reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy ruchy maleństwa?

a moja zabka/zabek chyba sie wlasnie po raz pierwszy poruszyła. To takie jakby pukanie z głębi mojego brzucha.. nie, to na pewno nie serduszko maleństwa. To chyba pierwsze ruchy.. :)
 
reklama
Misiaq takie akwarium to ja też mam w brzuszku, chyba to nie jest dziwna praca jelit, bo za dużo nas tak czuje ;D. Ale już nie mogę się doczekać kopniaczków, albo pietki wychodzacej spod zeber ::) Aż się łezka kręci jak sobie przypomnę.
 
Wczesniej tez czulam takie babelki, ale od jakiegos czasu cisza, wiec od razu jakies glupie mysli mi laza po glowie, pocieszam sie, ze jaby co bylo nie tak to organizm dalby mi jakos znac, prawda?
 
Tetka spokojnie. Na pewno wszystko w porządku. Dzidzia może wierci wtedy jak jesteś zbyt zajęta żeby coś czuć, albo jak sobie słodka śpisz. ;)
 
Dokladnie, bez paniki.
Pytalam wczoraj gina, czy te nasze bulgotania, to to.
Troszke dziwnie sie usmiechal, ale powiedzial, ze to istotnie moga byc chlupoczace pod wplywem wygibasow dzidzi wody plodowe. Wiec nie czujemy jeszcze samego malenstwa, ale raczej fale, ktore ono wywoluje.
Powiedzial mi tez, ze jestesmy teraz strasznie przewrazliwione i mozemy za to brac kazdy bulgot we wnetrzu, na ktory przed ciaza nie zwrocilybysmy uwagi.
Wiec.... 50%, ze to nasze skarby daja znac o sobie...
 
Tez tak sobie probuje tlumaczyc, co do przewrazliwienia to fakt :laugh: No a dzidzia zapewne sie rusza wtedy kiedy chce a nie koniecznie wtedy kiedy akurat ja probuje cos poczuc :)
 
Dziewczyny ja mam tez takie bulgotania ale ja jem teraz takie wynalazki ze nie wiem czy to jelita pracuja czy wody plodowe bulgoca bo sie dzidzia rusza. czekam na mocnego kopniaczka od dzidzi. Ale chyba musze jeszcze troche uzbroic sie w cierpliwosc.
 
A i dowiedzialam sie, ze oprocz tego, o czym juz pisalysmy (budowa ciala, ktora to ciaza, znajomosc wlasnego organizmu), wplyw na to, kiedy czuje sie malenstwo, ma rowniez to, z ktorej strony jest lozysko. Jezeli jest od strony kregoslupa, to wczesniej, jezeli powlok brzusznych, to pozniej...... a na kopniaczki to spokojnie mozemy czekac nawet do 20 tyg. (taka granice podal mi gin)....
 
Ten 20 tydzień to już taki pewny. Ale pamiętam, że z Matusiem pierwsze USG było w 13 tygodniu i dziwiłam się że on tak fika a ja go nie czuję. Nie pamietam dokładnie kiedy go poczułam (tzn wyraźnego kopniaka), ale na święta (a to był 17 tydzień) czulam bardzo wyraźnie. Więc chyba już niedługo
 
reklama
Do góry