zrobiłam to specjalnie mimo że parę miesięcy temu mówiłam mu że staramy się o dziecko to wtedy niby nie miał nic przeciwko. Do dnia dzisiejszego nie odbiera moich telefonów ani nie odpisuje na SMS. Wszystko załatwiamy listownie. Jestem w drugiej ciazy

Fado123

Rozwiązania
2
Ja pracuje na poczcie ,mój lekarz nie zgodził się abym pracowała, choćby dzień po pozytywnym teście, wcześniej 2 razy poronilam , nikt nie miał do mnie pretensji ,wszystko zależy jaki masz charakter pracy ,i czy Ciąża nie jest zagrożona, i od tego jak długo Ty chcesz pracować

Nulini

Po prostu szczęśliwa!
Miasto
Częstochowa
Rozwiązania
31
Chciałam pracować jak najdłużej, ale powiedziałam o ciąży będąc w 6tc, ponieważ pracodawca zarządził zamknięcie oddziału i zostałabym na lodzie.

Patrycja35

Rozwiązania
0
Powiedzialam w 6 tyg bo mialam zagrozona ciaze i musialam isc na l4. Szef się na mnie obraził, oczernil mnie. Uważa że zrobiłam to specjalnie mimo że parę miesięcy temu mówiłam mu że staramy się o dziecko to wtedy niby nie miał nic przeciwko. Do dnia dzisiejszego nie odbiera moich telefonów ani nie odpisuje na SMS. Wszystko załatwiamy listownie. Jestem w drugiej ciazy
U mnie to samo...mowilam ze sie bede starala o dziecko...jka na l4 poszlam bo mialam zagrozenie to po zlosci przez 3 miesiące nie dostarczal druku z3 potrzebnego do wyplacenia chorobowego..ciekawa jestem jak bedzie z macierzynskim....zapytam w zus czy moge sama zlozyc papiery z racji sytuacji z szefem(powiedział ze zrobilam to specjalnie i to wszystko sobie zaplanowalam)

ewelina_1989

Zaangażowana w BB
Rozwiązania
0
Ja poszłam na zwolnienie w 8 tc, szkoda zdrowia na siedzenie w pracy. Lepiej sobie odpocząć i przygotować się do macierzyństwa :) w pracy byli chyba trochę źli bo wiadomo mniej rąk do pracy, ale nauczyłam się że jeżeli sama się o siebie nie zatroszcze to nikt tego nie zrobi i jak któraś też miała by isc na zwolnienie to nie patrzalaby na mnie i innych

AnnaOlga

Rozwiązania
0
U mnie to samo...mowilam ze sie bede starala o dziecko...jka na l4 poszlam bo mialam zagrozenie to po zlosci przez 3 miesiące nie dostarczal druku z3 potrzebnego do wyplacenia chorobowego..ciekawa jestem jak bedzie z macierzynskim....zapytam w zus czy moge sama zlozyc papiery z racji sytuacji z szefem(powiedział ze zrobilam to specjalnie i to wszystko sobie zaplanowalam)
Ja taka sytuację miałam w 1 ciąży że urodziłam w grudniu A pierwszy macierzyński dostałam dopiero koniec lutego. W zusie mi powiedzieli że ja tego sama nie mogę załatwić bo potrzebują jakoś druk z pracy. Jeśli nie będzie odzewu po 2-3listach miałam złożyć skarge w ZUS na pracodawcę. Wszystko wysyłane ma być za potwierdzeniem odbioru.

LadySnow

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
A miałyście kiedyś kontrolę z Zusu? Z tego co wiem jak szybko się dostaje L4 to lekarz wypisuje, że jest to zwolnienie leżące czyli nie można wychodzić itp.

nnat.

Rozwiązania
0
Ja powiedziałam w 8 tc, szefostwo wiedziało o poprzedniej stracie.
Pracowałam do 13 tc.
Chciałam zwolnienie poprosić, ale sam lekarz mnie pogoni, słowem się nie odezwałam, że względu na silne bóle brzucha i sprawy kardiologiczne.
Ogólnie szefostwo niby spoko, zareagowali super, gratulowali itd, ale.... Jakieś takie dziwne niesmaczki powstały.

reklama

AnnaOlga

Rozwiązania
0
A miałyście kiedyś kontrolę z Zusu? Z tego co wiem jak szybko się dostaje L4 to lekarz wypisuje, że jest to zwolnienie leżące czyli nie można wychodzić itp.
Na lezacym często robią kontrolę szczególnie jak masz od nie dawna umowę. Ja miałam chodzace i nie miałam kontroli

Patrycja35

Rozwiązania
0
Ja taka sytuację miałam w 1 ciąży że urodziłam w grudniu A pierwszy macierzyński dostałam dopiero koniec lutego. W zusie mi powiedzieli że ja tego sama nie mogę załatwić bo potrzebują jakoś druk z pracy. Jeśli nie będzie odzewu po 2-3listach miałam złożyć skarge w ZUS na pracodawcę. Wszystko wysyłane ma być za potwierdzeniem odbioru.
No ja w sprawie l4 poprosilam.zus o interwencję i dopiero wtedy papiery dostarczyli...ehhh....dobrze ze mala firma..bo jakby oni mieli mi wyplacac wszystko to bym ani grosza nie dostala( szef na kasie śpi..plus ma nieruchomości ) po tej pracy wiwm ze nie warto patrzec na innych...jak.sie robilo na pol etatu na umowie i po 12h to bylo super.......

reklama

Polecamy

null

null

Nowe wątki

reklama

Nowe pytania

Do góry