reklama

kiedy spacerówka-parasolka?

Temat na forum 'Dzieci urodzone w styczniu 2010' rozpoczęty przez marcioszka, 9 Marzec 2011.

1. marcioszka

marcioszka Aktywna w BB

Tak się zastanawiam, kiedy przeskoczyć z normalnej (czytaj: ciężkiej i nieporęcznej) spacerówki na mniejszą i lżejsza "parasolkę"? U nas problem polega na tym, że wózek trzymam w bagażniku i za każdym razem dziecko wkładam do małego fotelika samochodowego i tak znoszę do auta. Wyjmuje i rozkładam wózek, przesadzam dziecko i chowam fotelik. Potem wszystko od nowa tylko w odwrotnej kolejności. Trochę już mi sie to znudziło, więc pytam was o opinie nt parasolek. Czy dla roczniaka będzie ok czy nie? Może możecie jakieś polecić? :-)
    Pozdrawiam słonecznie :-D

2. kakakarolina

kakakarolina Moderator

Witaj, powiem jak było u nas choć mam troszkę starszego brzdąca do parasolki przenieśliśmy się w czerwcu - czyli jak mały miał 8-9 miesięcy bo mnie szlak trafiał z ta wielką ciężka spacerówką. Wasze bąble mają już ponad rok i same chodzą więc to już w ogóle idealny moment. Maks we wrześniu zaczął chodzić i skończyła się era parasolki - czyli była w użyciu 3 miesiące:))

3. reklama
  4. topoleczka

topoleczka Fanka BB :)

Marcioszka, a dlaczego nosisz dziecko do samochodu w foteliku? Wydaje mi się, że to niepotrzebny ciężar i komplikowanie całego spaceru. Ale może się mylę. My do parasolki przenieśliśmy się niecały miesiąc temu. Tą ciężką, na pompowanych kołach bardzo lubię, ale jest trudna w prowadzeniu przy obecnej wadze mojego synka. Parasolka sprawdza się bardzo dobrze, mimo moich wcześniejszych obawy, czy da sobie radę na naszych dziurawych drogach:tak:

5. Madzia_33

Madzia_33 Mama Julki i Krzysia !!!

Przeciez dziecko ma ponad rok wiec po co fotelik na rece i tyle a w aucie masz chyba fotelik stacjonarny to tam mozna go na chwile posadzic a nawet i bez... Moja córa miała 7 miesiecy jak zmieniłam wózek na parasolke ale to był 1 czerwiec wiec było ciepło.. ale moim zdaniem mozesz spokojnie zmieniac
    Z synkiem parasolke uzywa tylko babcia my jezdzimy dalej mutsy ale mamy komórke na parterze

6. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

my już jeździmy w parasolce od dawna nawet zimą :)

7. bećka84

bećka84 Fanka BB :)

A my mamy od tamtego roku spacerówkę coneco flash jest lekkai bardzo poręczna, jeździliśmy po piasku nad morzem po śniegu i na dziurawych chodnikach więć jesteśmy zadowoleni i parasolki nie kupuję.

8. marcioszka

marcioszka Aktywna w BB

Moje akrobacje fotelikowe wynikają z tego, że dzielnica w której mieszkam nie pozwala mi na zostawianie stacjonarnego fotelika w aucie. A boję się małego postawić na chodniku samego bo psy biegają różne no i psie kupy:baffled: itd. itp. Jeszcze jest za mały i nie posłucha jak mu powiem nie ruszaj się :-D
    No ale wnioskuję, że już używacie parasolek :-) A możecie mi powiedzieć jakich? Jedna z Was pisała właśnie o obawach dot. małych kółek na naszych cudnych chodnikach. Czy te wózki nie rozpadają się po pół roku?

9. Kamiśka :)

Kamiśka :) Moderator

My jeździmy parasolką od wtorku ;-)

Mamy taką:

..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: X-lander X-GO wózek spacerowy gwarancja 2 lata!

Jestem bardzo zadowolona, to fakt małe kółka nie wszędzie sobie radzą, ale parasolki z reguły są lekkie, więc zawsze można ją kawałek przenieść, jeśli warunki tego wymagają.

Mieszkam na wsi i na moich wertepach sobie nie radzi, ale po Białostockich chodnikach idzie jak żyleta :-D

Super też sprawdza się w sklepach, jest bardzo zwrotna i łatwo się nią kieruje.

Jednym słowem polecam.

10. reklama
  11. topoleczka

topoleczka Fanka BB :)

To ja pisałam o tych dziurawych chodnikach:tak:Nie wiem, czy wózek po pół roku nie będzie miał dosyć. Po ok. miesiącu nie ma:-) My mamy wózek, który ma takie kółka jak ten Kamy: EasyGO LOOP EASYGO

12. don_pedro

don_pedro Fan(ka)

Ja od kilku tygodni uzywam malej spacerowki Maxi Cosi model Maxi Taxi.Ale tej to tylko jak do miasta jade albo jak gdzies wyjezdzamy-jest mniejsza i poreczniejsza.Na co dzien na spacery po lesie i po naszej wsi stary dobry Tako Jumper GT.Ale ten cholernik ciezki a jak do auta wloze,to choc bagaznik ogromny to malo miejsca zostaje.

Poleć forum