reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy robiłyście prenatalne w 1. trymestrze?

Unavare

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2019
Postów
92
Cześć dziewczyny.
Idę w czwartek na usg i boję się, że to może być za wcześnie. Jedna aplikacja mówi, że jest dziś 12+2, a inna 11+5.
Pamiętacie może kiedy wy dokładnie byłyście na takich badaniach?
 
reklama
reklama
Wymioty nie maja wpływu na genetykę. Czy badania z krwi to był test gentyczny na obecność choroby?
Z jakiego badania powiedzieli ze corka ma podejrzenie ZD? Zwykle jeżeli na badania prenatalnym cos niepokoi lekarza na usg zleca dodatkowe badania np test pappa. Jest on statystyka i w większości zależy od umiejętności lekarza i od sprzętu. U mnie hyla sytuacja ze jeden lekarz powiedział że NT przeziernosc karkowa jest podwyzszona i mam prawdopodobieństwo 1 do 104 na ZD. Umowilam sie do innego lekarza. Kobietka powiedziała że wszsytko w normie i nawet by papa nie zlecała. Urodzilam 7.5 miesiaca temu zdrowa corke. Strach pozostal. Powiedz więcej na temat badan z krwi.
 

Załączniki

  • 25FCF35B-6920-4A30-96AC-B79F397B2D27.png
    25FCF35B-6920-4A30-96AC-B79F397B2D27.png
    235,2 KB · Wyświetleń: 48
Na samym
Usg było wszystko super, nawet lekarz mi powiedział ze z krwi też ryzyko powinno być malutkie...a tu taka wiadomość...jestem lekko załamana... nie wiem czy powinnam jeszcze raz pójść i zrobić wyniki z krwi typu Sanco lub Harmony? Mi robili Nace 09.12.2020 w Klinice w Słupsku.
 
Na samym
Usg było wszystko super, nawet lekarz mi powiedział ze z krwi też ryzyko powinno być malutkie...a tu taka wiadomość...jestem lekko załamana... nie wiem czy powinnam jeszcze raz pójść i zrobić wyniki z krwi typu Sanco lub Harmony? Mi robili Nace 09.12.2020 w Klinice w Słupsku.
Nace jest bardziej wiarygodnym badaniem niz pappa, bo pappa to statystyka... Pappa bada bialko i bhcg w krwi a testy typu nace nifty sanco badaja wolne DNA plodu. Jesli z nace wyszlo niskie ryzyko to nie ma Downa na ponad 99 proc. A pappa to statystyka i nie jest to do konca dokladne badanie.. Dodatkowo dobre usg wiec mysle ze nie ma sensu robic kolejnych testow.
 
Nace jest bardziej wiarygodnym badaniem niz pappa, bo pappa to statystyka... Pappa bada bialko i bhcg w krwi a testy typu nace nifty sanco badaja wolne DNA plodu. Jesli z nace wyszlo niskie ryzyko to nie ma Downa na ponad 99 proc. A pappa to statystyka i nie jest to do konca dokladne badanie.. Dodatkowo dobre usg wiec mysle ze nie ma sensu robic kolejnych testow.
Tak bardzo się wystraszyłam...Dziekuje
 
Bardzo ładne badanie.
Papa to statystyka które niestety sieje wiele zamętu i niepewności. NT jest niskie i nosek jest. A to sa czynniki do podejrzenia ZD.
W teście Papa zamieszał twoj wiek. 33 lata to w statystykach juz miesza. Myślę że nie ma co się przejmować. Jak robiłaś z krwi DNA i tam nie wyszło ryzyko ZD. To na 99% to zdrowa córeczka. 🥰
 
Bardzo ładne badanie.
Papa to statystyka które niestety sieje wiele zamętu i niepewności. NT jest niskie i nosek jest. A to sa czynniki do podejrzenia ZD.
W teście Papa zamieszał twoj wiek. 33 lata to w statystykach juz miesza. Myślę że nie ma co się przejmować. Jak robiłaś z krwi DNA i tam nie wyszło ryzyko ZD. To na 99% to zdrowa córeczka. 🥰

Dziękuje bardzo za tak piękną wiadomość:) jestem nieco spokojniejsza:) nie ma to jak kobieca siła i pomoc! Dziekuje jeszcze raz! Ja i moja Balbina:))
 
reklama
reklama
Do góry