reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy siadamy????

Skoro lekarz mówi, że wszystko w porządku to nie powinnaś się martwić. Każde dziecko inaczej się rozwija więc spokojnie do tego podchodź. Pewnie do następnej kontroli Oliwka już sama będzie siedziała :)pozdrawiamSylwia
 
reklama
Nie , nie powinnaś sie jednak martwić :-)
Głowa do góry, ciesz sie swoją piękna królewną. Szybko stanęła na nóżki i to teraz dla niej jest bardziej interesujące niż jakieś tam siadanie ;-)
Pozdrawiam
 
z moim małym było tak samo mówiliśmy ze najpierw będzie chodzic a potem siedziec ale systematycznie byl sadzany jesli mial ochote to siedzial a kiedy nie mial tak jak mowisz kulal sie i kical jak zajac teraz juz siedzi i chodzi pod paszki trzymany widac tak twoja mala ma :) przyjdzie czas to bedzie siedziec :-):-)
 
Dzieki dziewczyny bardzo za odpowiedzi i pocieszenie:-)juz sie niepokoilam czy aby napewno wszystko ok,bo w zasadzie kazde dziecko rozwija sie indywidualnie no ale wiekszosc dzieci w tym wieku juz pewnie siedzi, a tyle sie tego naczytalam w necie ze tez juz nie wiedzialam czy martwic sie czy nie:baffled:dziekuje za rady i pozdrawiam;-)
 
czesc dziewczyny mój Kuba ma 5 miesiecy no i marwi mnie to ze nie siada , bardzo sie chwieje.Czy to normalne?mówia ze powinno juz dziecko siadac samo jak ma 6 miesiecy...moze podaje mu za mało vigantolu?, ze jest taki słabiutki,daje mu 1 kropelke, czy dajecie wiecej?:-(prosze o rade
 
Nie ma w tym nic dziwnego, kazde dziecko rozwija sie w swoim wlasnym tepie. Piec miesiecy to i tak wczesnie na samodzielne siadanie, oczywiscie niektore dzieci potrafia to juz i w tym wieku ale dla porownia moge ci powiedziec , ze moj synek usiadl pierwszy raz samodzielnie jak mial 10 miesiecy wiec jak widac nie ma tutaj zadnej regoly i nie musisz sie niczym martwic;-)Maly usidzie jak bedzie na to gotowy, nic na sile;-)
 
Hej! Ja też uważam że każde dziecko roziwja sięw sowim własnym tempie. Nie masz się czym przejmowac.A co do wit D, to chyba nie ma ona aż takiego wpływu na to czy będzie szybciej siedział. Mój mały od 5 m-ca juz zaczynał siedzieć, ale musialam jednak go przytrzymywać, (leżec nie chciał, a siedzieć nie potrafił-masakra:-D), dzisiaj co prawda siedzi już sam, ale podtrzymuje się rączkami (zabawnie to wygląda) i nie jest to siedzenie całkiem stabilne. Co do witaminki daję raczej rzadko..a częściej jak mi się przypomni..:sorry:
 
reklama
hej mój synek potrafil siadac sam dopiero w 8 miesiacu:szok: a rozwija sie calkiem prawidlowo. takze mysle ze nie ma sie czym martwic ;-) tak jak dziewczyny pisza kazde dziecko ma swój rytm
 
Ostatnia edycja:
Do góry