reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy pozwolic przesypiac noc maluchowi??

ja tez nie wybudzalam malej na karmienie bo sama sie budzila i po prostu darla:tak:.takze podziwiam ze budzisz dzidzie netgirl bo jednak dzieci wiedza najlepiej kiedy sa glodne.:tak:
 
reklama
Witaj! Nie wybudzaj dziecka w nocy, jesli bedzie glodne samo sie obudzi. Czy twoja pediatra jest mloda? Moze zle ja zrozumialas?Dziecko przez pierwsze 1,5 - 2 miesiace karmi sie co trzy godziny, ale tylko wtedy kiedy sa to te same ilosci, a wiadomo,ze dziecko wypije raz wiecej raz mniej, jesli nie budzi sie w nocy to ciesz sie i daj mu spac. Pamietaj ze sen to zdrowie dla maluszka. Pozdarwiam
 
My również małej nie budziliśmy. Kiedy była głodna po prostu dawała znać.A praktycznie od 2,5 miesiąca przesypiała całą noc. Mówiła Twoja pediatra dlaczego masz ją budzić? Kiepsko przybiera na wadze czy cóś? Pozdrawiam!
 
ja też nie budziłam :no: choć było tak że budziła się raz w nocy a bywało że wcale teraz przesypia mi ciągiem 11-12 godzin:rofl2: więc po co przyzwyczajać do pobudek ;-)
 
teraz jest taka tendencja ze lekarze sugeruja ze dziecko powinno sie budzic na karmienie jesli ma przerwy dluzsze niz 3 godziny. Dla mnie kompletnie bezsensowna. Moj Olek przesypia juz noce od jakiegos czasu i ani mi sie sni go wybudzac.
 
Faktycznie kazdy by chcial aby dziecko przesypialo noc ale moze pediatra ma troche racje jesli karmisz piersia bo w nocy w piersiach mleko jest bardziej tluste i bardziej pozywne ... JA swego malucha w dzien karmie butla (bo ne kce piersi) ale w nocy jak wstane to na pol spiku ciagnie cyca i z jednej strony sem zla ze ne przesypia ale z drugiej strony ciesze sie ze choc w nocy ma troche pozywnego mleczka :)
Z czasem chyba zaczne kombinowac aby przespal noc ale narazie dam sobie spokoj...
 
nie zrozumialam zle pediatry, jest to kobieta z 38 lat moze, mala przybiera obecnie okolo 20, 40 dziennie wiec w normie, ale kazala mi ja karmic co 3 godziny i w nocy tez budzic, dzis nie boudzilam, za waszymi poradami, za to mala w dzien nadrabia:baffled: budzi sie co pol godziny i chce zryc... przy czym to tluste mleko po nocy dzidzia wypija rankiem wiec go nie traci jak w nocy nie zje :)
 
pewnie musi sie przyzwyczaic do nowego rytmu ... nie zrazaj sie tym i mimo wszystko nie budz jej w nocy ...
moj starszy syn budzil sie w nocy na karienie - 3-4 razy ...a corcia nie ... majac kilka miesiecy przesypiala cala noc i nigdy nawet przez mysl mi nie przeszlo zeby ja obudzic ...
a wiec netgirl mam nadzieje ze za kilka dni malutka sie dostosuje do nowego rytmu :)
 
ależ zazdroszczę bo mój żarłacz ma już 9 miesięcy a i tak się budzi 2 razy na jedzenie a wmiędzy czasie coś tam popiskuje i nocki mam z głowy...
 
reklama
Z tego co ja słyszałam, to trzeba budzić na karmienie noworodki, chociaż na ogół same sie budzą. Czasem nie budzą się dzieci z żółtaczką, wcześniaki, dzieci z małym napieciem mięśniowym, a powinny jeść w nocy.
Ja znam opinię, że przez pierwsze 3 miesiące powinno się jednak karmić w nocy. Ja tak robiłam, przystawiałąm do piersi małego. Nie rozbudzałam go za bardzo, przez sen. No z tymze ja sie rozbudzałam. Czy potrzebnie? Nie wiem, ale myślę, ze tak. Ponoc nocne karmienie piersią wpływa pozytywnie na inteligencję dziecka. :tak: Na szczęście mój "dzidziuś" już odchowany i bardzo mądry. :-)
 
Do góry