reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy się zakłada kartę ciąży

oj dage bardzo sie ciesz ja serduszko zobacze dopiero po swietach wiec ci strasznie zazdroszcze bo to pewnie wspaniale przezycie a jak sie czujesz tak ogolnie ?
ja od kilku dni wymiotuje dosc ostro i strasznie sie z tym mecze wiesz :( ale damy jakos rade moze mi cos lekarz przepisze jak pujde ...
 
reklama
Dziwne ja jestem w 4/5 tygodniu ciąży lekarz dał mi zaświadczenie na praktyki i do szkoły, i mam po długim weekendzie przyjsc moze bedzie serduszko słychac i załozymy karte ciazy, dzis miałam usg i widac fasolke ma 4,5mm

ja bym lekarza zmieniła
 
nanusia13 u mnie jakos się poprawilo samopoczucie - kreci mi się w głowie w dusznych poieszczeniach i mam taki "szarpania" na wymioty i nudności ale nie wymiotuje. poza tym nie wiem czy ktos jeszcze tak ma ale po calym dniu boli mnie kregoslup w dolnej czesci. zawsze przed okresem mnie tak bolal wiec to pewnie jakies hormony...

podobno na wymioty pomaga zapach koperku :)
 
Dage mnie brzuch jak na okres bolał do 12-tego tygodnai ciąży - to normalne. Odradzałbym robienie "bety". Niektóre dziewczyny/kobiety raz na tydzień/dwa badają poziom hormonu beta-HCG aby upewnić się, ze wszystko jest w porządku (na każdy tydzień ciąży jest jakaś norma) lub czy w ogóle są jeszcze w ciązy. Odradzałbym dlatego, że niepotrzebnie będziesz się tylko martwić. Teraz tylko dużo wypoczywaj, pozywtynie się nastawiaj i delektuj ciążą, bo to najpiękniejszy okres w życiu kobiety (przynajmniej dla większości ;-))
 
to czemu nie ma zaświadczenia o ciązy?

Bo trafiła do takiego lekarza, który akurat nie widział potrzeby aby takowe wystawić (przeczytaj uważnie pierwszy post). Ale to wcale nie oznacza, że nie jest w ciąży. Ja do dnia dzisiejszego nie mam zaświadczenia, bo nie jest mi narazie potrzebne, a po mału zbliża się połowa ciaży.
Dage poprostu musi zmienić lekarza na takiego, który zrozumie, że źle znosi ciąże, i że to zaświadczenie jest jej porzebne. I raczej nie powinna mieć z tym problemu, bo tacy jak ten do którego poszła na początku to na szczęście rzadkość. Tak mi się przynajmniej wydaje.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry