reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy robiłyście prenatalne w 1. trymestrze?

Unavare

Aktywna w BB
Dołączył(a)
6 Sierpień 2019
Postów
92
Cześć dziewczyny.
Idę w czwartek na usg i boję się, że to może być za wcześnie. Jedna aplikacja mówi, że jest dziś 12+2, a inna 11+5.
Pamiętacie może kiedy wy dokładnie byłyście na takich badaniach?
 
reklama
Cześć dziewczyny :) mnie też czekają badania prenatalne ze względu na poprzednie poronienie ( dziecko miało triploidię ) i mam te badania na Nfz i tak się martwię bo był tylko jeden termin, będzie to u mnie 13 +2 i nie wiem czy nie będzie zbyt późno?
 
reklama
Cześć dziewczyny :) mnie też czekają badania prenatalne ze względu na poprzednie poronienie ( dziecko miało triploidię ) i mam te badania na Nfz i tak się martwię bo był tylko jeden termin, będzie to u mnie 13 +2 i nie wiem czy nie będzie zbyt późno?
Do 13+6 wiec spokojnie...a gdzie robisz badanie? Ja tez robilam dwa na nfz..3 badanie robie juz odpłatnie
 
Cześć dziewczyny :) mnie też czekają badania prenatalne ze względu na poprzednie poronienie ( dziecko miało triploidię ) i mam te badania na Nfz i tak się martwię bo był tylko jeden termin, będzie to u mnie 13 +2 i nie wiem czy nie będzie zbyt późno?
Miałam badanie 13+3 i było ok,wszystkie pomiary zrobione,ponoć do 14 tygodnia trzeba się zmieścić.
 
Cześć dziewczyny ! Miałam robione 23.12.2021 pierwsze badanie Prenatalne w Drawsku Pomorskim wraz z pobraniem krwi aby wyliczyć ryzyko chorób itd. Samo badanie prócz tego że bardzo wymiotowałam ( później trafiłam na oddział pod kroplówki) przebiegło pomyślnie... Okazało się jednak, że z krwi wyszedł Zespół Downa ( zagrożenie tą chorobą). Dodam, że kilka dni wcześniej przyszedł mi wynik pobrany z krwi ( prenatalny) prywatny Nace który wyszedł prawidłowo... Bez chorób itd. Płeć dziewczynka... Czy któraś z Was miała też taka sytuację? Proszę pomóżcie... Czy wynik mógł być zachwiany przez silne wymioty? Nawet po wypiciu wody?
 
reklama
Cześć dziewczyny ! Miałam robione 23.12.2021 pierwsze badanie Prenatalne w Drawsku Pomorskim wraz z pobraniem krwi aby wyliczyć ryzyko chorób itd. Samo badanie prócz tego że bardzo wymiotowałam ( później trafiłam na oddział pod kroplówki) przebiegło pomyślnie... Okazało się jednak, że z krwi wyszedł Zespół Downa ( zagrożenie tą chorobą). Dodam, że kilka dni wcześniej przyszedł mi wynik pobrany z krwi ( prenatalny) prywatny Nace który wyszedł prawidłowo... Bez chorób itd. Płeć dziewczynka... Czy któraś z Was miała też taka sytuację? Proszę pomóżcie... Czy wynik mógł być zachwiany przez silne wymioty? Nawet po wypiciu wody?
Wymioty nie maja wpływu na genetykę. Czy badania z krwi to był test gentyczny na obecność choroby?
Z jakiego badania powiedzieli ze corka ma podejrzenie ZD? Zwykle jeżeli na badania prenatalnym cos niepokoi lekarza na usg zleca dodatkowe badania np test pappa. Jest on statystyka i w większości zależy od umiejętności lekarza i od sprzętu. U mnie hyla sytuacja ze jeden lekarz powiedział że NT przeziernosc karkowa jest podwyzszona i mam prawdopodobieństwo 1 do 104 na ZD. Umowilam sie do innego lekarza. Kobietka powiedziała że wszsytko w normie i nawet by papa nie zlecała. Urodzilam 7.5 miesiaca temu zdrowa corke. Strach pozostal. Powiedz więcej na temat badan z krwi.
 
Do góry