reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

kiedy spacerówka-parasolka?

marcioszka

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
4 Czerwiec 2009
Postów
52
Miasto
Łódź
Tak się zastanawiam, kiedy przeskoczyć z normalnej (czytaj: ciężkiej i nieporęcznej) spacerówki na mniejszą i lżejsza "parasolkę"? U nas problem polega na tym, że wózek trzymam w bagażniku i za każdym razem dziecko wkładam do małego fotelika samochodowego i tak znoszę do auta. Wyjmuje i rozkładam wózek, przesadzam dziecko i chowam fotelik. Potem wszystko od nowa tylko w odwrotnej kolejności. Trochę już mi sie to znudziło, więc pytam was o opinie nt parasolek. Czy dla roczniaka będzie ok czy nie? Może możecie jakieś polecić? :-)
Pozdrawiam słonecznie :-D
 
reklama
Witaj, powiem jak było u nas choć mam troszkę starszego brzdąca do parasolki przenieśliśmy się w czerwcu - czyli jak mały miał 8-9 miesięcy bo mnie szlak trafiał z ta wielką ciężka spacerówką. Wasze bąble mają już ponad rok i same chodzą więc to już w ogóle idealny moment. Maks we wrześniu zaczął chodzić i skończyła się era parasolki - czyli była w użyciu 3 miesiące:))
 
Marcioszka, a dlaczego nosisz dziecko do samochodu w foteliku? Wydaje mi się, że to niepotrzebny ciężar i komplikowanie całego spaceru. Ale może się mylę. My do parasolki przenieśliśmy się niecały miesiąc temu. Tą ciężką, na pompowanych kołach bardzo lubię, ale jest trudna w prowadzeniu przy obecnej wadze mojego synka. Parasolka sprawdza się bardzo dobrze, mimo moich wcześniejszych obawy, czy da sobie radę na naszych dziurawych drogach:tak:
 
Przeciez dziecko ma ponad rok wiec po co fotelik na rece i tyle a w aucie masz chyba fotelik stacjonarny to tam mozna go na chwile posadzic a nawet i bez... Moja córa miała 7 miesiecy jak zmieniłam wózek na parasolke ale to był 1 czerwiec wiec było ciepło.. ale moim zdaniem mozesz spokojnie zmieniac
Z synkiem parasolke uzywa tylko babcia my jezdzimy dalej mutsy ale mamy komórke na parterze
 
A my mamy od tamtego roku spacerówkę coneco flash jest lekkai bardzo poręczna, jeździliśmy po piasku nad morzem po śniegu i na dziurawych chodnikach więć jesteśmy zadowoleni i parasolki nie kupuję.
 
Moje akrobacje fotelikowe wynikają z tego, że dzielnica w której mieszkam nie pozwala mi na zostawianie stacjonarnego fotelika w aucie. A boję się małego postawić na chodniku samego bo psy biegają różne no i psie kupy:baffled: itd. itp. Jeszcze jest za mały i nie posłucha jak mu powiem nie ruszaj się :-D
No ale wnioskuję, że już używacie parasolek :-) A możecie mi powiedzieć jakich? Jedna z Was pisała właśnie o obawach dot. małych kółek na naszych cudnych chodnikach. Czy te wózki nie rozpadają się po pół roku?
 
My jeździmy parasolką od wtorku ;-)

Mamy taką:

..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: X-lander X-GO wózek spacerowy gwarancja 2 lata!

Jestem bardzo zadowolona, to fakt małe kółka nie wszędzie sobie radzą, ale parasolki z reguły są lekkie, więc zawsze można ją kawałek przenieść, jeśli warunki tego wymagają.

Mieszkam na wsi i na moich wertepach sobie nie radzi, ale po Białostockich chodnikach idzie jak żyleta :-D

Super też sprawdza się w sklepach, jest bardzo zwrotna i łatwo się nią kieruje.

Jednym słowem polecam.
 
reklama
Ja od kilku tygodni uzywam malej spacerowki Maxi Cosi model Maxi Taxi.Ale tej to tylko jak do miasta jade albo jak gdzies wyjezdzamy-jest mniejsza i poreczniejsza.Na co dzien na spacery po lesie i po naszej wsi stary dobry Tako Jumper GT.Ale ten cholernik ciezki a jak do auta wloze,to choc bagaznik ogromny to malo miejsca zostaje.
 
Do góry