reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy siadamy????

Kiedy dziecko powinno samodzielnie usiąść???? Jakie ćwiczenia można z dzieckiem wykonywać, aby wspomóc troszkę tę czynność??? Co zrobić jeśli nie chce chwytać za ręce i się unosić???
 
reklama
moim zdaniem by wspomoc siedzenie u maluszka powinnas go klasc na brzuszku i wtedy cwiczy sobie wszystkie miesnie i pokazywac mu rozne kolorowe przedmioty to bedzie unosil glowke wysoko
 
Mój synek za kilka dni skończy dziewięć miesięcy. Jeszcze sam nie usiadł. Owszem, jak go posadzimy to siedzi i równowagę pięknie trzyma. Mały bardzo rwie się do chodzenia. Jak go posadzimy w łóżeczku to sam wstaje i jeszcze dość nieudolnie w nim kroczy. Myślę,że mój synek prędzej zacznie chodzić niż sam usiądzie. Ale tym się nie martwię bo słyszałam że tak często się zdaża i że to normalne.
 
mój KAJ ma 6 i pół miesiaca i też nie siedzi sam jedynie jak go sie posadzi to ładnei wtedy trzyma równowagę a zdarzyło sie pare razy jak poożylam go na poduszkach że sam usiadł ale to tylko pare razy moim zdaniem na wszystko przyjdzie czas i nie trzeba dziecka do niczego zmuszac
 
Moja mała uwielbia "bawić się" w siadanie tj. wyciaga rece a jak jej podam moje to podciaga glowe i ramiona do gory. Jak jej pomogę i podciągnę do pozycji siedzącej to ma uśmiech od ucha do ucha i wyraźnie jest z siebie zadowolona :)
 
Kiedy dziecko powinno samodzielnie usiąść???? Jakie ćwiczenia można z dzieckiem wykonywać, aby wspomóc troszkę tę czynność??? Co zrobić jeśli nie chce chwytać za ręce i się unosić???
jeśli nie chce to nie ciągnąć:no: przyjdzie czas i zachce; "kiedy powinno"? nie ma reguł:no: może usiąść dopiero jak nauczy się chodzić
ćwiczenia tak jak któraś z dziewczyn pisała, kłaść na brzuszku (choć nie wszystkie dzieci to lubią)
nie napisałaś ile twoje dziecko ma miesięcy:sorry2:
 
Nie ma na to reguły,kiedy dziecko powinno samo usiąsc.Kuba pięknie raczkował,a siedział dopiero miesiac póżniej.Tak około 7 miesiaca.:tak:
 
a jak to jest z raczkowaniem. moja majka jak wyciagnie sie rece to usiadzie soibie nawet wstanie, ale za nic nie chce lezec na brzuszku. chwile polezy po czym sie zaczyna denerwowac. ale juz prawie przewraca sie z pleckow na brzuszek:D zapomnialam dodac ze ma 5 miesiecy i6 dni.
 
A mój Maksio skończył właśnie dzisiaj 8-my miesiąc. uwielbia leżeć na brzuszku. Obraca się wokół siebie, podnosi pupkę do raczkowania i się buja. Pełza w tył. Nie siądzie sam al siedzi sam jak się go posadzi. Słyszłam tez, że dzidzia nie siada z pozycji leżącej a z pozycji na brzuch tzn. powiedział mi to lekarz rehabilitant do którego chodzimy na ćwiczenia na wzmocnienie kręgosłupa.
 
reklama
Moja coreczka za kilka dni skonczy 9m a jeszcze sama nie siada.Sprawnie sie turla i pelza,probuje raczkowac ale gdy podciagam ja do siadu to ona wstaje od razu.Potrafi stac sama trzymana za jedna raczke kolo minuty!jak ja czesm posadze by sprawdzic czy chociaz sie utrzyma to jak chce to tez chwile posiedzi ale przewaznie tylko chwilke bo od razu chce wstac:confused:nastepna kontrole mamy za miesiac i lekarka mowi ze wszytsko jest ok i aby sie nie martwic.Kiedy moje dziecko usiadzie?czy powinnam sie martwic jednak?
 
Do góry