reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy się zakłada kartę ciąży

Hej dziewczyny,

ja jestem w piątym tygodniu. Byłam u lekarza w zeszłą środę, kazał przyjść za dwa tygodnie i wtedy zleci badania oraz założy kartę ciąży. Chyba więc nie ma reguły, kiedy się ją zakłada :)
 
reklama
Witajcie. Obecnie kartę ciąży zakłada się w 11 lub 12 tyg ciąży jeśli przebiega ona prawidłowo. Jest tak dlatego, że za dużo było statystyk poronień i fałszywych ciąż. Kobieta która jest w 12 tygodniu ciąży zatem jest dopiero traktowana jako ciężarna:). Ja miałam karte założoną w 11 tygodniu po zrobieniu pierwszych badań krwi. Czasem zakłada się ją wcześniej jeśli są komplikacje. Tak naprawdę brak książeczki to nie jest jeszcze powód zmiany lekarza, który czasem trzyma się regulaminu ginekologa;). Pozdrawiam
 
Hej,
może Wy mogłybyście mi coś poradzić. To moja pierwsza ciąża i nic nie wiedziałam że muszę mieć kartę ciaży. Jestem w 18 tc i mam pewien problem. Byłam u ginekologa na dwóch wizytach. Na pierwszej potwierdził mi ciążę i dał skierowanie na usg, a na drugiej ( byłam w 8 tc) sprawdził tylko usg i tyle. Nie dał mi karty ciąży. W piątek mam wizytę u innego lekarza bo mam również problemy z tarczycą. I teraz nie wiem co zrobić bo nie mam karty ciąży, mam tylko wyniki usg i tsh, a w tym momencie przychodnia w której chodziłam do ginekologa straciła umowę z NFZ i nie mam jak iść do ginekologa żeby mi tą kartę ciąży założył. Poradzicie mi coś? Bo nie wiem czy mam iść się kłócił o tą kartę ciąży, bo chodziłam do ginekologa jeszcze na NFZ, czy muszę iść prywatnie żeby mi założył?
 
Cześć dziewczyny!
Niedawno dowiedziałam się , że jestem w ciąży, ginekolog zlecił mi badania i powiedział , że kartę ciąży założy dopiero jak zrobię wszystkie badania! Wszystkie moje koleżanki miały zakładaną kartę ciąży od razu po stwierdzeniu ciąży...Czy mam zmienić ginekologa?Pomóżcie!:baffled:
Ja byłam dzis i jeszcze tez nie mam karty ciązy zaswiadczenia o ciązy tez nie brałam wezmę na kolkbej wizycie. To jest chyba norma
 
Hej,
może Wy mogłybyście mi coś poradzić. To moja pierwsza ciąża i nic nie wiedziałam że muszę mieć kartę ciaży. Jestem w 18 tc i mam pewien problem. Byłam u ginekologa na dwóch wizytach. Na pierwszej potwierdził mi ciążę i dał skierowanie na usg, a na drugiej ( byłam w 8 tc) sprawdził tylko usg i tyle. Nie dał mi karty ciąży. W piątek mam wizytę u innego lekarza bo mam również problemy z tarczycą. I teraz nie wiem co zrobić bo nie mam karty ciąży, mam tylko wyniki usg i tsh, a w tym momencie przychodnia w której chodziłam do ginekologa straciła umowę z NFZ i nie mam jak iść do ginekologa żeby mi tą kartę ciąży założył. Poradzicie mi coś? Bo nie wiem czy mam iść się kłócił o tą kartę ciąży, bo chodziłam do ginekologa jeszcze na NFZ, czy muszę iść prywatnie żeby mi założył?
A nie mozesz u tego gina co byłaś poproscic o kartę?
 
reklama
Dla mnie to trochę dziwne, bo ja miałam kartę założoną od razu, może dlatego, że wcześniej już planowaliśmy ciążę i porobiłam na własną rękę różne badania, więc pani doktor miała co wpisać do karty. Dziwi mnie natomiast, że nie kazał Ci zrobić badań choćby krwi. Co do daty porodu to też moja lekarka powiedziała mi od razu wg ostatniej miesiączki, zresztą na zdjęciu usg jest zawsze napisane
( wg wielkości płodu). Może po prostu przy kolejnej wizycie zapytaj go wprost o te badania, kartę, termin porodu itd. ? każdy lekarz pracuje inaczej i ma swój system, co nie znaczy musi byc zły. Jeśli oleje Twoje pytania, to wtedy dopiero zmieniłabym lekarza.
A to dziwne ja,dostałam skierowanie na badania plus juz skierowanie na prenatalne. Bede sie w poniedziałek zapisywać.Karta natomiadt bedzie założona na kolejnym spotkaniu za 3 tyg.
 
Do góry