reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy poznałyście płeć 😁

Przypominam , że mamy 21 wiek nie zaścianek. Możliwość sprawdzenia płci dziecka nie wiąże się z żadną krzywdą dla niego, więc to żadne widzimisię już nie mówię o cenie takiego badania i czasu który maxymalnie powien być kobiecie poświęcony 😏 Lekarz Cie zbywa i na to pozwalasz Twoja sprawa , ja płacę i wymagam . Ja tak robię w swojej pracy, ktoś odemnie czegoś wymaga i mi za to płaci więc poświęcam 100 % swojego czasu jak mam przeznaczony. A nazywanie "ryzykiem" tego , że lekarz określa płeć dziecka jest conajmniej śmieszne , jakby to była jakaś tragedia jeśli nie trafi w płeć dziecka. Tym bardziej, że żaden lekarz nigdy nie daje 100% pewności to daje tylko test genetyczny NIFTY 99,55% dokładnie. Większość kobiet chce poznać plec jak najwcześniej i o ile to możliwe to ja w tym nic zlego nie widzę, żeby aż tak się oburzać 🙂 Milego dnia
Piszesz,że to nie jest tragedia jak lekarz nie trafi z określeniem płci ale wymagasz aby właśnie to robił. Równie dobrze może sobie powiedzieć ot tak będzie chłopiec. Bo Ty wymagasz aby określił płeć. Znam przypadek,że przez całą ciążę miał być chłopak a na porodówce niespodzianka bo urodziła się dziewczynka.
 
reklama
Popieram. Według wytycznych dopiero na połowkowych lekarz ma obowiązek sprawdzić jak wyglądają narządy rozrodcze.
Tak, ale nie znaczy, że nie mówi o płci wcześniej. Jeśli lekarz jest dobry, ma dobry sprzęt i dziecko współpracuje, to da się to ustalić wcześniej. Ja znałam płeć po prenatalnych w 13 chyba tygodniu i lekarz się nie zawahał;) rozumiem, że nie zawsze się da, nie zawsze lekarz jest pewien etc, ale moim znajomym co najwyżej mówił, że nie jest pewien... oczywiście,to była informacja na samym końcu, ale byla
 
Piszesz,że to nie jest tragedia jak lekarz nie trafi z określeniem płci ale wymagasz aby właśnie to robił. Równie dobrze może sobie powiedzieć ot tak będzie chłopiec. Bo Ty wymagasz aby określił płeć. Znam przypadek,że przez całą ciążę miał być chłopak a na porodówce niespodzianka bo urodziła się dziewczynka.
Dlatego żeby nie było takich niespodzianek o których napisałaś podkreśliła ,że ważne jest do kogo się idzie 😏
Ponieważ ja odpowiadam autorce na pytanie, a nie opowiadam , że koleżanka mojej koleżanki miała tak , a siostra szwagra tak...a sąsiadka jeszcze inaczej
Autorka zadała pytanie w którym TC poznaliśmy płec ? Więc jej odpowiadam zgodnie z prawdą , że szukałam takiego lekarza który mi na to pytanie da odpowiedź i tyle . Nie ma co gdybać . Ja napisałam o swoich doświadczeniach mam tylko takie więc nie rozumiem o co jest szum 🤣
 
Pierwsza ciąża- 22 tydzień. Córka zawsze tak leżała, że nie szło nic podejrzeć.

Druga ciąża już w 14 nie było wątpliwości krzesła rozkraczona jak żaba 🐸😅
 
reklama
Do góry