reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Kiedy rozpocząć stosowanie kosmetyków przeciw rozstępom?

Masło Karite lub inaczej masło shea najlepiej jako twardy balsam.
Zatrzymuje wilgoc w naszej skórze a brak nawiżenia i naciągnięcie równa się rozstępy. Jeszcze na drugi dzien po wtarciu po kąpieli ( do 4min. po) utrzymuje się miekkość skóry . Polecam - dwie ciąże i klientki w moim sklepie!!! sprawdzone ...
 
reklama
Zaczęłam stosować od momentu kiedy się dowiedziałam o ciąży. Nie wiem czy dlatego nie miałam problemów z rozstępami czy po prostu dlatego, że prawie nic nie przytyłam. Tak czy siak lepiej zapobiegać ;)
 
Ja smarowałam się od trzeciego miesiąca raz dziennie( a raczej wieczorem mąż :))
Nie miałam żadnego rozstępu, a brzuszek na końcu nie należał do najmniejszych.
Bardzo ważne jest też smarowanie po ciąży.
Stosowałam Mustele, może nie należał do najtańszych ale mi odpowiadała.
 
Ja ostatnio dowiedziałam się, że podobno pomaga... oliwa z oliwek. Nie wiem ile w tym prawdy, bo nie stosowałam. Ja ogólnie jeszcze przed zajściem w ciążę zaczęłam stooswać krem na rozstepy, żeby skóra się wzmocniła. Brzuch został nietknięty, ale za to uda i piersi tak :( Zupełnie o tym zapomniałam. Ale cały czas stosuję ten sam krem i liczę że co nieco zmniejszą się.
 
Ja stosowałam profilaktyke rozstępów od 4 miesiąca - wcześniej zwykłe kramy nawilżające. Rano smarowałam się kremem zapobiegającym powstawaniu rozstepów z Ziaji (a raczej Ziajki bo to dla mam i dzidziusiów :)), a wieczorem po kąpieli oliwką dla mamy i dziecka z Oriflame. Miałam spory brzuch juz pod koniec ciąży i ani jednego rozstępu - a co więcej - brzuszek bardzo szybko wrócił do stanu sprzed ciąży :)
 
Ja przez pierwsze 3 m-ce też stosowałam zwykłe masła do ciała, a mniej więcej od 4 m-ca masło shea + olej ze słodkich migdałów (wymieszane). Masło shea jest cudowne, nie tylko w ciąży, ale niestety jest bardzo tłuste, i kiedy rano trzeba posmarować brzuch i biec do pracy, jego stosowanie jest mało komfortowe. Ostatnio odkryłam masło do brzucha Palmer's Cocoa- rewelacja! Jest tłuste, ale w miarę szybko się wchłania i brzuszek nie swędzi :)
Aaaa, dodam jeszcze, że o profilaktyce rozstępów można pomyśleć już przed ciążą (zwłaszcza osoby, które mają tendencję do ich powstawania), i postosować sobie kolagen w tabletkach. Ja zjadłam 3 czy 4 paczki przed zajściem (co prawda z myślą o włosach- zapuszczałam przed ślubem) ;) i póki co nic się nie dzieje... Dodam, że przed ciążą każda utrata wagi (nawet niewielka) kończyła się rozstępami :(
 
reklama
masło shea używam cały czas , i właściwie zastąpiło mi inne kosmetyki.

I ja zaczełam w ciąży je stosowac po 5 mc ale mnie tak na prawde dopiero w 7 brzuszek zaczał rosnąć.
 
Do góry